Asha 303 nastaveni portu

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
Jero
Příspěvky: 3
Registrován: ned 17. bře 2013 16:47:40

Asha 303 nastaveni portu

Příspěvek od Jero »

Dobrý den, dceři nefunguje internetové volání na nokii 303 selektivně na wifi ISP UPC. Na ostantních sítích se dovolá, jak je patrno z výpisu hovoru. Přihlášení na SIP klienta proběhne, ale není zobrazena lokální IP adresa, na linku se nelze dovolat a při volání z telefonu je obsazovací ton.
Tato porucha je intermitentní a objevila se asi před 4 - 5 měsíci po předchozím bezproblemovém provozu.
Dopuručujete změnit číslo portu, ale registrace SIP klienta je automatická a mne není jasné jak to v telefonu Asha 303 nastavit.
Zdravím a děkuji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Asha 303 nastaveni portu

Příspěvek od xsouku04 »

Nastavení na přání u telefonů řady S40 je možné udělat pomocí programu.

http://n0kvoip.orgfree.com/

Podle obrázku na té stránce to vypadá, že je možné natavit i jiný port než 5060.

Už je to hodně dávno a člověk, který s námi z nokie komunikoval, už je dávno propuštěný ... :(

Nějaké informace jsou zde:
http://www.voip-info.org/wiki/view/Nokia
jarek72
Příspěvky: 8
Registrován: ned 31. črc 2011 20:24:36

Re: Asha 303 nastaveni portu

Příspěvek od jarek72 »

Mam telefon Nokia 302 a chtel jsme si nastavit internetove volani ale kdyz jsem zapnul pruvodce tak mi to napsalo ze nejde nastaveni stahnout. pouzil jsem tedy nokvoip aplikaci kde jsem vybral odorik a nastavil jmeno a heslo. telefon si nastaveni ulozil a zaregistruje se, jenze kdyz volam zvuk je dobry ale hovor se na druhe strane vzdy po 4s ukonci a u sebe dal vidim ze pokracuje ale nic neni slyset. tak to je pravidelne. Pokud jsem se registroval na jinem telefonu s androidem tam na stejne wifi vse fungovalo spravne. Prosim mohl by mi nekdo poradit jak nastavit nokia asha 302 aby to fungovalo.
id hovoru kde se to tak ukonci je 124818613

diky
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Asha 303 nastaveni portu

Příspěvek od xsouku04 »

Telefon pokaždé pošle pakety z jiného portu.
A hovor je zavěšen asi proto, že nikdo neodpoví na 200 OK,
nejspíše opět číhá už na jiném portu.


Zkuste se hlásit k nám na port 6688 a ne 5060.
S n0kvoip by to mělo jít.

Úplně stejné je to u všech 4 vteřin hovorů.
Přílohy
nokia_meni_port.png
nokia_meni_port.png (83.21 KiB) Zobrazeno 4831 x
jarek72
Příspěvky: 8
Registrován: ned 31. črc 2011 20:24:36

Re: Asha 303 nastaveni portu

Příspěvek od jarek72 »

Zkusil jsem změnit port ale výsledek je stejný. 4 vteřiny a konec. Hold to na té Wi-Fi a Nokii asi nepůjde.
Odpovědět