(Ne)Doručené SMS odeslané z programu Oskárek přes Odorik

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
Odpovědět
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

(Ne)Doručené SMS odeslané z programu Oskárek přes Odorik

Příspěvek od jiri.filip »

Dobrý den,

dnes v 12:00:46 jsem z programu Oskárek nainstalovaném na NOKIA E52 odeslal 2 SMS na tuzemské mobilní číslo 776 063 *** (call ID 72636254). Číslo příjemce je pravděpodobně u VF. Potřeboval jsem nutně přesunout termín odpolední schůzky.

Na mobil mi přišlo potvrzení o odeslání obou zpráv. Nyní po přihlášení do svého profilu na Odoriku vidím status "DELIVERED". Za obě SMSky byly celkem strženy 2 Kč kreditu. Potud se zdá být všechno v pořádku.

Nicméně není. :evil: Krátce po původně plánovaném termínu schůzky mi totiž volal člověk, se kterým jsem se měl setkat, a ptal se mne, kdy dorazím. SMSky prý nedostal.
Vzhledem k tomu, že to je někdo, koho znám již roky a myslím že velmi dobře, věřím mu, že mu skutečně moje dnešní SMS nedorazily.

V čem je problém tentokrát? Jinak z Oskárku odesílám SMSky celkem často a zatím se mi nic podobného nestalo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: (Ne)Doručené SMS odeslané z programu Oskárek přes Odorik

Příspěvek od xsouku04 »

Vypadá, to, že pravděpodobně operátor vlastnící číslo 776063471 SNS záměrně zahazuje. Melíbí se mu, že odesilatel je české číslo a přitom sms přišla z ciziny. Takto to bylo ve všech ostatních případech, kdy se sms ztratila, přitom stav byl ale označen za DELIVERED. T-mobile a vodafone chtějí, aby všichni sms posílali z jejich simkaret za nasmlouvané ceny, proto sms, které jdou touto alternativní cestou dělají naschvály.

Není možné, že dotyčnému přišla sms ne z vašeho čísla ale z InfoSMS a to jej zmátlo? To by mohlo být též vysvětlení.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: (Ne)Doručené SMS odeslané z programu Oskárek přes Odorik

Příspěvek od xsouku04 »

Oprava, tedy prý sms nakonec byly doručeny, ale odesilatel byl "InfoSMS", což je opatření tranzitních operátorů proti zahazování na straně Vodafone. Z dlouhé sms rozdělené na dvě ale prý přišla jen první polovina. ...

Abychom zabránili podobným spolehlivostem dovolíme odesílání sms do ČR jen z textu "Odorik.cz", tento text je prý povolen u všech třech operátorů. A výhoda, že na rozdíl od shortcode čísel jako 5517 se na takovou sms nedá odpovědět.
d2-mac
Příspěvky: 27
Registrován: stř 23. kvě 2012 9:18:09

Re: (Ne)Doručené SMS odeslané z programu Oskárek přes Odorik

Příspěvek od d2-mac »

Nebylo by lepší, místo zamezení odpovědi na SMS použitím odesílatele "Odorik.cz", kdyby jste do Vašeho www rozhraní doplnili zobrazení odpovědí poslaných na SMS s identifikací 5517? Odpovědi by se také mohly přeposílali na zadaný e-mail.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: (Ne)Doručené SMS odeslané z programu Oskárek přes Odorik

Příspěvek od jiri.filip »

xsouku04: Pak to ale musíte nastavit jako defaultní hodnotu, protože v tomto případě jsem poslal SMS z programu Oskarek.cz, kde se narozdíl od posílání SMS z webového rozhraní Odoriku nikde nedá zvolit identifikace odesílatele.
Odpovědět