Stránka 1 z 3

SMS z meho cisla pres web

PříspěvekNapsal: pát 20. čer 2014 18:09:02
od Riww
Nechapu, proc byla tato moznost zrusena. Posilal jsem SMS casto pres webove rozhrani Odoriku na vsechny tri tradicni operatory, s uvedenim jako odesilatele meho mobilniho cisla, takze prijmce nepoznal, ze jde o SMS pres internet. Nikdy se mi nestalo, ze by SMS nebyla dorucena! Prosim o znovuzavedeni teto moznosti, klidne at neni defaultni, a s upozornenim. Ale proc rusite neco, co 100% fungovalo - aspon v mem pripade? Ted uz nemam zadny duvod tuto sluzbu Odoriku pouzivat, protoze existuje x jinych zdarma. Duvodem bylo prave to, ze prijemce nepoznal, ze jde o sms z Internetu a mohl pohodlne odpovidat.
Diky za znovuzavedeni teto moznosti.

Re: SMS z meho cisla pres web

PříspěvekNapsal: pon 23. čer 2014 8:33:47
od Hooonza
Pokud se pamatuju, bylo to z důvodu, že to nefungovalo ve 100%. Snad by bylo možno do podpisu vložit i číslo pro odpověď?

Re: SMS z meho cisla pres web

PříspěvekNapsal: pon 23. čer 2014 14:14:38
od Riww
Jasne, nefungovalo na 100%. Ale i kdyby to fungovalo jen v prumeru na 20%, tak proc to rusit? Staci snad viditelne upozorneni, ze to nemusi fungovat. Komu to funguje, bude to pouzivat, komu ne, tak nebude, vzdyt ma defaultne 100% fungujici moznost. Cislo do odpovedi moc nepomuze, pres beznou funcki "Reply" se stejne neda odpovedet. Prijemce stejne musi pouzit bud nejakou slozitejsi funkci nebo hledat v adresari.

Re: SMS z meho cisla pres web

PříspěvekNapsal: pon 23. čer 2014 15:41:45
od ViR
Riww píše:Jasne, nefungovalo na 100%. Ale i kdyby to fungovalo jen v prumeru na 20%, tak proc to rusit? Staci snad viditelne upozorneni, ze to nemusi fungovat. Komu to funguje, bude to pouzivat, komu ne, tak nebude, vzdyt ma defaultne 100% fungujici moznost.

Jádrem pudla bylo, že dva ze tří českých operátorů (už si nepamatuji kteří, myslím že TMo a O2) u takových SMS potvrdili přijetí do své sítě, čímž došlo k jejich zaúčtování, ale "v rámci ochrany svých účastníků proti SMS spamu" 100 % těchto SMS nedoručili a zahodili... A třetí to zahazování patrně začal testovat.

Poskytovat takovou placenou "službu" je trochu problém...

Re: SMS z meho cisla pres web

PříspěvekNapsal: pon 23. čer 2014 17:40:41
od Riww
Rozhodne jich nezahazovali 100%. Jak jsem psal v uvodnim postu, me to fungovalo na vsechny 3 operatory vzdy. Jeste zacatkem tohoto roku to urcite fungovalo spolehlive, aspon pro me.

Re: SMS z meho cisla pres web

PříspěvekNapsal: pon 23. čer 2014 17:43:17
od xsouku04
Riww píše:Rozhodne jich nezahazovali 100%. Jak jsem psal v uvodnim postu, me to fungovalo na vsechny 3 operatory vzdy. Jeste zacatkem tohoto roku to urcite fungovalo spolehlive, aspon pro me.

Pokud vím, tak problémy dělal T-mobile a Vodafone. I kdyby zahazovali jen 20% a to podle momentální nálady, není to moc použitelné.

Re: SMS z meho cisla pres web

PříspěvekNapsal: pon 23. čer 2014 18:05:19
od Riww
I kdyby jich zahazovali 80%, pouzitelne to je. Staci prece viditelne upozorneni, ze sluzba nemusi fungovat, ze i pres potvrzeni o doruceni SMS nedojde a i tak dojde k platbe 1 Kc. Klidne upozorneni warningovym vyskakovacim oknem pred odeslanim, aby nikdo nemohl tvrdit, ze to nevedel. A at si kazdy vybere, zda to chce pouzit nebo ne. Ja napriklad to pouzivat chci!

Re: SMS z meho cisla pres web

PříspěvekNapsal: pon 23. čer 2014 22:37:48
od ViR
Riww píše: A at si kazdy vybere, zda to chce pouzit nebo ne.

No to je sice fajn, ale operátor se i tak přes různá varování pořád vystavuje nebezpečí, že jej někdo nařkne z bezdůvodného obohacení, či že si bude stěžovat, lampárnou a různými fóry počínaje a ČTÚ konče. To už tady totiž (to opakované stěžování) bylo. A vzhledem k tomu, že jde o neregulovanou fakultativně poskytovanou službu, je čistě věcí operátora, v jaké podobě (a zda vůbec) službu jako je SMS z webu bude poskytovat.

Re: SMS z meho cisla pres web

PříspěvekNapsal: úte 24. čer 2014 0:43:21
od Riww
Do tehle diskuze asi nema cenu se poustet, ale nemyslim si, ze by kdokoliv si mohl jakkoliv stezovat, kdyz je nato predem upozornen. Krom toho Odorik se nijak neobohacuje, za sluzbu zaplati a SMS posle, to ze SMS nekdy nedojde je chyba ciloveho operatora - i tato informace tam muze byt uvedena, aby se predeslo prave takovym stiznostem.
A pak at si kazdy vybere, zda to pouzit nebo ne. Ja bych to pouzival moc rad, i kdyby sem tam nejaka SMS nedosla. Pro toho, kdo uprednostnuje spolehlive doruceni je pak to specialni cislo nebo Odorik.cz.

Re: SMS z meho cisla pres web

PříspěvekNapsal: úte 24. čer 2014 9:33:13
od MaT
Někteří lidé jsou intelektuálně poněkud znevýhodněni a i kdyby tam byla třeba tři upozornění po sobě, stejně se najde někdo, kdo si stěžovat bude. Dobře to znám - dělal jsem třeba jednu databázi - tam než se něco vymaže, tak se to asi 2x ptá: "A opravdu jste si jisti, že chcete tento záznam vymazat?" - no a co myslíte - stejně občas někdo něco vymaže...

Pokud Odorik vyhodnotil, že s touto službou mají více starostí, než je z toho užitku, tak se jim vůbec nedivím, že raději tuhle možnost zrušili úplně. Zvláště pokud tu byly náznaky, že takové SMS budou blokovat všichni 3 operátoři.

Ano, mně možnost pohodlného posílání SMS z webu sice také docela chybí (zvlášť po odchodu od Vodafonu, kde Vodafone Park fungoval celkem spolehlivě), ale co se dá dělat. Zase těch SMS dnes neposílám tolik - kdybych posílal, tak používám nějakou specializovanou službu na odesílání SMS - takových se dnes na internetu dá najít víc.

Jinak jsem jednu dobu používal třeba ZipWhip - je to aplikace pro Android a zároveň webová aplikace - na počítači se připojím do této aplikace, napíšu v ní SMS, ta se přenese do telefonu a ten jí pak odešle jako klasickou (tzn. i klasicky účtovanou) SMS. Taková SMS kdyby nedošla, tak už je to na reklamaci u operátora a stížnost třeba u ČTÚ...

Taky ale nechápu, proč velcí operátoři nemůžou nějak snadněji a přímo nabízet nějaké API pro rozesílání SMS, aby to bylo snadno použitelné třeba i pro různé malé virtuální operátory, nebo jiné lidi, co mají nějaký nápad, jak to využít (samozřejmě by to nebylo zadarmo a s nutností nějaké autorizace/smlouvy - spamování by si pak také každý rozmyslel).