Callback s mobilem Samsung3310

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
rob.brno
Příspěvky: 4
Registrován: ned 15. čer 2014 5:37:15

Callback s mobilem Samsung3310

Příspěvek od rob.brno »

Ahoj,

převedl jsem VF tarif na nulový tarif a řeším jak volat přes callback z mobilu Samsung3310, je to taková starší hloupá(opak "chytrého" telefonu) cihlička, ale vydrží mě na jedno nabití baterie 10-14dnů.

Mám v seznamu asi 300 kontaktů na které občas volám a princip - najít v seznamu - opsat na papírek - vytočit callback ústřednu - natukat z papírku - mi nevyhovuje.

Existuje nějaká java app.pro tento hloupý mobil, která by to uměla jednoduššeji přímo ze seznamu?
Aby to tedy šlo musel bych ukecat operátory VF k aktivaci internet tarifu na skok.

Rob.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Callback s mobilem Samsung3310

Příspěvek od Kristovec »

Javovou apku na callback i posilani SMS za 1 Kc Odorik má,nekde v tech callbackovych nastaveních ji lze stáhnout.
A ten Skok nechte byt,zkuste nejakou zahranicní SIM s úctováním taky po kB,obzvláste ted po zlevnení to vyjde mnohem levneji.Nebo jeste lépe - kuptdm si SIM od Odorika,1 MB za 1 Kc a taky po kB.Se Skokem stal 1 MB 60 Kc,takze s Odorik SIM je to 60x levnejsí!
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Callback s mobilem Samsung3310

Příspěvek od Pitomec »

V případě SIM od Odoriku nebude ta data vůbec potřebovat, protože callback se dá iniciovat doplněním *0 za volaným číslem.
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Callback s mobilem Samsung3310

Příspěvek od Kristovec »

Pitomec píše:V případě SIM od Odoriku nebude ta data vůbec potřebovat, protože callback se dá iniciovat doplněním *0 za volaným číslem.
To je vlastne pravda,leda tak potom na to psaní SMS,nebo pri roamingu bez smlouvy.
rob.brno
Příspěvky: 4
Registrován: ned 15. čer 2014 5:37:15

Re: Callback s mobilem Samsung3310

Příspěvek od rob.brno »

Chtěl jsem si stávající SIM od VF ponechat, je používána pro firemní hovory a musí na ni být 100proc spoleh. Nevím jestli se lze takto na 100proc spolehnout i na SIM Odorika. V čí síti GSM Odorik vlastně jede?
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Callback s mobilem Samsung3310

Příspěvek od mobilemanic »

rob.brno píše:Chtěl jsem si stávající SIM od VF ponechat, je používána pro firemní hovory a musí na ni být 100proc spoleh. Nevím jestli se lze takto na 100proc spolehnout i na SIM Odorika. V čí síti GSM Odorik vlastně jede?
T-Mobile.. Příchozí hovory budou stejně spolehlivé jako kdyby žádný virtuál nebyl (on pro příchozí hovory vlastně opravdu není, jdou přímo), v odchozích hovorech je proti normálnímu operátorovi jeden článek navíc, co se může rozbít.

Já osobně jsem Odoriku a jejich službě 4smart svěřil několik kritických linek telefonické always-available podpory a jsem zatím spokojený, jede to už pár měsíců a žádné problémy zatím nebyly.
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Re: Callback s mobilem Samsung3310

Příspěvek od evid »

Co se myslí tím "V případě SIM od Odoriku nebude ta data vůbec potřebovat, protože callback se dá iniciovat doplněním *0 za volaným číslem."?
Mám 2 hloupé mobily (Nokia 3310 a Nokia - asi 2260 - snad).
Mám tomu rozumět tak, že když bych chtěl volat např 111111111 zpětným voláním, tak místo volání na mobilní číslo Odorika nebo poslání SMS by stačilo vytočit 111111111*0 ? Tím by se ušetři čas i peníze a zpětné volání by se ohromným způsobem zjednodušilo. Proč to není uvedeno nikde v návodu - to není v žádném případě kritika Odorika.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Callback s mobilem Samsung3310

Příspěvek od xsouku04 »

evid píše:Co se myslí tím "V případě SIM od Odoriku nebude ta data vůbec potřebovat, protože callback se dá iniciovat doplněním *0 za volaným číslem."?
Mám 2 hloupé mobily (Nokia 3310 a Nokia - asi 2260 - snad).
Mám tomu rozumět tak, že když bych chtěl volat např 111111111 zpětným voláním, tak místo volání na mobilní číslo Odorika nebo poslání SMS by stačilo vytočit 111111111*0 ? Tím by se ušetři čas i peníze a zpětné volání by se ohromným způsobem zjednodušilo. Proč to není uvedeno nikde v návodu - to není v žádném případě kritika Odorika.
V návodu to není proto, protože kdyby T-mobile k nám přestal posílat *0 *1 a *2 atd., tak to najednou přestane fungovat. Navíc to až zas tak pohodlné není hlavně proto, že nejde využít čísla uložená v adresáři. Chtěli bychom dodělat ještě lepší způsob.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Callback s mobilem Samsung3310

Příspěvek od alfi »

zajímavé, to jsem taky netušil :) možná by ještě mohlo fungovat (alá eurekago) - v nastavení uživatele zaškrtnout "volám přes callback" a spojovat tak úplně všechny hovory i bez hvězdiček na konci? :)

taky je tu pořád varianta pořídit nomadické číslo, přesměrovat na *822xxx v síti, své číslo autorizovat bez pinu a kontakty uložit do seznamu jako s provolbou ("nomadicke,,puvodni#".. "p" nebo čárka, podle telefonu, zajistí pauzu při vytáčení). není to callback, ale výsledná cena z odorik SIM je stejná :)
přepsat 300 čísel ručně je na dlouho, ale export, úprava v pc a zpátky import půjde taky.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Callback s mobilem Samsung3310

Příspěvek od 5uch »

rob.brno píše: Existuje nějaká java app.pro tento hloupý mobil, která by to uměla jednoduššeji přímo ze seznamu?
Java aplikace je k dispozici:
http://www.odorik.cz/w/java_callback_aplikace

Bez problému mi funguje na Nokii 6303 a Sony-Ericssonu C702. Na Siemensu M65 jsem ji zatím nezkoušel (budiž mu šuplík lehký). 8-)
Pokud si aplikaci dáte do nějakých rychlých voleb, nebo na Nokii na pohotovostní displej, je rozdíl oproti vyhledávání v adresáři stále znatelný, ale vcelku přijatelný.
rob.brno píše: Aby to tedy šlo musel bych ukecat operátory VF k aktivaci internet tarifu na skok.
To nevím, zda se to ukecání podaří. Já sice Připojení na Skok mám na svém hlavním Vodafoním (oskařím) čísle zatím aktivní, ale ptal jsem se operátora, zda v případě dočasného přechodu na nějaký denní tarif bude cesta zpět. Prý nebude (operátor se tvářil dost neoblomně - prý ani na požádání na zákaznické lince). Pokud je nutnost být v síti Vodafone, je tu Oskarta a účtováním po kB a cenou 1Kč/MB. A převod čísla by byl na Oskartu zdarma. Ale je to jen předplacenka, což ve firmě asi nebude to pravé ořechové.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět