Problemy se funkcnosti odorik SIM - vypadky TM?

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
zhladik
Příspěvky: 4
Registrován: sob 23. čer 2018 21:59:36

Problemy se funkcnosti odorik SIM - vypadky TM?

Příspěvek od zhladik »

Jiz nekolik tydnu mam problemy s obcasnou nedostupnosti telefonu z mobilni site (nezpusobene silou signalu). Podobny scenar uz jsem zazil pred nekolika lety. TM neco zmrsi, Odorik cudne mlci a zakaznik zurive restartuje telefon. Teprve dnes jsem se na Hotline Odorik dozvedel ze problem neni u mne. To je opravdu problem to nekde vystavit? Nebo co treba nekde zridit na webu health page?

Mobilni telefon dneska pro mnohe z nas je zivotne dulezity komunikacni kanal. A vypadek muze nekdy prijit dost draho....

Z.Hladik
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy se funkcnosti odorik SIM - vypadky TM?

Příspěvek od xsouku04 »

Dnešní problém byl v tom, že v některých případech nebylo možné udělat odchozí hovor, nebo až na několikátý pokus. Problémy byly u T-mobile.
Konkrétně v cca 11:21 jsem ověřil, že nebylo možné provádět hovory mezi simkartami v mobilní síti odorik, tyto hovory selhávaly vždy. Všechny ostatní hovory se zdály bez potíží. Po ověření problému jsem to nahlásil na T-mobile a cca do pěti minut po skončení hovoru to bylo opraveno.

Dále jsme dostali ve 12:27 email, že je opět problém s odchozími hovory, dále pak 13:11, že je to pro naprostou většinu hovorů opraveno (pravděpodobně bylo o něco dříve, než když přišel email).
Pravděpodobně se ale problém projevoval jen občas a stačilo zavolat znovu a došlo ke spojení.

Problém se týkal jen odchozích hovorů, nikoli příchozích, dat nebo SMS. Podobný případ se stane u T-mobile snad tak jednou za rok. Rozhodně to nejsou žádné vleklé záhadné potíže.

Stav Odorik ústředny můžete zkontrolovat zde http://www.odorik.cz/watchdog.html . Dnešní problém ale nebyl u nás, tedy nijak se to neprojevilo.

A co se týče oné nedostupnosti telefonu v mobilní síti. Pokud se to projevovalo tím, že nefungovaly ani příchozí hovory, příčina bude naprosto jiná. Může to být i kombinace konkrétního telefonu a lokality. T-mobile, pokud vím, mívá i vážné potíže v různých lokalitách (např. žádný signál ve větší vesnici), ty jsou ale opraveny v rámci hodin, maximálně dní. Takové výpadky nám hlášeny nejsou a nemusí o nich vědět ani operátoři T-mobile. Týká se to ale všech uživatelů v dané lokalitě.

Zkuste prosím vaše problémy (jiný den než dnes) popsat lépe. Týká se to příchozích i odchozích hovorů? Jak přesně se to projevuje? Fungují data a SMS? A podobně. Díval jsem se a žádný email z emailů, na který je tato registrace, jsem ohledně tohoto nenašel.
buml
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19. črc 2013 12:35:42

Re: Problemy se funkcnosti odorik SIM - vypadky TM?

Příspěvek od buml »

Dobrý den, bohužel i dnes jsou výpadky, 2x volání neúspěšné, potřetí spadl přenos zvuku.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy se funkcnosti odorik SIM - vypadky TM?

Příspěvek od xsouku04 »

buml píše:Dobrý den, bohužel i dnes jsou výpadky, 2x volání neúspěšné, potřetí spadl přenos zvuku.
A bylo to volání ze SIM ? Pokud ano můžete poslat o jaký hovor se jednalo? Předpokládám, že ty dva neúspěšné ve výpise nebudou, ale ten přerušený by měl být. Stačí poslat id hovoru.
http://www.odorik.cz/w/hlaseni_problemu
Odpovědět