Mobil Nokia Asha 210 Dual SIM & telefonování přes WiFi

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
doubleclutcher
Příspěvky: 37
Registrován: úte 25. říj 2011 13:05:52

Mobil Nokia Asha 210 Dual SIM & telefonování přes WiFi

Příspěvek od doubleclutcher »

Objevil jsem na Internetu zajímavý telefon na dvě simkarty Nokia Asha 210 Dual SIM http://mobilenet.cz/clanky/nokia-asha-2 ... v-cr-12517. Umožňuje připojení k Internetu přes WiFi. Netušíte někdo, jestli se dá tento telefon nakonfigurovat pro telefonování přes Internet, resp. - má integrovaného SIP klienta?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Mobil Nokia Asha 210 Dual SIM & telefonování přes WiFi

Příspěvek od ViR »

doubleclutcher píše:Objevil jsem na Internetu zajímavý telefon na dvě simkarty Nokia Asha 210 Dual SIM http://mobilenet.cz/clanky/nokia-asha-2 ... v-cr-12517. Umožňuje připojení k Internetu přes WiFi. Netušíte někdo, jestli se dá tento telefon nakonfigurovat pro telefonování přes Internet, resp. - má integrovaného SIP klienta?
Jelikož není uveden zde http://developer.nokia.com/Community/Wi ... ia_devices, tak bych s tím moc nepočítal. Ale už se stalo, že SIP VoIP klient se vyskytuje u telefonu, který v tom seznamu není...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil Nokia Asha 210 Dual SIM & telefonování přes WiFi

Příspěvek od xsouku04 »

Kdyby existoval dvousimkový nokia telefon s dlouhou výdrží baterií a podporou SIP, byl by to pro mne naprostý ideál. Na jedné simce tarif Odepiš se 40 minutami do vodafonu, a na druhé Odorik.cz T-mobile. Klidně bych mohl přejít úplně jen na Odorik.cz T-mobile, ale pokud by se něco pokazilo u nás na ústředně, ani bych nemohl nikomou zavolat, takže vodafone jako zálohu potřebuji. (to stejné ale neplatí o koncových uživatelých naší služby - je totiž na mně, abych zajistil nápravu, kdežto koncoví uživatelé nic dělat nemusí a příchozí hovory závisí jen na síti T-mobile). Taky jde o to, že lidé, co zůstanou u Vodafonu, tak mnohem raději volají na Vodafone než jinam.

Ten telefon nemá ani 3G internet. Ale tak by nemusel být úplně špatný, za předpokladu, že doma mám sip telefon na stole, a když jsem doma, mohu si hovory spojovat pomocí java aplikace na něj.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Mobil Nokia Asha 210 Dual SIM & telefonování přes WiFi

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:Kdyby existoval dvousimkový nokia telefon s dlouhou výdrží baterií a podporou SIP, byl by to pro mne naprostý ideál.
Z tohoto hlediska čekám, jaká bude Nokia Asha 208 Dual SIM, protože u ní je zde http://developer.nokia.com/Community/Wi ... ia_devices naznačována přítomnost SIP VoIP klienta. Tedy pokud to není nějaký informační šum. (Jinak úplným ideálem by pro mne bylo "něco jako" E51 na dvě SIM a s lepší výdrží :-).)
romsur
Příspěvky: 32
Registrován: stř 17. črc 2013 12:27:02
Bydliště: Praha

Re: Mobil Nokia Asha 210 Dual SIM & telefonování přes WiFi

Příspěvek od romsur »

Také čekám až půjde koupit nějaká obyčejná Nokia s WIFI a dualsim. Ta 208 DualSIM vypadá zajímavě, ale wifi nemá. A ještě jsem se díval na Asha 310 (která je jako 311, nemá 3G a je dualsim)... v ČR se ale nyní neprodává. Jinak 3G nepotřebuji... jen volám, občas napíši SMS a tam kde je Wifi, tak volám přes VOIP... a jako druhou SIM (kterou zatím nechávám doma), tak mám Vodafone odepiš (kromě toho, že občas se hodí volné minuty, tak když přecházím k Odorikovi, kde není roaming, tak se hodí i druhá SIM s běžným operátorem s roamingem).
ton
Příspěvky: 2
Registrován: ned 10. lis 2013 19:43:23

Re: Mobil Nokia Asha 210 Dual SIM & telefonování přes WiFi

Příspěvek od ton »

nokia asha 210 dual

cca před měsícem jsem jsem si koupil tento telefon a telefonovat přes SIP nešlo, dnes jsem stáhl aktualizaci software a VoIP již jde a je to prakticky stejné jako nokia asha 303. Volal jsem na siemens C 475 IP a obráceně, kvalita hovoru stejná jako gsm. Nastavení VoIP zcela primitivní - dle návodu zde na odoriku.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil Nokia Asha 210 Dual SIM & telefonování přes WiFi

Příspěvek od xsouku04 »

ton píše:nokia asha 210 dual

cca před měsícem jsem jsem si koupil tento telefon a telefonovat přes SIP nešlo, dnes jsem stáhl aktualizaci software a VoIP již jde a je to prakticky stejné jako nokia asha 303. Volal jsem na siemens C 475 IP a obráceně, kvalita hovoru stejná jako gsm. Nastavení VoIP zcela primitivní - dle návodu zde na odoriku.
Tento telefon mám, také jsem vyzkoušel a po upgrade firmware přibyla možnost nastavit internetový telefon.
V položce "Nastavení"->"Připojení" přibila položka internetový telefon.
Po vytočení čísla když mohu vybrat "volby" a "internetový hovor". Rovněž u každého kontaktu přibude položka "internetový hovor". Při srovnání s telefonem nokia asha 303 mi přijde telefon celkově méně kvalitní s horším zvukem. Bohužel. I tak je ale dobře že Nokia přidala podporu volání přes wifi a SIP i u tohoto levnějšího a dvou SIM kartového modelu.
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: Mobil Nokia Asha 210 Dual SIM & telefonování přes WiFi

Příspěvek od tonda »

A umí prosím být tyto Nokie napojeny na služby google?
* google talk (hangout)
* google calendar
* gmail (push notifikace?)
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Mobil Nokia Asha 210 Dual SIM & telefonování přes WiFi

Příspěvek od xtonda »

To záleží model od modelu, ale ty nové Ashy vypadají slibně,
http://www.nokia.com/cz-cs/telefony/tel ... cke-udaje/
503 dual sim je dual sim, má wifi, 3g, vestavěného sip klienta (je to nová platforma tak přeci jen to chce ověřit, že je to stejně dobré jako v S40). Má podporu spousty mailových i chatovacích služeb.

Jen škoda displeje, 3" palce by si dneska už zasloužily HVGA rozlišení, QVGA je málo.
Odpovědět