iPhone - nefunguje přesměrování hovorů v síti T-mobile?

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

iPhone - nefunguje přesměrování hovorů v síti T-mobile?

Příspěvek od xsouku04 »

Vypadá to, že s telefony iPhone není možné použít přesměrování hovorů. Nejde to zapnout ani v menu ani vytočením čísla **21*cislo#.
Zkoušeno na čtyřech různých SIM a iPhonech v síti Odorik. Pokud SIM vytáhnete a dáte do jiného telefonu než iPhone, přesměrování najednou jde.

Nevíte někdo, zda-li je tento bug v celé síti T-mobile ČR nebo jen u některých jeho virtuálů? Pokud máte zároveň iPhone a síť T-mobile, funguje vám přesměrování hovorů?

iPhone píše: Chyba provádění požadavku Neznámá chyba. Nastavování selhalo (Aktivace) Přesměrování hovoru (Hlas) Ve všech hovorech
Přestože přesměrování hovorů není běžně používané, může být velmi užitečné. Např. pokud jste v raomingu v jiné než 1. zóně, ale i z důvodů např. zastupitelnosti lidí.

Kdyby to někdo zkoušel a fungovalo to, tak nepodmíněné přesměrování se vypíná vytočením ##21#.

Nejlepší návod na přesměrování má Vodafone.https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-f ... ni-hovoru/
Pokud vím pro O2 i T-mobile v ČR platí to stejné. O2 a zdá se ani T-mobile (jeslti se něco nezměnilo) nepodporuje přesměrování u svých předplacených karet. Přesměrování hovorů neumí ani značka Kaktus. Značka mobil.cz zdá se přesměrování umí.
VeselyBuvol
Příspěvky: 1
Registrován: úte 03. led 2017 22:15:22

Re: iPhone - nefunguje přesměrování hovorů v síti T-mobile?

Příspěvek od VeselyBuvol »

Dnes vyzkoušeno přesměrování s originál T-Mobile kartou na Iphone 5s a aktuální verzí iOS pomocí kódu **21*... Přesměrování nastaveno bez problémů a na první pokus. Vypadá to, že problém je v SIM kartách Odoriku. Pane Soukupe, vzhůru do boje s T-Mobilem!
jarous
Příspěvky: 4
Registrován: sob 07. led 2017 13:40:35

Re: iPhone - nefunguje přesměrování hovorů v síti T-mobile?

Příspěvek od jarous »

Hezký den,

zkoušel jsem to s číslem v Relaxmobilu, který využívá síť T-mobile a po chvíli chroustání to zahlásí neprovedení operace... :cry:
Jajuna
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 28. led 2021 22:17:26

Re: iPhone - nefunguje přesměrování hovorů v síti T-mobile?

Příspěvek od Jajuna »

Mě teda taky přesměrování blblo. Ale bylo to tím, že mám předplacenku, takže nemám nárok na přesměrování. To nějak nechápu, ale budiž. Ale za to jsem si udělala radost a koupila si tady https://www.revocase.cz/ aspoň pořádný pouzdro. Ale stejně mě to štve. Nechápu pro O2 to tak má...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: iPhone - nefunguje přesměrování hovorů v síti T-mobile?

Příspěvek od helmut.niederman »

Jajuna píše:Mě teda taky přesměrování blblo. Ale bylo to tím, že mám předplacenku, takže nemám nárok na přesměrování. To nějak nechápu, ale budiž. Ale za to jsem si udělala radost a koupila si tady https://www.revocase.cz/ aspoň pořádný pouzdro. Ale stejně mě to štve. Nechápu pro O2 to tak má...
Spousta operátorů u předplacenek nepodporuje přesměrování hovorů či blokování hovorů. Je to záměrné. Chápu tu logiku, aby lidi používali postpaid. Jednu dobu podporoval přesměrování hovorů i MOBIL CZ ale ten pak to zrušil na popud T-mobile. Vyjimkou je Vodafone a všichni jeho virtuální operátoři. U předplacenek se nedozvíte ani kódy PIN2 a PUK2 :roll: Jinak je zajímavé vysvětlení některých virtuálních operátorů pod T-mobile proč nepodporují přesměrování hovorů. Prej tuto službu nenabízí, jelikož není o tuto službu zájem ze strany zákazníků ale spíše není zájem ze strany T-mobile :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: iPhone - nefunguje přesměrování hovorů v síti T-mobile?

Příspěvek od Pitomec »

U Kaktusu se PIN2 a PUK2 uživatel dozví, jsou uvedeny přímo na velké části karty, ze které se vyjímá SIM. Ale přesměrování hovorů nelze.
Obrázek
Odpovědět