Nefunguje SMS brána Odorik?

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
Odpovědět
pe.havel
Příspěvky: 224
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Nefunguje SMS brána Odorik?

Příspěvek od pe.havel »

Zdravím,

dnes jsem posílal z webové SMS brány několik SMS a ačkoliv se v seznamu hlásí jako odeslané, jak jsem později zjistil, adresátům vůbec nedorazily. Zkusil jsem je tak poslat i sám sobě (dvakrát, pokaždé jiný odesílatel) a také mi nic nedorazilo. U zpráv zaslaných mně se alespoň poslední ze složených zpráv hlásí jako zatím nedoručená. Viz příloha.

ID hovorů: 383473828, 383473877, 383474688, 383474771 (první z každé složené SMS)

Prosím o prověření a opravu, ať se můžeme na nahlášený stav SMS spolehnout (raději nahlásit chybu než mít domnělý pocit, že je vše OK).
Předem děkuji.
Přílohy
odorik-sms-nejde.png
odorik-sms-nejde.png (68.27 KiB) Zobrazeno 4279 x
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje SMS brána Odorik?

Příspěvek od xsouku04 »

Vypadá to, že problém bude nejspíš v rozdělení SMS do těch třech částí. Jedna část nejspíš byla nějak vadná, a proto se nepodařila doručil a "chytrý telefon" místo toho, aby zobrazil alespoň ty části, které přišly, tak se tváří, že vůbec nic nepřišlo? Pokusím se v pondělí ověřit to rozdělování SMS do více části, což je nejspíše chyba u nás, která se ale snad stane jen u jistého konkrétního textu?
Také mne napadá, že text mohl obsahovat nějaký méně obvyklý znak, kvůli kterému se to stalo. Doručenky, předpokládám, budou pravé. Jen zjevně musí být u všech částí, aby se to některé přijímací telefony ráčily zobrazit.
pe.havel
Příspěvky: 224
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Nefunguje SMS brána Odorik?

Příspěvek od pe.havel »

Škoda, že text SMS už nemám, ale podařilo se mi to nasimulovat. Pamatuji si, že jsem psal zprávu tak, aby vyšla přesně na 2 části, ale ve výpise se mi zobrazily za jednu SMS části tři, a to mě trochu překvapilo.

Nyní jsem zkusil napsat text, který vyjde přesně na dvě části:

Kód: Vybrat vše

Test delky SMS presne na 2 sms, test delky SMS presne na 2 sms, test delky SMS presne na 2 sms, test delky SMS presne na 2 sms, test delky SMS presne na 2 sms, test delky SMS presne na 2 sms, test delky SMS presne na 2 sms, test delky SMS presne na 2 sms, test delky SMS presne na 2 sms, test delky SMSkyy.
a stalo se to samé. Nic mi na mobil nepřišlo a ve výpise jsou 3 části a jedna neodeslaná. Pokud jsem si poslal nějakou krátkou zprávu, tak přišla hned v pořádku.

Tak snad to něčemu pomůže.
Přílohy
odorik-sms-delka.png
odorik-sms-delka.png (14.31 KiB) Zobrazeno 4250 x
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Nefunguje SMS brána Odorik?

Příspěvek od Largon »

Dobrý den, díky za nahlášení. Opravdu byl problém u nás. S tou změnou na konci minulého měsíce, aby se neodstraňovaly znaky nového řádku, se některé zprávy špatně rozdělovaly. Kredit vracíme, oprava je nasazena, omlouváme se za problém.
pe.havel
Příspěvky: 224
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Nefunguje SMS brána Odorik?

Příspěvek od pe.havel »

Díky za opravu!
Odpovědět