Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Simkarty pro cestovatele
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od ViR »

pro_diskuze píše:Přidám se také s dotazem, má Eureka CLIP? Jinak vypadá perfektně, v kombinaci s odorikem a callbackem je to ideální varianta na telefonování v zahraničí :)
Já ji testoval jen v CZ a v DE a CLIP běžně má. Ale někdy nefunguje, v závislosti na hostitelské síti. Tuším, že u Vodafone to občas zlobilo. Mimochodem, i v ČR se chová jako v roamingu a je možné se s ní přihlásit buď do sítě O2 nebo do Vodafone.
pro_diskuze
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 14. lis 2013 18:53:59

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od pro_diskuze »

ViR - ok, díky za info. Chci při cestách do zahraničí soukromé číslo nepodmíněně přesměrovat na Eureku, hledal jsem na jejich webu a mimo jedné destinace mám všechny příchozí zdarma, odchozí bude Odorik + zpětné volání (když nebude WiFi), na Odorik nastavím identifikaci soukromým číslem, ideální stav. Snad příchozí hovory zdarma dlouho vydrží.

Trochu se obávám kvality hovoru, ale zase za ty prachy... :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od xsouku04 »

Tuším, že u Vodafone to občas zlobilo.
Ano, říkali mi, že vodafone ČR jim zlobí, že je možná úplně zakážou. Jinak jsem to používal i ve Španělsku, Portugalsku, Švýcarsku a na Slovensku bez problémů. CLIP byl vždy a nejhorší, co jsem zaznamenal, byl hovor s trochu větším zpožděním než je zdrávo.

Zpětné volání jsem vyvolával datově, přes Java aplikaci. Dat to ale spotřebuje minimálně, a lze to dělat i z jiného telefonu s povinným účtováním v rámci EU 1KB+1KB.
ohok
Příspěvky: 2
Registrován: sob 29. pro 2012 10:44:10

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od ohok »

Chci napsat zkušenost s touto kartou/providerem. Jsou spíše negativní. Myslel jsem si, že pro svoje podnikání v Kazachstánu to bude dobrý způsob komunikace s klienty v ČR, aby mi nemuseli volat na KZ čísla. Volání je ale velmi nespolehlivé, ráno CZ času se dovolá každý, směrem k poledni jen někdo a potom nikdo až do noci. Je tam nějaká hláška v Ukrajinštině. Identifikuji ji jako, že servery jsou zaneprázněné. Čili aspoň zde v KZ spolehlivost do 40%. Komunikace s jejich obchodním odělením hrůza, zkoušel jsem si koupit zlaté číslo, na internetu mají 10 nebo 20 eur, přes mail ode mě chtěli 100 EUR, úroveň korporátní komunikace je na úrovni doby kamené. Bez oslovení, nezuctivé, a to nejsem přehnaně citlivý. Prostě moc nedoporučuji, i když ty příchozí hovory zdarma mají svůj půvab. Ale už existují jiné způsoby jak tyhle věci řešit, naštěsí.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od xsouku04 »

ohok píše:Chci napsat zkušenost s touto kartou/providerem. Jsou spíše negativní. Myslel jsem si, že pro svoje podnikání v Kazachstánu to bude dobrý způsob komunikace s klienty v ČR, aby mi nemuseli volat na KZ čísla. Volání je ale velmi nespolehlivé, ráno CZ času se dovolá každý, směrem k poledni jen někdo a potom nikdo až do noci. Je tam nějaká hláška v Ukrajinštině. Identifikuji ji jako, že servery jsou zaneprázněné. Čili aspoň zde v KZ spolehlivost do 40%. Komunikace s jejich obchodním odělením hrůza, zkoušel jsem si koupit zlaté číslo, na internetu mají 10 nebo 20 eur, přes mail ode mě chtěli 100 EUR, úroveň korporátní komunikace je na úrovni doby kamené. Bez oslovení, nezuctivé, a to nejsem přehnaně citlivý. Prostě moc nedoporučuji, i když ty příchozí hovory zdarma mají svůj půvab. Ale už existují jiné způsoby jak tyhle věci řešit, naštěsí.
Dík za zpětnou vazbu.
Můžete je zkusit kontaktovat zde? http://www.eurekago.cz/cz/company/contacts/
Doporučuji psát v angličtině nebo ruštině. Pokud rusky ani anglicky neumíte, nebo pokud by nechtěli komunikovat, řeknu kolegyni, aby komunikovala za vás. Je poměrně těžké udržet dobrou kvalitu do tolika zemích a ještě přitom hlídat cenu, aby neprodělávali. Terminovat za 0.27 Kč/min běžně nelze, takže na oněch příchozích hovorech zdarma většinou docela prodělávají.

Možnost také je si pořídit geografiké číslo a nasměrovat si je do dané země. Je možné si přesměrovat i mobilní číslo ( z naší sítě za cenu 0.59 Kč/min) na naše geografické nebo nomadické číslo a to pak libovolně do zahraničí.
Nastavení lze měnit na webu. Kvalitu pak můžeme přímo ovlivnit my. Tedy lze se na to spolehnout. (Že bude třeba nahlásit sníženou kvalitu, je možné, ale dovedeme to vždy napravit)
doubleclutcher
Příspěvky: 37
Registrován: úte 25. říj 2011 13:05:52

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od doubleclutcher »

Eureka přinejmenším od 18/9/2014 nefunguje. Dne 18/9 večer se SIM Eureka ještě přihlásila do sítě, šlo zjistit stav kreditu, nic dalšího nefungovalo. Dnes 19/9 dopoledne už se karta ani nepřihlásila; tak jsem volal na infolinku, paní Ukrajinka mi anglicky vysvětlila, že řeší technické problémy, a nebyla schopna říci více.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od xsouku04 »

Eureka má nějaký problém se smlouvami se svými partnery. Vyřešení bude prý trvat několik týdnů. Z eshopu jsme ji stáhnuli. Až budeme mít více informací, přidáme to zde.

Pokud by Eureka skončila, není to až taková škoda, protože od léta 2015 mají být poplatky za příchozí hovory skončit u všech simkaret v EU.
doubleclutcher
Příspěvky: 37
Registrován: úte 25. říj 2011 13:05:52

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od doubleclutcher »

To je trochu problém, Eureka nabízela bezplatné příhozí hovory v Turecku, v úterý odlet... Nemáte tip na operátora s levným roamingem, nebo podobné službě, jako Eureka? Aby se to ještě v pondělí dalo obstarat? 35kč za odchozí / 18kč za příchozí hovor z běžných ceníků operátorů - žádná láce...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od xsouku04 »

doubleclutcher píše:To je trochu problém, Eureka nabízela bezplatné příhozí hovory v Turecku, v úterý odlet... Nemáte tip na operátora s levným roamingem, nebo podobné službě, jako Eureka? Aby se to ještě v pondělí dalo obstarat? 35kč za odchozí / 18kč za příchozí hovor z běžných ceníků operátorů - žádná láce...
O ničem podobném nevím. Při terminačním poplatku 0,27 Kč/min mi přijde nabízet zdarma příchozí hovory v roamingu trochu jako ekonomická sebevražda. Upozorňoval jsem na to Eureku a žádal, ať ty tarify upraví. Nechtěli. Říkali že se to v tom objemu různých hovorů ztratí.
Simkarta v roamingu totiž dočasně dostane místní číslo a cenu za dosměrování hovoru na to číslo je nutné hradit.
Doporučuji si v Turecku koupit místní simkartu. A kredit využít na místní hovory, SMS a data. Tak jsem to udělal já, když jsem tam byl, už je to několik let a problém s tím nebyl. Callback fungoval. Nokia telefony třídy S40 nejsou schopny nadělat moc dat a java aplikace na objednávání zpětného volání funguje výborně.
Jako první doporučuji se poohlédnout přímo na letišti, zda-li tam nemají místní operátoři pobočku. Předpokládám, že ano. A nějaké české číslo si pomocí odoriku přesměrujete tam.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Eureka SIM Karta - otázky a odpovědi

Příspěvek od xsouku04 »

Oficiální vyjádření EUREKY:
Vážení účastnici!

Z technických důvodů mobilní sítě EUREKA a související služby jsou
dočasně mimo
provoz.

Omlouváme se za způsobené nepříjemnosti.

V současné době naše společnost se zabývá řešením problémů a chystáme se
obnovit služby v nejbližší době.

Společnost EUREKA
Z vyjádření vyplývá, že je možné, že se služby podaří obnovit.

Kontakt ne česky mluvícího zástupce Eureky +420 775 482 038 .

Buďte prosím ale slušní a věcní.

Většina lidí často i za jediný týden používání ušetřila mnohonásobně více, než kolik byla pořizovací cena simkarty.
Odpovědět