Nokia 311-nelze uskutečnit internetový hovor z Kontaktů

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
zerberus
Příspěvky: 2
Registrován: pát 24. led 2014 16:52:49

Nokia 311-nelze uskutečnit internetový hovor z Kontaktů

Příspěvek od zerberus »

U Nokia Asha 311 mám nastavení "Preference internetových hovorů". Při volání zadáním čísla z číselníku nebo výběrem kontaktu z Protokolu je vše OK a je uskutečněn internetový hovor. Při volání kteréhokoliv čísla z Kontaktů je ale hovor uskutečněn přes mobilní síť. Prošel jsem všechna nastavení a nenašel jsem nic, čím by se to dalo změnit. Žádná aktualizace firmware není k dispozici. Neví někdo, v čem by mohl být problém?
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Nokia 311-nelze uskutečnit internetový hovor z Kontaktů

Příspěvek od Kristovec »

Mám ji taky,a mám rezim POUZE HNTERNETOVÉ HOVORY,pri pokusu o vytocení
kontaktu se objeví - NELZE VOLAT V REZIMU POUZE INTERNETOVY HOVOR.
Takze asi to tak vyrobce nastavil,nebo zapomnel nastavit jinak.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia 311-nelze uskutečnit internetový hovor z Kontaktů

Příspěvek od xsouku04 »

U kontaktu je třeba vybrat internetový hovor, nikoli jen volat. Je to tak trochu blbé.
zerberus
Příspěvky: 2
Registrován: pát 24. led 2014 16:52:49

Re: Nokia 311-nelze uskutečnit internetový hovor z Kontaktů

Příspěvek od zerberus »

V mém případě tedy nejde ani vybrat internetový hovor pro konkrétní kontakt.Např.: U konkrétního kontaktu mám nastaveny tři čísla - mobil,pevná a internetový telefon. Pokud tento kontakt vyberu, následně už mohu jenom ťuknout na tlačítko volat a tady je zajímavé, že se z těch tří možností nabídnou jenom dvě - mobil a pevná. Takže ani tudy cesta nevede. Pokud tedy nechci číslo vyťukávat z číselníku a v protokolu ho nemám, dá se použít metoda dvojího volání.Číslo zavolat z "Kontaktů", hned típnout a následně volat z protokolu, kde je posledně volané číslo hned nahoře. Je to pakárna, ale zatím nic jiného nezbude.Snad to bude při další aktualizaci firmware opraveno.Je ale otázka, kdy to bude, když vlastně Nokia už není Nokia.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia 311-nelze uskutečnit internetový hovor z Kontaktů

Příspěvek od xsouku04 »

zerberus píše:V mém případě tedy nejde ani vybrat internetový hovor pro konkrétní kontakt.Např.: U konkrétního kontaktu mám nastaveny tři čísla - mobil,pevná a internetový telefon. Pokud tento kontakt vyberu, následně už mohu jenom ťuknout na tlačítko volat a tady je zajímavé, že se z těch tří možností nabídnou jenom dvě - mobil a pevná. Takže ani tudy cesta nevede. Pokud tedy nechci číslo vyťukávat z číselníku a v protokolu ho nemám, dá se použít metoda dvojího volání.Číslo zavolat z "Kontaktů", hned típnout a následně volat z protokolu, kde je posledně volané číslo hned nahoře. Je to pakárna, ale zatím nic jiného nezbude.Snad to bude při další aktualizaci firmware opraveno.Je ale otázka, kdy to bude, když vlastně Nokia už není Nokia.
Myslím, že to firmware nebude. To jestli si číslo uložíte jako mobilní, pevné nebo VoIP nemá vliv na to, jakým způsobem nakonec voláte. Přece můžete na VoIP číslo volat jak z mobilu tak z VoIP. Zkuste se podívat na návod zde. http://www.odorik.cz/w/nokia_asha_311
Odpovědět