Výpadek celé odorik sítě?

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
tazatelx
Příspěvky: 31
Registrován: pát 19. dub 2013 19:03:54

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od tazatelx »

Předpokládám, že to tedy souviselo i s mnou hlášeným výpadkem VoIP zařízení...
tom_speedy
Příspěvky: 71
Registrován: stř 10. říj 2012 17:02:51

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od tom_speedy »

Dobrý den,

dnes dopoledne jsem volal do Odoriku z pevné linky. Na své Odorik číslo, které mám směrované na ústřednu. Šlo o tři hovory 81600009, 81600090 a 81600215 dvakrát po vyzvánění to ustředna zvedla, ale bylo ticho. jednou byl zvuk jako když číslo neexistuje. Jen informuju, abyste věděli a mohli se podívat
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od xsouku04 »

tom_speedy píše:Dobrý den,

dnes dopoledne jsem volal do Odoriku z pevné linky. Na své Odorik číslo, které mám směrované na ústřednu. Šlo o tři hovory 81600009, 81600090 a 81600215 dvakrát po vyzvánění to ustředna zvedla, ale bylo ticho. jednou byl zvuk jako když číslo neexistuje. Jen informuju, abyste věděli a mohli se podívat
Ano to byl problém s GTS, která kazila ráno signalizaci.
Projevovalo se to i při volání ze sim Odorik (jen odchozí hovory), protože to jde také hovor nejdříve k nám.
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=17&t=2316 Tento problém nesouvisel s ničím, co se kdy už někdy stalo.
Přílohy
200OK_chybi.png.png
200OK_chybi.png.png (48.31 KiB) Zobrazeno 4424 x
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od JPT »

Ten problém se asi netýkal odchozích hovorů, že ? Brácha se mě ptal, jestli se dá přes Odorik volat na předvolbu 950, že jemu to ráno nešlo (ručně opsaný Call ID = 81608369 (lepší bylo původní rozšířené zobrazení, kvůli kopírování)). Když jsem se ptal, co mu to hlásilo, tak prej nic jen to nějak nestandartně "tůtalo" :-) Ve vypise to píše No answer a když jsme zkoušeli volat sobě na obsazený mobil, tak to píše Busy, takže obsazené by to být nemělo. Teď večer tam zase zkoušel volat a píše to taky No answer, ale už to prej normálně zvonilo (ID = 81687119). Byl ten první hovor nějaký pokažený ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od xsouku04 »

JPT píše:Ten problém se asi netýkal odchozích hovorů, že ? Brácha se mě ptal, jestli se dá přes Odorik volat na předvolbu 950, že jemu to ráno nešlo (ručně opsaný Call ID = 81608369 (lepší bylo původní rozšířené zobrazení, kvůli kopírování)). Když jsem se ptal, co mu to hlásilo, tak prej nic jen to nějak nestandartně "tůtalo" :-) Ve vypise to píše No answer a když jsme zkoušeli volat sobě na obsazený mobil, tak to píše Busy, takže obsazené by to být nemělo. Teď večer tam zase zkoušel volat a píše to taky No answer, ale už to prej normálně zvonilo (ID = 81687119). Byl ten první hovor nějaký pokažený ?
U předvolby 950 a jiných méně používaných se to týkalo i odchozích hovorů. Byl to úplně stejný problém, jen měl trochu kratší trvání, protože odchozí hovory i těchto méně obvyklých předčíslí jsme pak přepnuli jinudy.
dobrrak
Příspěvky: 8
Registrován: sob 14. pro 2013 14:13:05

Re: Výpadek celé odorik sítě?

Příspěvek od dobrrak »

JPT píše:(ručně opsaný Call ID = 81608369 (lepší bylo původní rozšířené zobrazení, kvůli kopírování))
Kopírovat ID hovorů by neměl být problém, po najetí myši na délku hovoru se zobrazí bublina, ze které lze ID vybrat a zkopírovat.
Odpovědět