SMS do zahranici- cislo odesilatele

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
jehr
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18. črc 2016 11:24:03

Re: SMS do zahranici- cislo odesilatele

Příspěvek od jehr »

Objevil jsem stranku www.smsmidlet.com

Umoznuje to do nekterych zemi posilat pomerne levne sms. Po registraci daji 7 volnych kreditu. Min. dobiti je pak 101 Kc. Jeste jsem to nezkousel. Mate nekdo zkusenost s touto sluzbou?
Zkousel jsem poslat sms pres tu branu G3 (na SK cislo) a vzdy to doslo. Pokud tam ale dam jako odesilatele svoje cislo, tak se jako odesilatel prijmeci ukaze INFO. Lepsi bylo nastavit svoje prihlasovaci jmeno (je tedy treba myslet na to uz pri registraci, protoze potom nejspis toto zmenit nejde). takze pak prijde uzivateli sms pod vasim jmenem (samozrejme clovek nikdy nevi, jak ho ma ten druhy v mobilu ulozeny), ale kazdopadne mam otestovano, ze pod timto jmenem sms prijde.

Neda se na ni sice odpovedet (pouze preposlat), ale to je spis detail.

Sice to neni sms do zahranici zdarma, ale u nekterych destinaci je to pomerne hodne pod castkou 1 Kc a s primhourenim oka je tam i jakasi moznost identifikace odesilatele.
Nekde jsem cetl nejake pripominky, ze po dobiti uz to lidem moc nefungovalo. Tak se chci zeptat, zda ma nekdo s touto luzbou zkusenosti.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS do zahranici- cislo odesilatele

Příspěvek od xsouku04 »

Především o tom, jestli SMS bude zahozena, nebo ne rozhoduje vždy operátor v dané zemi. Je to nyní taková móda - zahazovat různé SMS a přitom zákeřně potvrzovat doručenky. Třeba na Slovensku se rozhodli, že budou zahazovat SMS kde je odesilatel mobilní číslo (např. a typcky české) a která byla poslána přes API z webu. Omezení se samozřejmě netýká pokud SMS odešle přímo ze SIM, ale jen z webu.

Podle mého názoru se mobilní operátoři brání aplikacím jako Whatsapp, viber a podobně, kteří sice mají obrovské množství uživatelů ale způsobů jak vydělávat moc nemají. Kdyby mohli nabízet odesílání SMS třeba za 0,90 Kč do většiny zemí, nikdo by již neposílal SMS za běžné ceny mobilní operátorů, které jsou často vyšší (hlavně do zahraničí).

Úplně zakázat posílání SMS přes API nemohou, protože to používá kdekdo. Banky, eshopy, google atd. Tedy řeší to obvykle tak, že dovolují posílat SMS jen z textových jmen na které nejde odpovědět. V některých zemích navíc dovolují posílat jen z předem registrovaných jmen, nebo nesmyslných krátkých čísel. (případ ČR).

Proto když pošlete SMS na Slovensko, vaše české číslo někdo změní na ono INFO, aby měla Vaše SMS šanci přijít.
Kdyby to neudělal, SMS by sice měla doručenku, ale nepřišla by.

Jiná možnost jak odesílat SMS je koupit si neomezené SMS nebo nějaký opravdu výhodný balíček v dané zemi a odesílat SMS. Takto je možné se dostat na náklady hodně pod korunu. Problém je, že neomezeně je slovo co existuje jen v reklamštině, tedy operátoři obvykle takové podnikatele blokují.
Spolehlivost závisí hlavně na tom kdo a jak dobře tohle dělá. Vždy hrozí, že dotyčný mobilní operátor tento způsob zablokuje a bude výpadek nebo úplný konec tohoto způsobu.

smsmidlet.cz má relativně přehlednou tabulku všech možností pro všechny možné země. Ceny ČR nic moc, zahraničí podezřele levné. Ale hned u Slovenska (kde ty ceny též nic moc) jim to moc nesedí, protože tam mají anonymní číslo a přitom SMS přišla z INFO - což není anonymní číslo.

Firem, které se živí posíláním SMS je velké množství ale neznám žádnou která by férově přiznala podobná omezení a ony informace byly aktuální pro všechny země. Většinou jen více či méně mlží a skutečnost přiznají snad až po prvních stížnostech. Obvykle se z nich musí tahat omezení pro jednotlivé země jako blechy z chlupaté deky. Tedy pomalu je snadnější si to zkusit sám, snad proto nabízí tolik různých "bran". G1 - G5 - můžete zkoušet která zrovna pro danou zemi funguje a co uvidí příjemce.
jehr
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18. črc 2016 11:24:03

Re: SMS do zahranici- cislo odesilatele

Příspěvek od jehr »

No ten smsmidlet.com s pouzitim registrovaneho jmena jako odesilatele (namisto cisla) mi proslo i na polske cislo. Je to podle me asi nejlepsi varianta, i kdyz ne dokonala.
Skoda, ze se zatim nenasel nekdo, kdo by mel s touto sluzbou vic zkusenosti (tedy hlavne po zaplaceni).

Jinak podle vseho je nejlepsi pouzivat branu G3. Ta snad vsude nabizi moznost odeslani sms, kde je odesilatel budto vami nastavene cislo vaseho mobilu, nebo vase registracni jmeno. Vzhledem k tomu, ze na SK to s pouzitim cisla doslo jako INFO, tak lepsi je asi pouzivat to jmeno.
jehr
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18. črc 2016 11:24:03

Re: SMS do zahranici- cislo odesilatele

Příspěvek od jehr »

A nebylo by mozne nastavit nastavit jako odesilatele treba nejaky jiny "libovolny" text nez jen Odorik.cz a 5517? Napr. by tam clovek mohl dat svoje prijmeni, aby prijemce videl jako odesilatele toto jmeno.
Chapu, ze ne vsem by toto nejak vic pomohlo, ale mne urcite ano.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS do zahranici- cislo odesilatele

Příspěvek od xsouku04 »

jehr píše:A nebylo by mozne nastavit nastavit jako odesilatele treba nejaky jiny "libovolny" text nez jen Odorik.cz a 5517? Napr. by tam clovek mohl dat svoje prijmeni, aby prijemce videl jako odesilatele toto jmeno.
Chapu, ze ne vsem by toto nejak vic pomohlo, ale mne urcite ano.
Libovolný text nejde, to čeští operátoři schvalují a nechávají si za každé jméno platit. U zahraničí to někdy (často) jde, ale je to dost pokus omyl.
Co ale určitě jde, přidat nějaký obecný textový identifikátor jako SMSinfo. Z toho příjemce pozná, že je to sms a asi tam budou nějaké informace, tedy určitě je to lepší než nesmysl typu 5517.
jehr
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18. črc 2016 11:24:03

Re: SMS do zahranici- cislo odesilatele

Příspěvek od jehr »

Chapu. Ale jen me zarazi, ze treba u te sluzby smsmidlet.com se da nastavit zobrazeni odesilatele jmeno, ktere si clovel zaregistruje pri vytvareni uctu (muzu treba zvolit svoje prijmeni, nebo prezdivku).
Kazda sms s takovym jmenem odesilatele dosla v poradku, kdyz jsem to poslal pres branu G3. Je tedy zvlastni, ze musite platit za kazde jmeno operatorovi, kdyz jinde si muze kazdy svoje jmeno nastavit sam a nic neplati. Samozrejme nevim, zda treba neplati opravdu provozovatel te sluzby neco nekomu, ale silne pochybuju, ze by to nabizel, kdyby za to platil.
Kolik vas vubec kazda takova registrace jmena stoji? Docela by me to zajimalo. Kdyby to nebyla pro uzivatele likvidacni castka, tak by to treba mohlo byt u vas nastavene, ze si clovek nastavi svoje jmeno a to si i zaplati (resp. ze mu to strhnete z kreditu)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS do zahranici- cislo odesilatele

Příspěvek od xsouku04 »

jehr píše: Kazda sms s takovym jmenem odesilatele dosla v poradku, kdyz jsem to poslal pres branu G3. Je tedy zvlastni, ze musite platit za kazde jmeno operatorovi, kdyz jinde si muze kazdy svoje jmeno nastavit sam a nic neplati.
Je zde přeci jeden rozdíl. A to v ceně. Přes G3 stojí SMS 1,45 Kč. Tedy vypadá to, že za zvýšenou cenu to při jakýchsi předpokladech lze i bez registrace. Pokud toho někdo posílá více, je to cena hodně nezajímavá.
jehr
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18. črc 2016 11:24:03

Re: SMS do zahranici- cislo odesilatele

Příspěvek od jehr »

xsouku04 píše:
jehr píše: Kazda sms s takovym jmenem odesilatele dosla v poradku, kdyz jsem to poslal pres branu G3. Je tedy zvlastni, ze musite platit za kazde jmeno operatorovi, kdyz jinde si muze kazdy svoje jmeno nastavit sam a nic neplati.
Je zde přeci jeden rozdíl. A to v ceně. Přes G3 stojí SMS 1,45 Kč. Tedy vypadá to, že za zvýšenou cenu to při jakýchsi předpokladech lze i bez registrace. Pokud toho někdo posílá více, je to cena hodně nezajímavá.
No ja samozrejme posilam timto sms do jinych destinaci nez je CZ, nebo SK (to bylo jen na vyzkouseni). Napr. do Polska, kde je to za 0,53 kreditu pres G3 (cca 60haliru), nebo Belgie (kde to je 82h, nebo UK kde to je 84h). Takze tam ta cena zajimava je a vzdy si muze clovek vybrat, ze odesilatelem bude jmeno, co si clovek zada pri registraci uctu. To je jedine omezeni a na to musi clovek pamatovat. Protoze po vytvoreni uctu uz nelze toto jmeno zmenit.

Jsem ochoten i podilet se na nejakem testovani, kdy byste pouzili muj ucet u smsmidlet (nabil jsem tam 100Kc, coz snesu i kdyby se proesemeskovaly kvuli zkvalitneni sluzeb Odorika) ;)
Proste si myslim, ze by bylo super, kdyby Odorik mohl vyuzit principu, jak funguje smsmidlet, nebo nejak umoznit posilat sms z Odorika pres smsmidlet. Nevim, zda je to technicky mozne, proste jen rikam, ze by bylo super, kdyby to tak mohlo fungovat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS do zahranici- cislo odesilatele

Příspěvek od xsouku04 »

U nás je také možné si přidat "jméno" pro odesílání do zahraničí - je to na požádání. Nutné je také vždy vyzkoušet, co operátoři s daným jménem v dané zemi udělají.
Obecně o odesílání SMS do zahraničí zase není až tak velká poptávka. Tedy věnovat tomu příliš mnoho pozornosti nemá smysl.
Pozor také 1 kredit se nerovná 1 Kč ale 1,1 Kč.
jehr
Příspěvky: 10
Registrován: pon 18. črc 2016 11:24:03

Re: SMS do zahranici- cislo odesilatele

Příspěvek od jehr »

xsouku04 píše:U nás je také možné si přidat "jméno" pro odesílání do zahraničí - je to na požádání. Nutné je také vždy vyzkoušet, co operátoři s daným jménem v dané zemi udělají.
Obecně o odesílání SMS do zahraničí zase není až tak velká poptávka. Tedy věnovat tomu příliš mnoho pozornosti nemá smysl.
Pozor také 1 kredit se nerovná 1 Kč ale 1,1 Kč.
Bylo by mozne tedy si pridat jmeno? Co mam pro to udelat? Predpokladam, ze to bude stacit poslat v soukromem mailu.
JInak v smsmidlet jsem si vedom, ze je tam 1 kredit = 1,1 Kč. to jsem ale zohlednil i v predchozim prispevku. Byl bych schopen vyzkouset zaslani do SK, Belgie a Polska.
Odpovědět