Microsoft Lumia 950XL Dual SIM - nefunkční doručování MMS

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Microsoft Lumia 950XL Dual SIM - nefunkční doručování MMS

Příspěvek od jiri.filip »

Dobrý den,

mám problém s nedoručováním MMS na Microsoft Lumia 950 XL Dual SIM.
První SMS je od Odoriku, druhá kvůli datům od Kaktusu.
Zkusil jsem pro SIM Kaktus zadat nastavení APN pro MMS, které jsem kdysi asi dostal od Odoriku a mělo by tedy, předpokládám, platit i pro ostatní virtuály v síti T-Mobile včetně Kaktusu.

Zadané hodnoty nastavení APN pro MMS je:
APN: mms.t-mobile.cz
Uživatelské jméno: mms
Heslo: zadáno, ale nepamatuji si jaké. Jsou vidět pouze zástupné symboly (délka hesla 11 znaků)
Typ přihlašovacích údajů: hodnota "Žádný" (další hodnoty v rozbalovacím seznamu: PAP; CHAP; Automaticky)
Typ IP: IP4
Proxy server: 10.0.0.10
Port proxy serveru: 80
MMSC (URL): http://mms
Port MMSC: prázdný
Maximální velikost MMS (kB): 2048

V nastavení telefonu je:
1. datové připojení nastaveno na mobilní data ze SIM Kaktus.
2. v nastavení Zpráv pro obě SIM aktivní volba "Povolit MMS, pokud jsou mobilní data vypnutá" i "Automaticky stahovat MMS"
Mobilní data na SIM Odorik jsou vypnuta v nastavení webového rozhraní operátora.

Problém je, že se nedaří doručit MMS ani na jednu SIM.
Místo nich mi přicházejí pouze SMS s odkazy začínajícími „share.vodafone.com“. Po kliknutí na odkaz se mi zobrazí prázdná stránka s nápisem "Tato stránka je nedostupná" v jejím záhlaví.
To se děje i v případě, kdy jsem doma a datové připojení je pomocí Wi-Fi.

Číslo odesílatelky MMS je v síti Vodafone. Ostatní příjemci stejných MMS je od ní prý dostávají přímo, bez problémů.

Překvapuje mne, že když už je na SIM Odorik, kde by snad mělo být správné nastavení APN pro MMS, místo MMS doručena jen SMS s odkazem, nedaří se odkaz otevřít ani z mobilního datového připojení ze SIM Kaktus, ani z Wi-Fi.

Předem díky za pomoc.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Microsoft Lumia 950XL Dual SIM - nefunkční doručování MM

Příspěvek od Pitomec »

Heslo u MMS by mělo být "mms" (bez uvozovek): https://www.t-mobile.cz/podpora/nastave ... taveni-mms
Obrázek
Odpovědět