Dá se volat pomocí SIP klienta z mobilu HUAWEI Ascend G 300?

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Dá se volat pomocí SIP klienta z mobilu HUAWEI Ascend G 300?

Příspěvek od evid »

Je tu někdo, kdo má mobilní telefon HUAWEI Ascend G 300?
Uvažuji o koupi tohoto mobilu, má prý také SIP klienta.
Dalo by se tímto mobilem volat z účtu u Odorika přes Wifi (např. v nákupním středisku) stejně jako z IP telefonu, který mám doma?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Dá se volat pomocí SIP klienta z mobilu HUAWEI Ascend G

Příspěvek od Pitomec »

Nějak to tam nemůžu najít...
Obrázek
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Dá se volat pomocí SIP klienta z mobilu HUAWEI Ascend G

Příspěvek od kovik »

Zdravim, vestaveneho klienta tam neman, ale csipsimple nebo zoiper funguji dobre...
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Dá se volat pomocí SIP klienta z mobilu HUAWEI Ascend G

Příspěvek od paty07 »

Nevím, jestli má Huawei nativního klienta. Já mám jiný telefon, ale nativní klient mi nepřirostl k srdci, proto využívám CSipSimple. Je to aplikace v telefonu, a ta jde nainstalovat na jakýkoliv android. Takže ano, můžete z toho telefonu volat jak z pevné IP linky doma. Podmínkou je mít telefon připojen k internetu ať už přes mobilní data, tak wfi.
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Dá se volat pomocí SIP klienta z mobilu HUAWEI Ascend G

Příspěvek od JPT »

Jo, brácha ho má pučený a já jsem byl zvědavý jak tam funguje VoIP. Asi tak před měsícem jsme to zkoušeli. Přes CSipSimple to funguje. Jestli tam je předinstalovaný nějaký jiný nevím, ale myslím, že ne. Fungovalo to myslím normálně z kontaktů vytáčení. Nemusel být zvlášť vytvořený seznam pro VoIP jako u Windows Mobile. Zvuk nebyl myslim uplně super, ale to je asi prej androidem se tady někde psalo. Přes wifi to fungovalo přes víc zdí hůř, sekal se zvuk. Na windows mobile byl zvuk po stejné trase uplně vpohodě, takže asi má ten Huawey horší WiFi. Nevím, dál jsem to nezjišťoval. Doma máme HW VoIP telefon a wifi v hospodách nebo na benzinkách neni stejně nic moc kvalita.
Jo a v nákupním středisku se s ním asi dá volat pokud je tam WiFi přístupná. Mě to na benzince šlo. Brácha ale říkal, že mu to u kamoša nešlo, ale už nevím jestli jen VoIP nebo se nemohl připojit na wifi.
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Dá se volat pomocí SIP klienta z mobilu HUAWEI Ascend G

Příspěvek od paty07 »

Ano funguje to stejně jako klasické vytáčení. Ťápnu na číslo a vyjede mi nabídka, jestli má jít hovor přes telefon či VOIP. Na 3G se mi v tu dobu sekne na chvíli telefon, jak se snaží registrovat SIP. Wfi záleží na tom, kde to je. Třeba u nás ve škole je to blokované a nelze se připojit na SIP, ale jedna čajovna má wifi skvělou, lepší jak doma :D
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Dá se volat pomocí SIP klienta z mobilu HUAWEI Ascend G

Příspěvek od kovik »

Zdravim, jestli si nastavite tcp a port 443, tak byste se mel blokovani vyhnout...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dá se volat pomocí SIP klienta z mobilu HUAWEI Ascend G

Příspěvek od xsouku04 »

kovik píše:Zdravim, jestli si nastavite tcp a port 443 tak by jste se mel blokovani vyhnout...
Zaregistrování by mělo jít docílit vždy, ale už nemusí být možné docílit to, aby bylo slyšet. :)
vpar
Příspěvky: 13
Registrován: pát 22. úno 2013 20:09:48

Re: Dá se volat pomocí SIP klienta z mobilu HUAWEI Ascend G

Příspěvek od vpar »

xsouku04 píše:
kovik píše:Zdravim, jestli si nastavite tcp a port 443 tak by jste se mel blokovani vyhnout...
Zaregistrování by mělo jít docílit vždy, ale už nemusí být možné docílit to aby bylo slyšet. :)
Zvlášť na různých "takypřipojeních" kde třeba vůbec neprojde (kromě DNS) UDP... Z jednoho právě píšu z koleje jedné veřejné vysoké školy, kde když by člověk chtěl volat SIPem tak by si musel zaplatit VPN...
Odpovědět