Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Simkarty pro cestovatele
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od helmut.niederman »

Já mám taky Euréku ale mám tam směšně nízký kredit, takže si už nezavolám, ikdyby se mi SIM karta přihlásila do sítě, ale na webových stránkách Euréky si můžete po přihlášení do zákaznického účtu ( podobně jako u ODORIKU ) zřídit VOIP linku s telefonním číslem a volat pomocí VOIP a k tomu vám pomůže i tento malý kredit jako mám třeba já 0,09 €uro

Každopádně, pokud tam máte vysokou částku a nechcete už GSM Euréku používat, máte třeba obavy, jestli už nezkrachovala, tak můžete aspoň ten kredit spotřebovat právě zřízením VOIP linky voláním z VOIP telefonu ( SW nebo HW ). Viz tento přehled v samoobsluze.
eureka_samoobsluha.JPG
eureka_samoobsluha.JPG (56.17 KiB) Zobrazeno 5131 x
Jinak zřízení SIP linky u Euréky je zdarma. Viz tento obrázek
Euréka_SIM_konto.JPG
Euréka_SIM_konto.JPG (23.51 KiB) Zobrazeno 5131 x
mikebo
Příspěvky: 1
Registrován: pon 22. zář 2014 15:10:20

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od mikebo »

Má to ale jeden háček bez funkční a do sítě zaregistrované SIM si učet nezřídíte
pro_diskuze
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14. lis 2013 18:53:59

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od pro_diskuze »

žádný háček v tom není a aktivní sim k tomu není potřeba, helmut má pravdu. Já sám mám na účtu Eureky 20 EUR, sim se do sítě nepřihlásí, ale před dvěma dny jsem si vytvořil VOIP linku, nastavil v mobilu do nativního klienta podle informací z e-mailu + návodu nastavení co je na webu Eureky pro SW telefony, práce na pět minut. Do VOIP účtu se dá přihlásit stejně jako na SIM Eureky, zadáním voip čísla a přiděleného hesla.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od MaT »

Tak mě napadlo - mám Eureka SIM kartu, koupenou u Odoriku - a nakonec jsem ji nepoužil - i PIN má zatím nesetřený. Je případně možné ji na prodejně Odorika vrátit, podobně jako vlastní SIM karty Odorik?

Nakonec jsem ji nevyužil ani v Emirátech, kde byl roaming sakra drahý. Po Evropě to dnes považuji za úplně zbytečné a jestli zase pojedu někam kde je roaming drahý, asi se budu raději shánět po místních SIM, bylo by to mnohem výhodnější i třeba kvůli datům...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od xsouku04 »

MaT píše:Tak mě napadlo - mám Eureka SIM kartu, koupenou u Odoriku - a nakonec jsem ji nepoužil - i PIN má zatím nesetřený. Je případně možné ji na prodejně Odorika vrátit, podobně jako vlastní SIM karty Odorik?

Nakonec jsem ji nevyužil ani v Emirátech, kde byl roaming sakra drahý. Po Evropě to dnes považuji za úplně zbytečné a jestli zase pojedu někam kde je roaming drahý, asi se budu raději shánět po místních SIM, bylo by to mnohem výhodnější i třeba kvůli datům...
Nepoužitou simkartu můžete vrátit.
Koupit si místní SIM považuji za nejrozumnější. Často jsou pobočky místních operátorů přímo na letišti.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od MaT »

Skvělě. Díky za zprávu. Někdy jsem se chtěl na pobočce zastavit, protože mám navíc i jednu SIM kartu Odorik, kterou nevyužiji - ale kvůli těm asi 80 Kč jsem se k tomu zatím nedokopal - tak teď budu mít o důvod víc. :-) Byť v tom není zase tak moc peněz, mám dobrý pocit z toho, když to může využít někdo jiný, než to jen tak vyhodit...
Odpovědět