Huawei P8, Android 5

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
Sikus
Příspěvky: 4
Registrován: pon 07. zář 2015 14:18:15

Huawei P8, Android 5

Příspěvek od Sikus »

Ahoj,

zkouším si zavolat přes nativního SIP klienta v Androidu 5 v telefonu Huawei P8. Nastavil jsem základní přihlašovací údaje v Nastavení > (část Aplikace, Další) Hovory > Nastavení telefonního účtu.
1) Přidal jsem SIP účet a nastavil, aby se mně telefon zeptal na to, přes co chci volat. Volání se spojí. Druhý telefon vyzvání, ale po přijetí hovoru není nic slyšet ani na jedné straně. Hovor se mi normálně naúčtuje. Poradíte, kde by mohl být problém?
2) Proč Odorik doporučuje CSIPSimple a vůbec nehovoří o nativním klientu v Androidu? Je nějak špatný?
3) Zkusil jsem i povolit "Přijímat příchozí hovory". V tu chvíli se telefon alespoň zaregistroval k Odoriku, ale stejně nebylo nic slyšet. Je tuto volbu nutné zaškrtnout jen pro využívání k odchozím hovorům?

Díky za vysvětlení a rady.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei P8, Android 5

Příspěvek od xsouku04 »

Hlavní problém nativního SIP klienta byl v tom, že během zvonění nepřenášel zvuky. Tedy vy jste např. volal někomu, kdo měl vypnutý telefon, a slyšel jste jen falešné zvonění. To je hlavní a podstatný důvod, proč nativního klienta nezmiňujeme jako možnost.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Huawei P8, Android 5

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
registrace je potreba pouze pro prichozi hovory.
Muzete mi poslat id hlucheho hovoru, podivam se.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Huawei P8, Android 5

Příspěvek od helmut.niederman »

Nejlepší SIP klient, který je od výrobce ACER, který mohu doporučit je v telefonu ACER Z 500 Liquid. Je fakt, že jsem párkrát volal ale vždy mne volaný slyšel, netestoval jsem to moc často, tak nevím jestli tam nejsou nějaké jiné chyby, ale mne to tedy funguje. A to mám KitKat. :idea:
doodle
Příspěvky: 4
Registrován: pát 06. črc 2012 12:18:27

Re: Huawei P8, Android 5

Příspěvek od doodle »

Také jsem před nedávnem zkoušel nativního klienta na Huawei G6-L11, Android 4.3. a výsledek byl stejný jako popisuje autor vlákna. ID hovoru např. 127791575 nebo 127791800
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Huawei P8, Android 5

Příspěvek od xsouku04 »

doodle píše:Také jsem před nedávnem zkoušel nativního klienta na Huawei G6-L11, Android 4.3. a výsledek byl stejný jako popisuje autor vlákna. ID hovoru např. 127791575 nebo 127791800
Podle mého názoru je to prostě tak, že google svůj integrovaný SIP client prostě odfláknul.
Nevím o nikom, kdo by jej dlouhodobě spokojeně používal. I když pokusy zde byly díky dobré integraci do telefonu.

Info o RTP (zvukových paketech) u hovoru 127791575 viz přiložený obrázek. Já jen doufám že technologie VoLTE přinutí podobné molochy brát SIP a záležitosti okolo vážněji.
Přílohy
google_sip_client_bug.png
google_sip_client_bug.png (25.87 KiB) Zobrazeno 5988 x
Odpovědět