SMS poslat/dostat skrze internet & open source android app

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.

SMS poslat/dostat skrze internet & open source android app

Příspěvekod perina » stř 22. zář 2021 8:12:23

Dobry den.
Nenasel jsem navod jak na zasilani/dostat SMS s pouzitim meho mobilniho cisla a pripojeni k internetu. Protoze bych rad obrzel SMS zpet, internetova brana mi nevyhovuje. Rad bych nejakou applikaci, pokud mozno open source, idealni nesmirovaci z f-droid.org Cetl jsem neco o Oskarku, ale v obchode neni k nalezeni. Diky za zkusenost!
perina

Re: SMS poslat/dostat skrze internet & open source android a

Příspěvekod t152 » stř 22. zář 2021 13:30:56

Mám dojem,že se to tu už probíralo,že to nejde s vlastním číslem přes aplikaci v mobilu. Jen s tím smsinfo,odorik.cz nebo 5517 jako odesílatele. Oskárek to už je asi pasé. To bylo v době,kdy se posílalo přes brány operátorů do jejich sítě zdarma. Ted už to všichni zrušili.Jen TM po přihlášení umožnuje do vlastní sítě zdarma z webu ,do jiných sítí za peníze.
t152

Příspěvekod xsouku04 » stř 22. zář 2021 14:08:15

perina píše:Dobry den.
Nenasel jsem navod jak na zasilani/dostat SMS s pouzitim meho mobilniho cisla a pripojeni k internetu. Protoze bych rad obrzel SMS zpet, internetova brana mi nevyhovuje. Rad bych nejakou applikaci, pokud mozno open source, idealni nesmirovaci z f-droid.org Cetl jsem neco o Oskarku, ale v obchode neni k nalezeni. Diky za zkusenost!

Zatím je to tak, že přes API není možné odeslat SMS s číslem odesílatele skutečného mobilní telefonu tak, aby se dalo odpovědět. Důvod je ten, že taková SMS by musela být docela drahá - dražší, než kolik stojí poslání z mobilního telefonu.
Tedy řešení je SMS odesílat jen z mobilního telefonu, a pokud to potřebuje nějaká aplikace jako třeba eshop, tak nejlevnější je odesílat SMS pomocí nějaké android programu nebo linux skriptu, co běží na telefonu. Stejně tak přijímání SMS.
xsouku04
Administrátor

Příspěvekod helmut.niederman » čtv 23. zář 2021 19:38:17

SMS bude brzy pasé, a operátoři jej hodlají zrušit po té co se masivně a masově rozšíří 5G sítě. O možném zrušení služby SMS zvažuje i jeden ze slovenských mobilních operátorů. Připodobnil to k rušení telegramu, telefaxu nebo telefonních budek. SMS už přestávají být masovou záležitostí, a tak až bude 5G síť dostupná pro každého tak se SMSky zruší. Stejně tak jako telefonování přes klasickou mobilní síť a bude se volat jen přes VOIP.
helmut.niederman

Příspěvekod Pitomec » čtv 23. zář 2021 20:10:43

Operátoři SMS jen tak nezruší, protože je z nich pořád velmi slušný příjem. Navíc SMS jsou prakticky nenahraditelné např. pro ovládání a upozornění z různých alarmů apod. A samozřejmě i pro běžnou komunikaci typu oznámení vyzvednutí zásilek atd. V horizontu cca 10 let bych se o SMS neobával :)
Obrázek
Pitomec

Příspěvekod t152 » pát 24. zář 2021 16:48:11

Cena sms je hodně vysoká,tak proto ji běžní lidé přestávají používat.Kdyby byla sms za 0,1 nebo 0,05kč,tak si myslím,že by se využívání zase zvýšilo.
t152

Příspěvekod Pitomec » pát 24. zář 2021 20:57:57

Je vysoká, ale bohužel to ne vždy jde bez SMS.
Obrázek
Pitomec

Příspěvekod jaara » pon 27. zář 2021 10:12:09

helmut.niederman píše:SMS bude brzy pasé...

Nedomnívám se, že tomu tak bude. Pořád ještě funguje dost a dost zařízení (chytré zásuvky), které SMS používají na spínání třeba topení, alarmu atd. na chatách a chalupách v místech, kde není internetí signál, viz můj případ...
jaara

Příspěvekod alfi » stř 29. zář 2021 16:06:45

SMS tu budou ještě dlouho, nemá to jinou spolehlivou alternativu. Ale pro hromadné rozesílání předem známým příjemcům čím dál víc odesílatelů používá android/iOS notifikace - které jsou víceméně zadarmo, jen vyžadujou datové připojení a instalaci aplikace do telefonu (která zařídí registraci telefonu ke konkrétní notifikaci). Jako generickou aplikaci to nabízí třeba Pushover nebo Pushbullet a řada dalších, s google cloud messaging to zvládne vyrobit víceméně kdokoliv jako s jiným SMS API :-)
alfi

Zpět na Odorik - odesílání SMS