Hromadné rozesílání delších SMS a zlobící android?

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Hromadné rozesílání delších SMS a zlobící android?

Příspěvek od xsouku04 »

Máme zde stížnost jedné naší zákaznice, která se pokoušela hromadně rozeslat 23 SMS neznámé délky ale s diakritikou.
SMS se nedařilo odeslat, byl tam u odesílání vykřičník.
Co je ale zajímavé, že ve vyúčtování má každý příjemce různě náhodný počet odeslaných SMS 4 až 11, ale SMS prý byla doručena jen přibližně dvěma.
A druhý den zběsilé odesílání neúspěšně pokračovalo. Nakonec se sice SMS jevily jako odeslané, příjemcům ale údajně nepřišly.

Předpokládám, že důvodem takového chování bude pomatený android telefon, ale ještě nikdy jsem se s tím nesetkal. Setkali jste se s tím někdy?

Prý ale zlobí jen hromadné odesílání.

Důvod, který mne napadá, jak by se to dalo vysvětlit, je, že telefon posílal vždy znovu a znovu třeba jen první SMS z pěti. SMS byla rozdělena do více částí kvůli diakritice.

Stalo se někomu něco podobného?

Vypněte si diakritiku, bude to levnější (SMS se nerozdělí na tolik dílů) a spolehlivější. http://www.odorik.cz/w/sms_a_diakritika

Mně se zase jednou přihodilo, že při hromadném odesílání SMS telefon automaticky přepnul na MMS.

Některé telefony při delších SMS mají tendenci automaticky přepnout na MMS, což může být dražší a navíc telefon příjemce nemusí MMS podporovat. Na některých telefonech ani tohle nejde vypnout a je třeba si stáhnout jinou aplikaci na odesílání SMS.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Hromadné rozesílání delších SMS a zlobící android?

Příspěvek od Kristovec »

Mně nechodí MMS,ani z Tesco,ani z Kyivstar,tak asi to možná mobilem.
Jinak,SMS delší než 5 x 160 se i bez příloh sama přepne na MMS,a to se hodí i cenově - v mimounijním roamu SMS za 12 Kč ale MMS jen za 9,50.
Odpovědět