SMS na Ukrajinu nedoručena

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

SMS na Ukrajinu nedoručena

Příspěvek od Kristovec »

Proč? Číslo je správné. ID - 113480431.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS nedoručena

Příspěvek od xsouku04 »

Jedná s o SMS na Ukrajinu Kievstar. Náš dodavatel nám odpověděl tohle.
In order to preform an in depth investigation we would kindly ask you for your authorization to send few test messages on the reported number or if you can provide us with another one belonging to Kyivstar network.
It would be helpful for us to find the root of the issue and solved it as soon as it is possible.
Byla to jedna SMS, která kvůli délce měla být rozdělena do pěti normálních. Napadá mne, že by právě v tomto mohl být problém.
(nefungují jím dobře delší SMS zprávy)
Bohužel náš dodavatel SMS je arogantní moloch a špatně se s ním podobné potíže řeší. Byl by někdo z Vašich známých ochoten se podílet na testech?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS na Ukrajinu nedoručena

Příspěvek od xsouku04 »

Update 6.3.2015 13:00: už se nám podařilo získat Kievstar číslo na testování. Prosím vyčkejte.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: SMS nedoručena

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:Jedná s o SMS na Ukrajinu Kievstar. Náš dodavatel nám odpověděl tohle.
In order to preform an in depth investigation we would kindly ask you for your authorization to send few test messages on the reported number or if you can provide us with another one belonging to Kyivstar network.
It would be helpful for us to find the root of the issue and solved it as soon as it is possible.
Byla to jedna SMS, která kvůli délce měla být rozdělena do pěti normálních. Napadá mne, že by právě v tomto mohl být problém.
(nefungují jím dobře delší SMS zprávy)
Bohužel náš dodavatel SMS je arogantní moloch a špatně se s ním podobné potíže řeší. Byl by někdo z Vašich známých ochoten se podílet na testech?
Takže technická potíž.Může být,u life:) při snaze o využití samoobsluhy *111# se spojení po určité době samovolně přeruší,takže dobít kredit tímto způsobem nejde,vždy se to ukončí dříve,než dojdu na konec.A toto může tedy být něco podobného.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS nedoručena

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:Může být,u life:) při snaze o využití samoobsluhy *111# se spojení po určité době samovolně přeruší,takže dobít kredit tímto způsobem nejde,vždy se to ukončí dříve,než dojdu na konec.
Ale toto číslo měl náš dodavatel uvedeno, že je to Kievstar? Opravdu je to life:) ? Jestli nebude chyba v tom, že vlastně někdo po cestě plete, co je to za operátora.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: SMS nedoručena

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:
Kristovec píše:Může být,u life:) při snaze o využití samoobsluhy *111# se spojení po určité době samovolně přeruší,takže dobít kredit tímto způsobem nejde,vždy se to ukončí dříve,než dojdu na konec.
Ale toho čísla měl náš dodavatel uvedeno že je to Kievstar ? Opravdu je to life:) ? Jestli nebude chyba v tom, že vlastně někdo po cestě plete co je to za operátora.
Ten life jsem dal jen jako příklad jiné poruchy,ale číslo,kam jsem tu textovku posílal,je skutečně Kievstar.
Life:) používám já,093.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: SMS na Ukrajinu nedoručena

Příspěvek od Kristovec »

Právě jsem odeslal textovku 410 znaků na MTS,doručená,takže potíž je asi pouze u Kievstaru.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS na Ukrajinu nedoručena

Příspěvek od xsouku04 »

Dostali jsme odpověď.
It seems that the network operator experienced some minor temporary discrepancies that affected your submission, however the current delivery rate is more then satisfactory, which our logs and performed tests confirm. Should you experience any similar issues, feel free to contact our Support department, and we will investigate further.
Tedy jak jsem čekal, nic neopravili, jen konstatují, že to nyní nedělá.
Tedy chyba někde po cestě, nebo snad i u Kievstaru.

Pro jistotu jsem ještě zkusil včera poslat dlouhou testovací SMS na Ukrajinu Kievstar, která byla rozdělena do pěti různých SMS a došlo k bezproblémovému doručení na ukrajinské mobilní číslo v ČR roamingu.
Odpovědět