Android4.2.2 VoIP client ( XPERIA M Dual ) a 3G sirka pasma

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
incof
Příspěvky: 27
Registrován: stř 13. bře 2013 21:34:55

Re: Android4.2.2 VoIP client ( XPERIA M Dual ) a 3G sirka p

Příspěvek od incof »

Výborná zprává, již jsem se díval do ceníku, dobrá cena.
Už zbývá snad jen ten roaming a mohu přenášet čísla.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Android4.2.2 VoIP client ( XPERIA M Dual ) a 3G sirka p

Příspěvek od Pitomec »

Hodil by se ještě nějaký balíček dat "mezi", přece jenom 150MB/69Kč a 1500MB/390Kč je dost rozdíl. Ideálně tak 300MB/100Kč nebo 500MB/150Kč :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Android4.2.2 VoIP client ( XPERIA M Dual ) a 3G sirka p

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Hodil by se ještě nějaký balíček dat "mezi", přece jenom 150MB/69Kč a 1500MB/390Kč je dost rozdíl. Ideálně tak 300MB/100Kč nebo 500MB/150Kč :-)
Problém je, že balíček 300 MB by nebyl výhodnější než 150 MB. Tedy levněji vyjde koupit si dvakrát 150 MB než jednou 300 MB. nehledě na to, že se nakonec může ukázat, že si se 150 MB vystačíte. Tedy časem můžeme dodělat možnost automatického přikoupení, pokud data dojdou a nebude to několik dní před koncem měsíce.
noneis
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11. srp 2013 13:01:39

Re: Android4.2.2 VoIP client ( XPERIA M Dual ) a 3G sirka p

Příspěvek od noneis »

Cena i rozhraní dobré, lidi si ale hodně potrpí na pohodlnost, takže by tam chtělo přidat nějaké zaškrtávátko pro automatickou aktivaci, tedy nikoliv jen na příští měsíc.

btw. jak to vlastně vypadá s aktivací těch sms se zmeškanými hovory v případě nedostupnosti čísla? respsektive bude to přidáno do GUI před nebo až po roamingu?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Android4.2.2 VoIP client ( XPERIA M Dual ) a 3G sirka p

Příspěvek od xsouku04 »

noneis píše:Cena i rozhraní dobré, lidi si ale hodně potrpí na pohodlnost, takže by tam chtělo přidat nějaké zaškrtávátko pro automatickou aktivaci, tedy nikoliv jen na příští měsíc.

btw. jak to vlastně vypadá s aktivací těch sms se zmeškanými hovory v případě nedostupnosti čísla? respsektive bude to přidáno do GUI před nebo až po roamingu?
Asi po, ale můžeme to aktivovat na požádání ručně.

Pokud si zapnete balíček na příští měsíc, předpokládáme, že to budete chtít i ten následující, tedy bude se balíček automaticky obnovovat až do té doby, než nastavení na další měsíc ručně změníte.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Android4.2.2 VoIP client ( XPERIA M Dual ) a 3G sirka p

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše:
pepasedlacek píše:Děkuji moc za tento příspěvek!
Díky němu jsem zjistil, android v4 má integrovaného VOIP klienta,
takže není potřeba instalovat žádné další aplikace.
V Nastavení, Nastavení hovorů, NASTAVENÍ INTERNETOVÝCH HOVORŮ, Účty
Nastavit Uživatelské jméno, Heslo, Server sip.odorik.cz a to je vše!
Nechtělo se mi to přihlásit, ale stačilo zaškrtnout Přijímat příchozí hovory,
a už to frčí. 8-)
Pod tím nastavením je ještě Použít internetový hovor, tam jsem dal
Vždy zobrazit dotaz, poté se po odeslání čísla tlačítkem volat zobrazí varovná hláška
Uskutečnit hovor Hovor z mobilního telefonu Internetový hovor.
Při odeslání čísla NNNNNNNNN@81.31.45.56 se žádná hláška nezobrazí, hned se volá přes internet.
Zkuste prosím zavolat na nějaké číslo, o kterém víte, že má vypnutý mobil. Co slyšíte?
Je slyšet hláška o tom, že je číslo momentálně nedostupné, nebo to jen falešně zvoní?
Jde o to, jestli tuhle velmi podstatnou nedokonalost již vývojáři Androidu opravili.
Ja aktivne pouzivam take integrovaneho VOIP klienta Androidu (4.1.2) s uctem Odorika, ale jen pres WIFI.
Nyni jsem zkousel volat na vypnute mobilni cislo a skutecne to normalne vyzvanelo, takze hlaska o nedostupnem cisle se nekonala.

Jinak zde v tomto vlakne jsem popsal moje prakticke zkusenosti s vyuzitim/pouzitelnosti/konfiguraci tohoto integrovaneho VOIP Android klienta.
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... 080#p16080
Je tam zejmena popsan pravy vyznam tech nastaveni, kdy a za jakych podminek se ma volat pres GSM/SIP,
ty volby v nastaveni totiz absolutne vubec neodpovidaji skutecnemu chovani.
pepasedlacek
Příspěvky: 4
Registrován: sob 11. led 2014 11:42:17

Re: Android4.2.2 VoIP client ( XPERIA M Dual ) a 3G sirka p

Příspěvek od pepasedlacek »

xsouku04 píše: Zkuste prosím zavolat na nějaké číslo, o kterém víte, že má vypnutý mobil. Co slyšíte?
Je slyšet hláška o tom, že je číslo momentálně nedostupné, nebo to jen falešně zvoní?
Jde o to, jestli tuhle velmi podstatnou nedokonalost již vývojáři Androidu opravili.
Falešné zvonění. Bohužel. Android 4.1.2, SONY XPERIA M
Pokud ťuknu na Hovor z mobilního telefonu, tedy přes GSM tak se ozve volaný účastník není dostupný, ..
Takže pokud to protistrana nebere, stačí vyzkoušet tuto druhou možnost.
Dneska jsem přes SIP volal, kvalita hovoru velmi dobrá! ;)
pepasedlacek
Příspěvky: 4
Registrován: sob 11. led 2014 11:42:17

Re: Android4.2.2 VoIP client ( XPERIA M Dual ) a 3G sirka p

Příspěvek od pepasedlacek »

xsouku04 píše: Zkuste prosím zavolat na nějaké číslo, o kterém víte, že má vypnutý mobil. Co slyšíte?
Je slyšet hláška o tom, že je číslo momentálně nedostupné, nebo to jen falešně zvoní?
Jde o to, jestli tuhle velmi podstatnou nedokonalost již vývojáři Androidu opravili.
Zajímavá situace nastane při zavolání na datovou sim kartu:
z GSM se zobrazí nápis Linka je obsazená,
z VOIP to jedenkrát zazvoní a pak se zobrazí nápis Linka je obsazená.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Android4.2.2 VoIP client ( XPERIA M Dual ) a 3G sirka p

Příspěvek od konrad »

Integrovavý klient má ještě jednu nevýhodu krom ověřeného falešného vyzvánění na vypnuté číslo, neregistruje CLIP, zatímco "klasická" nomandická i geografická čísla ano.
Zkoušeno na Xperia L Jelly Bean 4.2.2
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Android4.2.2 VoIP client ( XPERIA M Dual ) a 3G sirka p

Příspěvek od TKlf »

Jak že to neregistruje? Používám to s účtem Odoriku co mám android, není to jako na Nokia E51, ale žádný problém s CLIPem nemá.

Z mobilu ...
Odpovědět