SMS služby od TMobilu

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: SMS služby od TMobilu

Příspěvek od alfi »

Nj, do toho asi velcí operátoři nepůjdou - proč by měli?

Ale nestačí nějaká aplikace do chytrého mobilu ala Airdroid a spousta dalších? Zprovoznit si takový "web" vlastní, z vlastního čísla, a se všemi výhodami případného tarifu je hodně jednoduché - stačí připojení přes kabel, bluetooth nebo místní wifi :-)
jtr
Příspěvky: 37
Registrován: sob 27. dub 2013 12:45:57

Re: SMS služby od TMobilu

Příspěvek od jtr »

xsouku04 píše:Předpokládám, že by to mohlo být možné za cenu cca 1,50 Kč/SMS. Ale za tuhle cenu se toho nedá moc prodat, tedy je otázka, jestli by to mělo smysl to vůbec nabízet.
Já bych toto teda rozhodně uvítal. 1,5 už není o moc více než 1,25. Pokud tedy ovšem bude zaručeno, že zprávy budou doručovány spolehlivě.
Toto by jinak bylo přidáno do sekce "Poslat textovou zprávu" jako čtvrtá možnost?
alfi píše:Ale nestačí nějaká aplikace do chytrého mobilu ala Airdroid a spousta dalších? Zprovoznit si takový "web" vlastní, z vlastního čísla, a se všemi výhodami případného tarifu je hodně jednoduché - stačí připojení přes kabel, bluetooth nebo místní wifi :-)
Ne všichni používají chytré mobily ;-) A jak toto chcete řešit např. u zaměstnavatele? Tam může být instalace jakýchkoliv zařízení nebo aplikací velký problém. A také použití wi-fi bývá omezené.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: SMS služby od TMobilu

Příspěvek od alfi »

jtr píše:Ne všichni používají chytré mobily ;-) A jak toto chcete řešit např. u zaměstnavatele? Tam může být instalace jakýchkoliv zařízení nebo aplikací velký problém. A také použití wi-fi bývá omezené.
Nj, s přibývajícím množstvím chytrých telefonů taková služba nebude mít (ekonomicky) už vůbec smysl.

U zaměstnavatele to fungovat nemusí (i když takové bluetooth spojení by projít mohlo?), ale tam byste taky neměl v pracovní době SMSkovat ani se jinak online vykecávat ;-)
jtr
Příspěvky: 37
Registrován: sob 27. dub 2013 12:45:57

Re: SMS služby od TMobilu

Příspěvek od jtr »

Ekonomický smysl nedává nejen SMS za 1,5, ale ani za 1 a dokonce ani za 0,1. Pokud uvážíme, že přenos několika málo bitů informace neznamená téměř žádné náklady. Já jsem ale přesto ochoten těch 1,5 zaplatit, jenom abych nemusel vysvětlovat, že na SMS s "číslem" Odorik.cz se opravdu neodpovídá a že ani když přijde takovému odesílateli doručenka, tak mně že SMS přesto skutečně nepřišla.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: SMS služby od TMobilu

Příspěvek od xtonda »

T-Mobile pro své zákazníky má (nebo měl, když sem tam byl) formulář na webu v sekci pro přihlášené a tam šlo poslat SMS pod svým číslem a normálně to přišlo ze sítě T-Mobile, účtovalo se to standardní cenou s tím, že 20 kousků do sítě T-Mobile bylo zadarmo.

Takže to celé závisí na tom, jestli T-Mobile v rámci rozhraní pro virtuály přes nějaké API tuto funkčnost nabízí. A podle toho co tu padlo asi nenabízí a Odorik prostě nemá způsob jak to sám o sobě zařídit.
jtr
Příspěvky: 37
Registrován: sob 27. dub 2013 12:45:57

Re: SMS služby od TMobilu

Příspěvek od jtr »

Odorik by měl mít k dispozici nějakou možnost za cca 1,5 -> viz http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?p=30854#p30854. To, jak přesně by toto fungovalo, se ale ve zmíněném příspěvku neuvádí.
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: SMS služby od TMobilu

Příspěvek od osmdesát »

Pro odesílání SMS z pc používám program, který se připojí k mobilu přes bluetooth a skrze něj zprávu odešle. Telefon nemusí být nutně "chytrý". Existuje několik aplikací pro správu telefonů z PC. Mně osobně se samsungem b2100 žádná nefungovala, byl jsem nucen si napsat vlastní prográmek.
Je to velice pohodlné. V mobilu mám stále zaplé bluetooth ve skrytém režimu (ani to nežere baterku), s pc je to trvale spárované. Stačí, aby byl telefon nablízku (např. v kapse) a je možno odesílat.
Výhoda spojení přes BT je také ta, že nepotřebujete ovladač telefonu. V BT rozhraní jsem to namapoval na virtuální sériový port, přes který komunikuje můj prográmek. Pomocí AT příkazů odesílá SMS.
Odpovědět