Stránka 1 z 1

Smrtelná aktualizace firmware pro Lenovo A2010

PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2016 18:10:15
od helmut.niederman
Prosím vás potřebuji urgentně pomoc, dnes jsem aktualizoval další firmaware a update Androidu na svém telefonu Lenovo A2010, následující tři předchozí aktualizace proběhly v pořádku, aktualizoval jsem stejnou cestou, žádnou chybu jsem udělat nemohl a přesto po aktualizaci se stal můj telefon nepouživatelný, ihned po nabootování telefonu mám asi 100 hlášek, že aplikace ta ta bohužel přestala pracovat, nefunguje NOVA rozhranní, ani LENOVO rozhranní a nemůžu se dostat ani do menu pro tovární nastavení telefonu. Zkoušel jsem dvacekrát restartovat telefon a pokaždé to na mne vysype tisíc hlášek, že aplikace nefunguje, nemohu tedy mobil vůbec používat.

Máte nějaký tip jak downgradovat firmware ? Jsme z toho nešťastný :evil: Tahle aktualizace je smrtelná a zřejmě jsem přišel o všechna data v telefonu. :evil:

Re: Smrtelná aktualizace firmware pro Lenovo A2010

PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2016 19:35:29
od xsouku04
helmut.niederman píše:Prosím vás potřebuji urgentně pomoc, dnes jsem aktualizoval další firmaware a update Androidu na svém telefonu Lenovo A2010, následující tři předchozí aktualizace proběhly v pořádku, aktualizoval jsem stejnou cestou, žádnou chybu jsem udělat nemohl a přesto po aktualizaci se stal můj telefon nepouživatelný, ihned po nabootování telefonu mám asi 100 hlášek, že aplikace ta ta bohužel přestala pracovat, nefunguje NOVA rozhranní, ani LENOVO rozhranní a nemůžu se dostat ani do menu pro tovární nastavení telefonu. Zkoušel jsem dvacekrát restartovat telefon a pokaždé to na mne vysype tisíc hlášek, že aplikace nefunguje, nemohu tedy mobil vůbec používat.

Máte nějaký tip jak downgradovat firmware ? Jsme z toho nešťastný :evil: Tahle aktualizace je smrtelná a zřejmě jsem přišel o všechna data v telefonu. :evil:


Z počítače pomocí USB kabelu to může jít, i když se telefon jinak jeví mrtvý.

Re: Smrtelná aktualizace firmware pro Lenovo A2010

PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2016 20:59:38
od Pitomec
Že by tam nešel spustit ani Recovery mode?

Re: Smrtelná aktualizace firmware pro Lenovo A2010

PříspěvekNapsal: úte 26. črc 2016 7:07:31
od JPT
Nevím jestli je to standard, ale já mám na mobilu reset tlačítko někde pod baterkou a to když zmáčku, tak se to restartuje a když to několik sekund podržím, tak se to obnoví do továrního nastavení. Nejsem si ale jistý jestli nemusím mačkat ještě nějakou klávesu k tomu. Už jsem to dlouho nedělal. Zkus se podívat do manuálu, jestli tam neni taky něco takového.

Re: Smrtelná aktualizace firmware pro Lenovo A2010

PříspěvekNapsal: úte 26. črc 2016 22:49:04
od helmut.niederman
Tak už je to vyřešené, stačilo jen na 10 minut vyjmout baterii z telefonu a pak zapnout a aktualizovaný Android optimalizoval nainstalované aktualizace, takže teď už to funguje.
Jinak jsem se rozhodl, že už žádný další update nechci. Po tomto updatu, se mi enormně přehřívá baterie, a doba výdržnosti klesla o 8 hodin. Po této aktualizace už ani nefunguje Task Killer, takže nelze vypnout appky, které běží bez vědomí uživatele. A jinak se telefon častěji lagguje než kdy dříve, takže k čemu taková aktualizace je vůbec dobrá ? Po této aktualizaci nemohu na svém telefonu využívat Panoramu a 3D pohled v aplikaci MAPY CZ.