odesílání SMS a spolehlivost

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
mira
Příspěvky: 53
Registrován: pát 11. led 2013 19:01:39

odesílání SMS a spolehlivost

Příspěvek od mira »

Zdravím,

měl bych dotaz ohledně posílání SMS. Našel jsem v nápovědě Odoriku toto: http://www.odorik.cz/w/esmska
Ale zajímalo by mě, zda může být odesílatel jiný než mobilní číslo. Všude používáme jen pevné linky, takže by se mi líbilo posílat ve formátu čísla pevné linky nebo ještě lépe názvu společnosti.
Přes SMS bych rád posílal zákazníkům avíza např. o tom, že na některé z poboček je vyřízená reklamace nebo připravené zboží k odběru.

Nebo se na SMS přes Odorik vykašlat a vzít raději přímo kartu od některého mobilního operátora?
Děkuji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS

Příspěvek od xsouku04 »

Je zde problém se spolehlivostí http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... &hilit=sms , sms se musí posílat přes zahraničí a takový T-mobile občas úmyslně sms zahodí a ještě k tomu potvrdí doručenku.
mira
Příspěvky: 53
Registrován: pát 11. led 2013 19:01:39

Re: SMS

Příspěvek od mira »

To je škoda. Nemáte odhadnuté, kolik lidí zkouší na to číslo volat zpět?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS

Příspěvek od xsouku04 »

mira píše:To je škoda. Nemáte odhadnuté, kolik lidí zkouší na to číslo volat zpět?
Volat nejde, ale sms poslat zpět ano. A to je docela problém. Jednou jsem se já sám nachytal. Zatím se to zdá být v v podstatě neřešitelný problém. A ti co se tím živí lze rozdělit na dvě skupiny. Ti co to přiznaj a ti co to zatloukaj.
mira
Příspěvky: 53
Registrován: pát 11. led 2013 19:01:39

Re: SMS

Příspěvek od mira »

No každopádně to vyzkouším. Díky za reakci.
Když nebude fungovat, vezmu Android telefon + sim s neomezenými SMS a bude z něj ústředna...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS

Příspěvek od xsouku04 »

mira píše:No každopádně to vyzkouším. Díky za reakci.
Když nebude fungovat, vezmu Android telefon + sim s neomezenými SMS a bude z něj ústředna...
Nebo se to dá odesílat z běžného počítače, kde usb modem použijete místo na 3G internet jako odesílač sms.
Nevýhoda je, že toho musíte posílat poměrně hodně, aby se nějaký neomezený balíček vyplatil. Taky je dobré nemít příliš mnoho sms, protože neomezeně v reklamštině znamená maximálně několik tisíc sms měsíčně. :)
mira
Příspěvky: 53
Registrován: pát 11. led 2013 19:01:39

Re: SMS

Příspěvek od mira »

To právě myslím. Připojil bych Androida přes USB k serveru a jednotlivé stanice už přes aplikaci jen případně posílají zprávy. 300,-/měsíčně se mi zase tak hrozné za neomezené SMS nezdá, ale spíš s tím bude práce to nastavit, což by u Odoriku odpadlo.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: SMS

Příspěvek od Hooonza »

xsouku04 píše:Je zde problém se spolehlivostí http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... &hilit=sms , sms se musí posílat přes zahraničí a takový T-mobile občas úmyslně sms zahodí a ještě k tomu potvrdí doručenku.
Co kdyby odorik nabízel registraci iNum čísel, vlastní odeslané SMS potom identifikoval tímto mezinárodním číslem? Příjemce by dostal aspoň nějakou identifikaci, i když by se zpět dovolat většinou nedokázal (pokud by nepoužíval odorik). Možná by se T-M k SMS choval slušněji (anebo taky ne)?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS

Příspěvek od xsouku04 »

Hooonza píše:
xsouku04 píše:Je zde problém se spolehlivostí http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... &hilit=sms , sms se musí posílat přes zahraničí a takový T-mobile občas úmyslně sms zahodí a ještě k tomu potvrdí doručenku.
Co kdyby odorik nabízel registraci iNum čísel, vlastní odeslané SMS potom identifikoval tímto mezinárodním číslem? Příjemce by dostal aspoň nějakou identifikaci, i když by se zpět dovolat většinou nedokázal (pokud by nepoužíval odorik). Možná by se T-M k SMS choval slušněji (anebo taky ne)?
Asi by to šlo, problém ale je, že lidi by na takové sms odpovídali a odpovědi by nebyly doručeny.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: SMS

Příspěvek od Hooonza »

Možná by pro identifikaci šlo volitelně ke zprávě přidat do textu např. "#odp:XXXXXXXXX", anebo to už je moc překombinované? :geek:
Odpovědět