SMS poslat/dostat skrze internet & open source android app

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
Odpovědět
perina
Příspěvky: 7
Registrován: ned 15. zář 2013 20:34:16

SMS poslat/dostat skrze internet & open source android app

Příspěvek od perina »

Dobry den.
Nenasel jsem navod jak na zasilani/dostat SMS s pouzitim meho mobilniho cisla a pripojeni k internetu. Protoze bych rad obrzel SMS zpet, internetova brana mi nevyhovuje. Rad bych nejakou applikaci, pokud mozno open source, idealni nesmirovaci z f-droid.org Cetl jsem neco o Oskarku, ale v obchode neni k nalezeni. Diky za zkusenost!
t152
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 08. črc 2021 15:39:29

Re: SMS poslat/dostat skrze internet & open source android a

Příspěvek od t152 »

Mám dojem,že se to tu už probíralo,že to nejde s vlastním číslem přes aplikaci v mobilu. Jen s tím smsinfo,odorik.cz nebo 5517 jako odesílatele. Oskárek to už je asi pasé. To bylo v době,kdy se posílalo přes brány operátorů do jejich sítě zdarma. Ted už to všichni zrušili.Jen TM po přihlášení umožnuje do vlastní sítě zdarma z webu ,do jiných sítí za peníze.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS poslat/dostat skrze internet & open source android a

Příspěvek od xsouku04 »

perina píše:Dobry den.
Nenasel jsem navod jak na zasilani/dostat SMS s pouzitim meho mobilniho cisla a pripojeni k internetu. Protoze bych rad obrzel SMS zpet, internetova brana mi nevyhovuje. Rad bych nejakou applikaci, pokud mozno open source, idealni nesmirovaci z f-droid.org Cetl jsem neco o Oskarku, ale v obchode neni k nalezeni. Diky za zkusenost!
Zatím je to tak, že přes API není možné odeslat SMS s číslem odesílatele skutečného mobilní telefonu tak, aby se dalo odpovědět. Důvod je ten, že taková SMS by musela být docela drahá - dražší, než kolik stojí poslání z mobilního telefonu.
Tedy řešení je SMS odesílat jen z mobilního telefonu, a pokud to potřebuje nějaká aplikace jako třeba eshop, tak nejlevnější je odesílat SMS pomocí nějaké android programu nebo linux skriptu, co běží na telefonu. Stejně tak přijímání SMS.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: SMS poslat/dostat skrze internet & open source android a

Příspěvek od helmut.niederman »

SMS bude brzy pasé, a operátoři jej hodlají zrušit po té co se masivně a masově rozšíří 5G sítě. O možném zrušení služby SMS zvažuje i jeden ze slovenských mobilních operátorů. Připodobnil to k rušení telegramu, telefaxu nebo telefonních budek. SMS už přestávají být masovou záležitostí, a tak až bude 5G síť dostupná pro každého tak se SMSky zruší. Stejně tak jako telefonování přes klasickou mobilní síť a bude se volat jen přes VOIP.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: SMS poslat/dostat skrze internet & open source android a

Příspěvek od Pitomec »

Operátoři SMS jen tak nezruší, protože je z nich pořád velmi slušný příjem. Navíc SMS jsou prakticky nenahraditelné např. pro ovládání a upozornění z různých alarmů apod. A samozřejmě i pro běžnou komunikaci typu oznámení vyzvednutí zásilek atd. V horizontu cca 10 let bych se o SMS neobával :)
Obrázek
t152
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 08. črc 2021 15:39:29

Re: SMS poslat/dostat skrze internet & open source android a

Příspěvek od t152 »

Cena sms je hodně vysoká,tak proto ji běžní lidé přestávají používat.Kdyby byla sms za 0,1 nebo 0,05kč,tak si myslím,že by se využívání zase zvýšilo.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: SMS poslat/dostat skrze internet & open source android a

Příspěvek od Pitomec »

Je vysoká, ale bohužel to ne vždy jde bez SMS.
Obrázek
jaara
Příspěvky: 35
Registrován: úte 08. dub 2014 10:49:48

Re: SMS poslat/dostat skrze internet & open source android a

Příspěvek od jaara »

helmut.niederman píše:SMS bude brzy pasé...
Nedomnívám se, že tomu tak bude. Pořád ještě funguje dost a dost zařízení (chytré zásuvky), které SMS používají na spínání třeba topení, alarmu atd. na chatách a chalupách v místech, kde není internetí signál, viz můj případ...
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: SMS poslat/dostat skrze internet & open source android a

Příspěvek od alfi »

SMS tu budou ještě dlouho, nemá to jinou spolehlivou alternativu. Ale pro hromadné rozesílání předem známým příjemcům čím dál víc odesílatelů používá android/iOS notifikace - které jsou víceméně zadarmo, jen vyžadujou datové připojení a instalaci aplikace do telefonu (která zařídí registraci telefonu ke konkrétní notifikaci). Jako generickou aplikaci to nabízí třeba Pushover nebo Pushbullet a řada dalších, s google cloud messaging to zvládne vyrobit víceméně kdokoliv jako s jiným SMS API :-)
Odpovědět