eSMSka: Zobrazení čísla odesílatele

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
Odpovědět
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

eSMSka: Zobrazení čísla odesílatele

Příspěvek od GeBu »

Zdravím,
zdá se mi, že zobrazování čísla odesílatele SMS v programu eSMSka nefunguje podle tohoto návodu: http://www.odorik.cz/w/esmska "pokud je vyplněné číslo, bude doručená SMS zpráva vypadat, jako by byla odeslána z vašeho mobilního telefonu (POZOR: zadané telefonní číslo musíte mít ověřené v systému Odorik)".
I když zadám číslo, tak se SMS jeví jako z "Odorik.cz".

Jedná se o linku 406905. Číslo linky zadávám jako "Uživatelské jméno" a jako "Heslo" zadávám číslo pro SIP registraci. Číslo zadávám v mezinárodním formátu s "+" na začátku a mám ho registrované na této lince.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: eSMSka: Zobrazení čísla odesílatele

Příspěvek od xsouku04 »

GeBu píše:Zdravím,
zdá se mi, že zobrazování čísla odesílatele SMS v programu eSMSka nefunguje podle tohoto návodu: http://www.odorik.cz/w/esmska "pokud je vyplněné číslo, bude doručená SMS zpráva vypadat, jako by byla odeslána z vašeho mobilního telefonu (POZOR: zadané telefonní číslo musíte mít ověřené v systému Odorik)".
I když zadám číslo, tak se SMS jeví jako z "Odorik.cz".

Jedná se o linku 406905. Číslo linky zadávám jako "Uživatelské jméno" a jako "Heslo" zadávám číslo pro SIP registraci. Číslo zadávám v mezinárodním formátu s "+" na začátku a mám ho registrované na této lince.
Bohužel tohle nefunguje při odesílání SMS do ČR. Změnil jsem to v návodu. Nyní tam je: (POZOR: nefunguje při odesílání SMS do ČR, na odesílání SMS se skutečným číslem odesilatele mají monopol naši tři velcí)
Věc je taková, že "takovou službu vůbec nenabízí", a když se to pošle přes zahraničí, různě to bojkotují - obvykle prostě SMS zahodí, doručenku potvrdí. Oni prostě nemají rádi, když se někdo pro odesílání SMS obejde bez jejich SIM a sítě. Oni prostě nějak dovedou rozpoznat, že SMS byla odeslána jinak než z mobilu, a pak dělají naschvály, čímž si zaručují na tuhle službu monopol.
Ale pozor SIM s neomezeným počtem SMS je neomezená jen v reklamštině, tedy ani tohle není úplně dobré řešení pokud těch SMS máte hodně. Ve skutečnosti vás mohou zablokovat už za odeslání 5000 SMS/měsíc.

Zkuste si SMS poslat do zahrananičí, tam to nejspíš bude fungovat.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: eSMSka: Zobrazení čísla odesílatele

Příspěvek od GeBu »

Omlouvám se, nevšiml jsem si tohoto textu, který je uveden na webovém rozhraní při odesílání zprávy: "Vzhledem k tomu, že není možné spolehlivě doručovat SMS zprávy do ČR v případě použití vašeho mobilního čísla jako odesílatele, byli jsme nuceni tuto možnost odstranit. Omezení se netýká odesílání zpráv do zahraničí."

Předpokládám, že toto platí i pro odesílání SMS přes API.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: eSMSka: Zobrazení čísla odesílatele

Příspěvek od GeBu »

Děkuji. Jste rychlí - už jsem na to také přišel.
xsouku04 píše:Bohužel tohle nefunguje při odesílání SMS do ČR. Změnil jsem to v návodu. Nyní tam je: (POZOR: nefunguje při odesílání SMS do ČR, na odesílání SMS se skutečným číslem odesilatele mají monopol naši tři velcí).
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: eSMSka: Zobrazení čísla odesílatele

Příspěvek od GeBu »

Zkoušel jsem (jen tak pro radost z pokusů) posílat do zahraničí viz 169076975 a 169077258, ale zatím to nedošlo. Ani přes webové rozhraní viz 169077947.

Právě v zahraničí jsem (mimo EU) a chci posílat SMS do ČR. Mám dvě čísla. Jedno (soukromé) mám plně pod kontrolou a tak mohu posílat pomocí eSMSky přes webové rozhraní operátora.
Potřebuji však poslat pár SMS, aby tam toto číslo nebylo. Je pracovní a pracovním partnerům nechci rozdávat osobní číslo. Nemám ho plně pod kontrolou a tak nemohu využívat webové rozhraní operátora. Až tak moc mi nevadí, že tam to pracovní číslo není vidět. Hlavně, že není vidět soukromé.
xsouku04 píše:Zkuste si SMS poslat do zahrananičí, tam to nejspíš bude fungovat.
Naposledy upravil(a) GeBu dne úte 19. črc 2016 20:23:19, celkem upraveno 1 x.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: eSMSka: Zobrazení čísla odesílatele

Příspěvek od GeBu »

Jsem u Odoriku už dlouho a tuto diskusi kolem služby posílání SMS z webu jsem nějakou dobu sledoval. Určitou dobu totiž bylo pro nás důležité posílání SMS a zkoušeli jsme používat všechno možné např. KlikniAVolej. Dneska vystačíme s webovým rozhraním operátora.

Jednak používáme SMS méně a také jsou dnes jiné tarify tzv. neomezené (nám stačí) a tak už to není tolik kritické. Proto jsem neznal aktuální stav.
xsouku04 píše:Věc je taková, že...
Odpovědět