Samsung C140 a WAP

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Samsung C140 a WAP

Příspěvek od alfi »

Cena dat už by neměla záviset na použitém APN - v ceníku už jsou (pokud vím) jen balíčky počínaje denním a účtování za kB už jen pro ty, co si ho vyhádali (pokud vůbec).

Wapová gateway v T-Mobile už je fakt něco přes rok vypnutá (nedávno jsme na to narazili u jiného stařičkého telefonu), na APN internet by ale žádné porty něměly být blokované. To spíš vypadá, že už vůbec nežije wap-gateway.net/209.160.66.215 - neodpovídá na ping ani na port 8080 (9201 je na UDP, to jsem nezkoušel, nmap nic nenašel). Dotaz u googlu na jiné free gatewaye nic nevrací a nebo výsledky okolo roku 2001. Dost možná už zbývá jen pustit si nějakou vlastní - viz http://www.kannel.org. Teda pokud to za tu práci s tím ještě stojí :-)

Možná by ještě zabralo stáhnout si operu mini, pokud umí java v telefonu komunikovat po čistém TCP bez podpory gatewaye. Ale pokud telefon nemá paměťovou kartu či kabel (zrovna u nej-lowendu C140 to nečekám), bude problém ji tam vůbec dostat.

Ne-smartphone informační služby už fakt přestávají být komerčně zajímavé, takových lidí rychle ubývá a ti, co pořád ještě používají C140 a podobné za ně jen neradi platí (čest vyjímkám :-) ). Taky v nich velmi rychle zastarávají prohlížeče - už teď se se spoustou "jen" cca 4-5 let starých telefonů nedostanete na servery se SHA-256 certifikáty (od 1.1.2017 povinně, už teď např. www.linkedin.com nebo www.microsoft.com) nebo bez SSLv3 (to je už teď děravé = nedoporučované), takže i aktuální stav bezpečnosti tyhle telefony brzo odsoudí k výměně či offline provozu.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Samsung C140 a WAP

Příspěvek od xtonda »

Samsung C140 je jednoduchý základní model i v rámci modelů své doby, nemá Javu ani prohlížeč a má miniaturní displej, ale do tisícovky určitě půjde v bazaru sehnat klasický tlačítkový telefon s QVGA displejem a Javou a tedy možností doinstalovat prohlížeč Opera Mini. Já měl slabost pro SonyEricssony, tak bych doporučil poslední klasický SonyEricsson - J108i Cedar, sám ho mám a používám na volání, smart s Androidem používám jen jako PDA.

Ty SMS služby jsem koncem devadesátých let na telefonu Alcatel One Touch Club s displejem schopným zobrazit 24 znaků občas použil, ale bylo to šíleně nepraktické. Pokud v síti Odorik nefunguje přímo to co má T-Mobile (pokud to ještě nevypnul), tak je nesmysl aby to Odorik teď vyvíjel.
thekid
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20. říj 2015 0:06:56

Re: Samsung C140 a WAP

Příspěvek od thekid »

Díky za všechny vaše tipy. Jen abychom si špatně nerozuměli - mým cílem není probouzet mobilní pravěk.
C140 je telefon, který používám na kolo a do lesa, aby mi nevadilo, že ho případně zničím/ztratím/utopím. Navíc je malý a lehký a bez nabití vydrží 2 týdny.
Pokouším se však z něj vymáčknout co to jde, a tady se zdá, že jsme našli jeho limity. :-)
Možná až budu mít někdy trochu času, zkusím si pohrát s tím kannelem.

PS: Sim toolkit jsem skutečně ještě použil, dokonce ve smartu - a to na jednom místě, kde byl tak špatný signál, že se nedala rozumně načíst žádná stránka, ale SMS prošla.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Samsung C140 a WAP

Příspěvek od 5uch »

alfi píše:Cena dat už by neměla záviset na použitém APN - v ceníku už jsou (pokud vím) jen balíčky počínaje denním a účtování za kB už jen pro ty, co si ho vyhádali (pokud vůbec).
Pokud vím, u nás bohužel cena na použitém APN stále závisí. Sice kilobajt jako kilobajt, ale proč snižovat ceny historických a dožívajících technologií, že? Proč nepodojit pár lidí, co to má omylem nastavené postaru, nebo to neřeší...

Pokud vím, u Vodafone je pořád v provozu APN wap a komprimovaný internet s APN data.vodafone.cz za cenu 0,60 Kč/kB.
I když máte datový balíček.
V ceníku má Vodafone dokonce i cenu za vytáčený WAP, který ale už tuším před několika lety zařízl. :D
A v kompletním ceníku uvádí cenu přístupu na internet přes různá APN šalamounsky:
APN: internet
APN: wap
cena podle daného tarifu
Na internet s Operou mini na hloupém záložním telefonu používám přednostně Oskartu (data s cenou podle spotřeby, 1 MB za 1 Kč, s účtováním po kB).
Měsíční spotřeba 10 - 20 Kč, a to se nijak zvlášť neomezuji. ;)
Nicméně na hlavním čísle (opět hloupý telefon) od Vodafonu stále držím internetový tarif "připojení na skok", tj. 1 kB za 0,06 Kč. Na občasné nahlédnutí do jízdního řádu nebo kontrolu mailu pořád lepší než nějaký denní nebo měsíční balíček. Pikantní je, že v roamingu to vyjde 3x levněji.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Samsung C140 a WAP

Příspěvek od xtonda »

thekid, tak to chápu, že se ti do toho nechce vrazit ani tu necelou tisícovku.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Samsung C140 a WAP

Příspěvek od alfi »

5uch píše:Pokud vím, u nás bohužel cena na použitém APN stále závisí. Sice kilobajt jako kilobajt, ale proč snižovat ceny historických a dožívajících technologií, že? Proč nepodojit pár lidí, co to má omylem nastavené postaru, nebo to neřeší...
Nedalo mi to a ceník T-Mobile jsem otevřel, cenu za wap vs. internet tam sice pořád zmiňujou, ale u (současných) tarifů jsou už jen balíčky. A ty byly vždycky na APN nezávislé. Zkoušet to ale nechci :-) Na druhou stranu, jiných - i dávno nefunkčních - vykopávek tam mají víc. Zjevně nikoho netrápí, jestli v ceníku velkého operátora, jako hlavního smluvního dokumentu s milióny zákazníků, nejsou nějaké nesmysly :-(
Zivan
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21. pro 2011 15:28:51

Re: Samsung C140 a WAP

Příspěvek od Zivan »

thekid píše:...Nemáte nějaký alternativní nápad? :-)
Dat si do telefonu kontakt na nejakeho (pripadne vic) programatoru/sitaru, kteri jsou u PC 20-24h denne a ve vyjimecnem pripade jim zavolat a zeptat se, jestli by mi nemohli zjistit spojeni? :)
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Samsung C140 a WAP

Příspěvek od xtonda »

Tak ono jsou i infolinky, které tu informaci poskytnou 24/7, ale mají poměrně dost zvýšenou sazbu. :-)
Odpovědět