Podpora SIP

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
Satan.Spravedlivy
Příspěvky: 4
Registrován: úte 07. kvě 2013 12:10:27

Podpora SIP

Příspěvek od Satan.Spravedlivy »

Dobrý den.
Je hezké, že zde na webu je odkaz na telefony Nokia s podporou SIP.
Bohužel, odkázaný web je v angličtině a tak nevím co znamenají popisky nad tabulkami.
Proto se raději zeptám, Jaká tabulka je správná?
http://www.developer.nokia.com/Communit ... ia_devices
Děkuji za odpověd.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora SIP

Příspěvek od xsouku04 »

Tabulky ukazují Nokia telefony s operačním systémem Symbian (S60), nebo telefony bez operačního systému (s40), v kterých je přímo zabudovaná podpora VoIP a SIP. Navíc některé kusy jim zjevně v tabulce chybí jako např. Nokia 500.
Žádné další užitečné informace z těch tabulek nevyčtu. Jaký máte telefon ? Pokud telefon nemáte, jaké na něj kladete požadavky ? Podle toho se dá doporučit.
Samozřejmě volat se dá i s telefony android, ale pro ty není tato stránka určena. Volat přes sip lze i jinými než zabudovanými aplikacemi, ale o tom v této tabulce neinformují.

Podstatné je, že integrovaná podpora VoIP u těchto Nokia telefonů je kvalitní a nikdo nepozná, že voláte z internetu, pokud Váš internet je OK kvality.
Proto i když nyní systém Symbian a Nokia v současnosti "moderní" nejprodávanější typ telefonů, pokud budete volat přes VoIP, má smysl je brát v úvahu. Proto je ta tabulka relativně důležitá.
nunyf
Příspěvky: 82
Registrován: stř 06. bře 2013 9:13:43

Re: Podpora SIP

Příspěvek od nunyf »

Mám Nokia N96 s integrovaným sip ale nikdy se mi ho nepodařilo zprovoznit.Pří nastavení píše zaregistrovaný ale nenabízí možnost volat ani nereaguje na příchozí hovor.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Podpora SIP

Příspěvek od ViR »

nunyf píše:Mám Nokia N96 s integrovaným sip ale nikdy se mi ho nepodařilo zprovoznit.Pří nastavení píše zaregistrovaný ale nenabízí možnost volat ani nereaguje na příchozí hovor.
Podpora "SIP" VoIP klient jsou dvě různé věci. SIP (jakožto protokol) se používá i pro videohovory, takže některé telefony, které umožňují videohovory, mají možnost nastavení SIPu, ale nemají žádného VoIP klienta, který by tu SIPem sestavenou relaci dokázal využít...
Odpovědět