Chybné účtování SMS

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
Odpovědět
lumirtoman
Příspěvky: 2
Registrován: úte 07. dub 2015 13:29:41

Chybné účtování SMS

Příspěvek od lumirtoman »

Dobrý den,

používám Odorik SIM kartu v GPS trackeru v automobilu a ovládám jej z webové aplikace SMS zprávami odesílanými přes webovou SMS bránu z čísla +4207625 (smsbrana.cz). Tracker zasílá na bránu odpovědní SMS, které však vidím v Odorik administraci navzdory české předvolbě účtované jako SMS do zahraničí. Dotaz jsem zasílal začátkem minulého týdne i přes kontaktní formulář v administraci, ale nedostal jsem dosud žádnou odpověď. Prosím tedy o vysvětlení, proč jsou SMS takto účtovány.

Děkuji.

Toman
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybné účtování SMS

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel je to správně.
V ceníku máme:
http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovyc ... #sms_a_mms

SMS do zahraničí a na pevné linky v ČR* 2.50 Kč/SMS

* Do této kategorie spadají i takzvaná speciální krátká čísla určená jen pro příjem SMS zpráv (shortcode).

Není to náš výmysl, ale českých mobilních operátorů.

Doporučuji nepoužívat SMSbránu.cz ale normální SIM, pak tento "problém" nenastane.
lumirtoman
Příspěvky: 2
Registrován: úte 07. dub 2015 13:29:41

Re: Chybné účtování SMS

Příspěvek od lumirtoman »

Dobrý den,

děkuji za odpověď, odkazovanou stránku jsem původně nenašel. Bohužel aktuálně je SMS brána nutná, protože aplikace má v budoucnu spravovat více trackerů a je potřeba zpracovávat i odpovědní sms, takže řešením by byla pouze fyzická GSM brána s potřebným API.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chybné účtování SMS

Příspěvek od xsouku04 »

lumirtoman píše:Dobrý den,

děkuji za odpověď, odkazovanou stránku jsem původně nenašel. Bohužel aktuálně je SMS brána nutná, protože aplikace má v budoucnu spravovat více trackerů a je potřeba zpracovávat i odpovědní sms, takže řešením by byla pouze fyzická GSM brána s potřebným API.
Příjímat a odesílat sms umí i obyčejný GSM klacík, který se jinak běžně používá k připojování na internet.
Klacíky komunikují přes "sériový port", tedy je možné na to využít nějakou hotovou aplikaci, nebo si napsat úplně od základu vlastní. K dispozici je toho více pro různé operační systémy.
(cena bazarového klacíku je max. několik set korun, nebo lze pořídit nový spolu s nějakým kreditem na data)

Další možnost je využít nějaký starší android telefon, třeba s nakřápnutým displejem. Ten by byl trvale v nabíječce a odesílal by nebo přijímal SMS přes nějaké API s využitím WIFI. Konkrétní zkušenost nemám, možná někdo poradí. Asi nejslabší místo bude vhodný a dostatečně otevřený a jednoduchý program pro android.
vpe
Příspěvky: 86
Registrován: ned 04. bře 2012 3:23:10

Chybné účtování SMS

Příspěvek od vpe »

Osekani virtualu ( vypneme jim email2sms a web-sms - kt. tu funguje snad od pocatku - 1996-1997) = virtualove jsou pro jednoduche klienty a narocnejsi zakaznici sup sup primo k nam...

I Bonerix dokud fungoval jako sedivka, podporoval klasicke email2sms, tomu uz je konec, zustalo jen www2sms (ze by proto, ze B je 100% majetkem O2)?

Poskytovat sluzbu za penize, ktera nefunguje, nelze. O tom, ze to operatori budou bojkotovat (prijem z vnejsku tvarici se jako z domovske site), jsem nepochyboval...

Take mom. resim, jestli dat Bonerixu vale, protoze email2sms (neboli spolehlive notify na mobil) potrebuji a jednoduche reseni (u ktereho nemusi bezet vlastni linux server) zatim neznam, treba nekdo chytrejsi poradi... Opacne reseni sms2email neni problem (ani s tim v predchozim postu popsanym androidem, ani s blackboxem v telehousu)...

Dalsi moznosti je to notify predelat na Push Notify, ale to zere baterku a vyzaduje data (mobilni, Wifi) - neni to tak elegantni...

Ps: pokud se pletu a existuje virtual s fcni email2sms, tak sem s nim
incof
Příspěvky: 27
Registrován: stř 13. bře 2013 21:34:55

Re: Chybné účtování SMS

Příspěvek od incof »

vpe píše: Dalsi moznosti je to notify predelat na Push Notify, ale to zere baterku a vyzaduje data (mobilni, Wifi) - neni to tak elegantni...
Při přechodu jsem s tím také bojoval, dost jsem si zvykl na EMAILtoSMS. Pak jsem ale v Taskeru pod Androidem naprogramoval trochu kódu, který každou druhou hodinu otestuje dostupné BTS v okolí, aby se ujistil, jestli jsem doma nebo v práci a pokud uzná, že bych mohl být doma či v práci, tak na 1 minutu pustí WIFI. Pokud jsem opravdu v dosahu známých WIFI sítí, tak se pushnou emaily a WIFI se zas vypne.
vpe
Příspěvky: 86
Registrován: ned 04. bře 2012 3:23:10

Re: Chybné účtování SMS

Příspěvek od vpe »

I tak to ma onu podstatnou slabinu, notifikaci o tom, ze vam kradou auto, se muzete dovedet se zpozdenim 2 hodin, oproti klasickemu email2sms :-(

Premysll jsem, zda by melo nejaky smysl budovat branu a jestli by byl ekdo ochoten platit treba 50,- za budget az 1000 sms mesicne? Asi ne. Tuto sluzbu zkratka masa neuziva, stejne jako videohovory a konf.
incof
Příspěvky: 27
Registrován: stř 13. bře 2013 21:34:55

Re: Chybné účtování SMS

Příspěvek od incof »

Co se týká alarmu, tak to řeším poplachovým voláním. Vše ostatní lze stejně použít jen jako doplňující info.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Chybné účtování SMS

Příspěvek od xtonda »

incof píše: Pak jsem ale v Taskeru pod Androidem naprogramoval trochu kódu, který každou druhou hodinu otestuje dostupné BTS v okolí, aby se ujistil, jestli jsem doma nebo v práci a pokud uzná, že bych mohl být doma či v práci, tak na 1 minutu pustí WIFI. Pokud jsem opravdu v dosahu známých WIFI sítí, tak se pushnou emaily a WIFI se zas vypne.
Proč tak složitě, prostě mám wifi zapnuté, pokud jsem v dosahu známé sítě, telefon ji použije, pokud nejsem, tak se použijí data mobilního operátora. Pro maily, na které chci být upozorněn, mám v GMailu vytvořen samostatný štítek a v GMail aplikaci v telefonu pro tento štítek nastaveno zvukové upozornění. Push notifikace přes GCM fungují spolehlivě, zpoždění je max pár minut. Od doby, co mám Android, je pro mě mail2sms zbytečná a nepraktická služba, je otrava ty SMS furt mazat.
vpe
Příspěvky: 86
Registrován: ned 04. bře 2012 3:23:10

Chybné účtování SMS

Příspěvek od vpe »

Neznam praci se zpravami na androidu, no na iOS, se zpravami zadny problem neni... Naopak vyrazne zlepseni zprav (drive jsem mel Symbian) a nemam potrebu je mazat :-)

Pokud resite pouze maily a neni to urgentni, tak mail2sms opravdu nepotrebujete.

Prikladam ze stranek jineho operatora priklad:

Mohu si nechat zasílat informaci o zmeškaných hovorech na email?
Ano, je to možné. Na stránce změna údajů si můžete definovat emailovou adresu, na kterou Vám bude zasíláno upozornění o zmeškaných hovorech. Můžete tam zadat třeba i tvz. mobilní email (např. +420xxxxxxxxx@sms.eurotel.cz) a upozornění bude chodit na Váš mobilní telefon ve formě SMS zprávy.
incof píše:Co se týká alarmu, tak to řeším poplachovým voláním. Vše ostatní lze stejně použít jen jako doplňující info.
Jenze poplachove volat (prozvanet) muzete (z gsm) v jednu chvili jen 1 cislo...
Odpovědět