Samsung Galaxy S22+ - nepřijímá hovory

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
vojtabiberle
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03. črc 2017 14:14:34

Samsung Galaxy S22+ - nepřijímá hovory

Příspěvek od vojtabiberle »

Dobrý den,
pořídil jsem nový telefon Samsung Galaxy S22+ a dnes se mi několik lidí nemohlo dovolat a okamžitě mi přišla SMS o zmeškaném hovoru. Zajímavostí je, že jsme vše zkoušeli s přítelkyní a ta se mi 2x nedovolala a napotřetí dovolala.

VoLTE i VoWIFI mám vypnuté (původně jsem podezříval VoLTE, tak jsem jej v telefonu vypnul).

SIM mám v režimu LTE/3G/2G - na data mám jinou SIM.

SIM mám už asi 5 let. Tak si říkám, jestli by nepomohla výměna za novou.

Netuší někdo, kde by mohl být problém?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Samsung Galaxy S22+ - nepřijímá hovory

Příspěvek od xsouku04 »

No může to být telefonem nebo kombinací telefonu a konkrétní lokality, kdy si to nevhodně přehodí BTS a selže.
Zkuste povolit jen režim 2G. Protože 3G zrušili a přes LTE volat s vypnutým VoLTE stejně nejde. (pokud to vůbec na našich simkartách jde, nevím o tom)

Telefon bývá prostě nejslabší místo.
vojtabiberle
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03. črc 2017 14:14:34

Re: Samsung Galaxy S22+ - nepřijímá hovory

Příspěvek od vojtabiberle »

Mezitím jsem se dopátral, že je to chyba telefonu možná ve spojitosti s našimi sítěmi. Problémy mají všichni 3 operátoři, ale jsou nějaké nahodilé: https://eu.community.samsung.com/t5/gal ... -p/4971343

Odorik nemá podporu pro VoLTE?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Samsung Galaxy S22+ - nepřijímá hovory

Příspěvek od Pitomec »

Podporu VoLTE nemá ani pseudo-virtuál Kaktus, což je přímo T-Mobile. Toto si hlavní operátor drží jenom pro svou vlastní značku.
Obrázek
ondrejsmola
Příspěvky: 5
Registrován: pát 03. lis 2017 14:57:28

Re: Samsung Galaxy S22+ - nepřijímá hovory

Příspěvek od ondrejsmola »

Zdravím,

mám Samsung Galaxy S21 a po aktualizaci na Android 13 se objevil stejný problém. Zkusil jsem povolit pouze 2G a zdá se, že to funguje.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Samsung Galaxy S22+ - nepřijímá hovory

Příspěvek od alfi »

vojtabiberle píše:Odorik nemá podporu pro VoLTE?
Pitomec píše:Podporu VoLTE nemá ani pseudo-virtuál Kaktus, což je přímo T-Mobile. Toto si hlavní operátor drží jenom pro svou vlastní značku.
VoLTE u Odoriku jede, stačí dát SIM do podporovaného telefonu. Bohužel ne každý telefon, který umí VoLTE/VoWifi, je u TM na whitelistu..

Jinak takhle se chová, pokud telefon v LTE bez VoLTE a neumí-nezvládne přepojení na 2G kvůli hovoru. Dost možná to má Samsung nějaké rozbité? Zkusil bych vynutit 2G síť nebo zapnout VoLTE, pokud jde. Simulovat to jde vynucením pouze LTE sítě bez VoLTE - smsky a data jedou, hovory ne.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Samsung Galaxy S22+ - nepřijímá hovory

Příspěvek od Pitomec »

Bohužel už to nemám jak vyzkoušet, ale fakt se mně nezdá, že by T-Mobile povolil VoLTE u virtuála Odorik, zatímco u svého virtuála Kaktus nikoliv...
Obrázek
Odpovědět