odeslani sms z webu odorik - cislo odesilatele

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: odeslani sms z webu odorik - cislo odesilatele

Příspěvek od konrad »

Tak ať rovnou použije svoji SIP linku pro odeslání.
To se mi právě nedaří. Odeslané SMS se vypisují v jiné lince, vlastně první kterou jsem měl. Zrušil jsem na ní clip a nově přiřadil číslo z rozsahu Odorik, to je nyní v jiném telefonu.
Ve svém telefonu tuto linku nemám, přesto se k ní odeslané SMS ze Zoiper přiřazují.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: odeslani sms z webu odorik - cislo odesilatele

Příspěvek od xsouku04 »

konrad píše:
Tak ať rovnou použije svoji SIP linku pro odeslání.
To se mi právě nedaří. Odeslané SMS se vypisují v jiné lince, vlastně první kterou jsem měl. Zrušil jsem na ní clip a nově přiřadil číslo z rozsahu Odorik, to je nyní v jiném telefonu.
Ve svém telefonu tuto linku nemám, přesto se k ní odeslané SMS ze Zoiper přiřazují.
Aha tedy zoiper má sip jméno a heslo úplně jiné linky a přesto se ve výpise hovorů tato SMS ukáže u úplně jiné linky. To by mohla být chyba.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: odeslani sms z webu odorik - cislo odesilatele

Příspěvek od konrad »

Řek bych že to neni chyba Zoiperu. Teď jsem si ověřil službou z webu že odeslaná SMS se automaticky ukazuje na první lince, řekněme administrátorské. Tedy asi není možnost aby se přiřadila k jiné lince.

OT: Bylo by složité dát k přihlášení na web (Váš PIN) virtuální klávesnici? Něco takového jako má u přihlašování do internet bankingu Fio banka.
Jsem tak trochu vystrašenej z key loggerů, řek bych že to je větší hrozba než nějakej ten vir, u kterých je většinou chyba mezi klávesnicí a židlí.
V Opeře proto tam, kde virtuální klávesnice k přihlašování není, používám rozšíření Your Virtual Keyboard.
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: odeslani sms z webu odorik - cislo odesilatele

Příspěvek od jadu »

Rozumím, že je problém nastavit identifikaci odesilatele na mobilní číslo. Nebylo by ale možné přidat do drop-down menu čísla pevných linek? Je mi jasné, že posílat SMS na pevné linky není optimální (zpoplatnění, nutný převod na fax/řeč, doba doručení, atd.), ale je to možné a mám řadu případů, kdy by se mi identifikace SMS pevnou linkou hodila.
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: odeslani sms z webu odorik - cislo odesilatele

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

Zase je to dobré v tom, že když budu chtít někomu vyhrožovat, že ho zabiju nebo celou jeho rodinu tak mohu z Odoriku poslat SMS a právně mi nemůže nikdo nic dokázat i když mi prokáže, že jsem to poslal z mého telefonu a přes Odorik. Protože příjemce nemůže vědět, že jsem poslal tu zprávu já = nemůže vědět, že ta zpráva je určena jemu. Když by to pak policie vyšetřovala tak mohu klidně říci, že ta zprávy nebyla určena jemu a že jsem se spletl a pak si mohu vymylet už cokoliv a je to právně nepostižitelné. Na druhou stranu asi příjemce dost nakrkne, když uvidí, že mu to píše "Odorik.cz" nebo "SMSinfo". Právně jde odpovědnost za Odorikem (protože v té SMS je jako odesilatel uvedený on, což potvrzuje i to, že opravdu byla odeslána z jeho serverů) a sice může prokázat, že tu SMS odeslal někdo z jeho zákazníků ale když to zákazník zapře a řekne, že nic neposílal tak je odpovědný Odorik.

Takto se zneužívaly hovory z úštředen, když ještě si mohl v SIP aplikaci nastavit v odchozí identifikaci číslo jaké chtěl na jedné registraci. Mohl si tam dávat i čísla jako "0" nebo "tísňové linky".
To, že si nyní tam může odesilatel dát odchozí identifikaci "SMSinfo" je úplný luxus. Odpovědný není vlastně nikdo.
Dnes tato služba (libovolná odhcozí identifikace) je blokována a je povolena jen u firemních účtů. A ještě rozšířena, že si tam člověk může dát nejen čísla ale také písmena dokonce už i s diakritikou.

Odoriku, měli byste se u těch operátorů bránit.

A co se týká operátorů: Zvláštní, že to co řekne operátor je víc, než co upravuje EU

Cituji Document 32002L0058:
(34) s ohledem na identifikaci volající linky je nezbytně nutné chránit právo volajícího odepřít uvedení identifikace linky, ze které se volání uskutečňuje, a právo volaného odmítnout volání z neidentifikovaných linek. Ve zvláštních případech je oprávněné neřídit se zásadou eliminovat uvedení identifikace volající linky. Někteří účastníci, zejména linky pomoci a obdobné subjekty, mají zájem na zaručení anonymity volajících. S ohledem na identifikaci spojené linky je nezbytně nutné chránit právo a oprávněný zájem volaného odepřít uvedení identifikace linky, se kterou je volající ve skutečnosti spojen, zejména v případě přesměrovaných volání. Poskytovatelé veřejně dostupných služeb elektronických komunikací musí své účastníky informovat o existenci identifikace volající a spojené linky v síti a o všech službách, které nabízejí na základě identifikace volající a spojené linky, jakož i o možnostech uchování soukromí, které jsou k dispozici. Tak bude účastníkům umožněno, aby si se znalostí věci zvolili ty možnosti uchování soukromí, které chtějí použít. Není nezbytně nutné, aby možnosti uchování soukromí, které jsou nabízeny pro každou jednotlivou linku, byly dostupné jako automatické služby sítě, ale aby je bylo možné získat na základě prosté žádosti vůči poskytovateli veřejně dostupných služeb elektronických komunikací;


Nechápu proč se do mrtě řeší právo jak volajícího tak volaného s tvrdými postihy když CLIP není podle přesné definice. Ale u odchozích textových zpráv je to toálně jedno.

Blbé je, že za volajícího je považován jen člověk, který někomu volá ale ne člověk, který odesílá SMS. A ohledně zákonů o "odesilateli odchozích elektronických zpráv" není v zákoně ani zmínka. Přitom existují zprávy i na sociálních sítích. Možná asi ze strachu, že by konečně hrozil haterům, aj. právní postih?
Odpovědět