Nejdou odesílat SMSky na SIM kartu Eureka

Simkarty pro cestovatele
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Nejdou odesílat SMSky na SIM kartu Eureka

Příspěvek od helmut.niederman »

Zdravím, dneska jsem se pokoušel odesílat SMSku ze SIM karty Odorik na SIM kartu Eureka a při odeslání se mi napsalo, že zpráva nebyla odeslána a uložilo se to do konceptů. Pak jsem zkoušel posílat SMSku ze sítě O2 a SMSka byla úspěšně odeslána. Proč tomu tak bylo nechápu, mohl by někdo z Odoriku na to zodpovědět ?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nejdou odesílat SMSky na SIM kartu Eureka

Příspěvek od ViR »

Obávám se, že to je v současné době vlastnost SIM Eureka, že nepřijímají standardní SMS.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nejdou odesílat SMSky na SIM kartu Eureka

Příspěvek od helmut.niederman »

ViR píše:Obávám se, že to je v současné době vlastnost SIM Eureka, že nepřijímají standardní SMS.
No to máte pravdu. Ale mne jde o to, že když pošlu SMSku z O2 tak na mobilu proběhne vše v pořádku objeví se mi na displeji, odesláno a jak říkáte, nepříjmá standartní SMS, tak tedy SMSKa nedorazila z O2 ale bohužel operátor O2 mi naúčtoval poplatek 1,90 Kč. Zatímco ze sim karty Odorik se to neodešle a vypadá to jako kdybych to odesílal na nějaké nesmyslné číslo, objeví se hláška, neodesláno a uloží se to do konceptů. Možná si říkám, že Odorik to dělá záměrně dobře, že SMSky neposílá, protože by stejně nepřišly :)
pedro-81cz
Příspěvky: 16
Registrován: pát 13. zář 2013 22:23:34

Re: Nejdou odesílat SMSky na SIM kartu Eureka

Příspěvek od pedro-81cz »

Mám zkušenost s VF - pošlu SMS na neexistující číslo (nemyslím to, které je přesměrované na neexistující) a operátor klasicky zaúčtuje SMS. ODORIK jde správným směrem, ne jako ti šmejdi.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nejdou odesílat SMSky na SIM kartu Eureka

Příspěvek od helmut.niederman »

pedro-81cz píše:Mám zkušenost s VF - pošlu SMS na neexistující číslo (nemyslím to, které je přesměrované na neexistující) a operátor klasicky zaúčtuje SMS. ODORIK jde správným směrem, ne jako ti šmejdi.
Díky, teď už chápu proč tomu tak je. Než tedy začne příjimat Eureka SMSKy tak Odorik ty odeslané SMS zkrátka nepošle. Až začne tato karta příjímat SMS pak je bude posílat. :idea: 8-)
pedro-81cz
Příspěvky: 16
Registrován: pát 13. zář 2013 22:23:34

Re: Nejdou odesílat SMSky na SIM kartu Eureka

Příspěvek od pedro-81cz »

Vážený pane kolego, račte si přečíst svůj předcházející příspěvek a pak možná pochopíte, co jsem tím příspěvkem chtěl říct. :!:
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nejdou odesílat SMSky na SIM kartu Eureka

Příspěvek od helmut.niederman »

pedro-81cz píše:Vážený pane kolego, račte si přečíst svůj předcházející příspěvek a pak možná pochopíte, co jsem tím příspěvkem chtěl říct. :!:
Pane kolego, já to chápu naprosto správně, Odorik zatím nebere Eureku jako klasickou SIM kartu protože nepříjímá SMS zprávy a to nepřijetí může být právě proto, že je to roamingová karta. Takže v systému se může jevit jako neexistující číslo, navíc Euréka jede na hostující sítí T-mobile tudíž až zprovozní SMS pak to bude příjimat. Navíc jsem se díval, tak při odesílání SMS zpráv z Euréky jdou SMSKy přes belgické servisní SMS centrum. Když jsem se díval do nastavení u SMS tak jsem zjistil, že SMS servisní centrum, je belgické telefonní číslo. Tedy všechny odchozí SMS jdou přes něho. Mělo mne to napadnout dříve, že po nákupu budou problémy. Tato karta je určena více pro volání než pro SMSkování.
pedro-81cz
Příspěvky: 16
Registrován: pát 13. zář 2013 22:23:34

Re: Nejdou odesílat SMSky na SIM kartu Eureka

Příspěvek od pedro-81cz »

Reagoval jsem na to, že ODORIK je natolik férový, že neúčtuje SMS na SIM, kde služba není funkční na 100%. Zatímco šmejdi...ve Vašem případě O2, v mém VF. TM nevlastním.

EUREKU nepoužívám a nehodlám ani pořizovat, ale mrkl jsem se na jejich nabídku a kontakty. ;)
http://www.eurekago.cz/cz/support/
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8147
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou odesílat SMSky na SIM kartu Eureka

Příspěvek od xsouku04 »

Blokování odchozích sms na Eurekago.cz neděláme my, ale nejspíš T-mobile. Já doufám, že sms na eurekago půjdou časem posílat též. Je trochu škoda být v zahraničí a nemít možnost dostat sms zprávu z jiné simkarty než z další eurekago.cz karty. (předpokládám že tohle jim funguje)
Uživatelský avatar
Garfield
Příspěvky: 4
Registrován: stř 11. zář 2013 20:54:22

Re: Nejdou odesílat SMSky na SIM kartu Eureka

Příspěvek od Garfield »

xsouku04 píše:Blokování odchozích sms na Eurekago.cz neděláme my, ale nejspíš T-mobile. Já doufám, že sms na eurekago půjdou časem posílat též. Je trochu škoda být v zahraničí a nemít možnost dostat sms zprávu z jiné simkarty než z další eurekago.cz karty. (předpokládám že tohle jim funguje)
Moje poslední zkušenost s Eurekago kartou ukazuje, že ani v opačném směru to s SMS není žádná výhra :cry:
Odchozí SMS byly poctivě zaúčtované (sledováno na samoobsluze Eurekago), ale do cíle nedorazily. Ani na český mobil v ČR, ani český mobil v zahraničí (konkrétně v Irsku).

Posílal jsem mail s dotazem na podporu Eurekago, ale žádná odpověď..

Naštěstí hlasové služby fungují, takže jsem si za odoričí VoIP ceny s dcerkou na cestách hezky poklábosili.
A ty dvě stovky za Eurekago kartu s českým číslem prostě beru jako paušální poplatek za ten luxus mít v zahraničí bezplatné příchozí hovory v roamingu, a v případě potřeby i odtamtud možnost volat 8-)
S nepřekročitelným limitem útraty za služby.
Odpovědět