Tablet 10.1 palců 1920*1200 IPS s LTE za cca 2500 Kč ?

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tablet 10.1 palců 1920*1200 IPS s LTE za cca 2500 Kč ?

Příspěvek od xsouku04 »

Objednal jsem si na Aliexpress.

https://www.aliexpress.com/item/DHL-Fre ... 54023.html

Všechny popsané parametry sedí, mám 64 GB verzi + nechali mi tam, nevím proč, i 16 GB SD kartu. Paměť RAM má 4 GB.
Má slot na dvě SIM standardní velké velikosti + SD kartu. Vypadá to, že tablet dovede fungovat i jako dvou simkartový telefon, což sice asi běžně nebude nikdo používat, občas se to ale může hodit.

Zvláštní je, že u nás se podobné stroje prodávají za více jak 7000 tisíc, navíc nejsou dvousimkartové. Proč ten rozdíl?

Nějaká negativa? Displej mi subjektivně nepřipadá tak kvalitní jako u mého postaršího 7 palcového Nexus 7, i odezvy mi přijdou trochu horší. Tedy i když papírově vypadá luxusně, subjektivně je to jen "průměr". Možná je to ale tím nesmyslným trendem mít hodně méně výkonných jader, která aplikace nedovedou dobře využít. V každém případě vypadá to na velmi dobrý poměr cena/výkon. Pro méně náročné uživatele lze rozhodně doporučit.

V ceně je poštovné zdarma, není v něm ale proclení - tedy DPH. Je tedy třeba počítat s tím, že možná zaplatíte k ceně ještě DPH + několik stovek DHL za to, že asistuje u proclení. V mém případě jsem nic neplatil, protože na krabici bylo napsáno, že je to fotorámeček za 19 USD.

Přijde mi hrozná škoda, že tablety nejde moc využít na nic jiného než tablet. Stačilo by, kdyby bylo možné současně tablet nabíjet i využít USB OTG port. Pak by bylo možné připojit různé periferie jako relátka a šla by s tím zařídit chytrá domácnost. Bohužel v google so rozhodli tohle softwarově blokovat. Za normálních okolností můžete buď nabíjet nebo mít k dispozici USB.

Update: Těm co se nechce číst celé vlákno, tak háček je v tom, že skutečná velikost paměti je jen 27 GB ROM a 3 GM RAM, je to docela pomalé, nicmoc kamera a na displej nesmí šlápnout ani 20 kylové dítě jinak jej poškodí. Vybral jsem si navíc model co nepodporuje hlavní LTE frekvence používané v ČR 800 MHZ, za to ale číňani nemůžou a lze si za podobnou cenu vybrat jiný model.
Za tu nižší než deklarovanou paměť mi ale po stížnosti vrátili 25 USD, tedy cena pak byla cca 2000 Kč.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Tablet 10.1 palců 1920*1200 IPS s LTE za cca 2500 Kč

Příspěvek od xtonda »

Podle tohohle videa je kapacita pamětí fake https://www.youtube.com/watch?v=1V0IqE5aIbM
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Tablet 10.1 palců 1920*1200 IPS s LTE za cca 2500 Kč

Příspěvek od xtonda »

xsouku04 píše: Přijde mi hrozná škoda, že tablety nejde moc využít na nic jiného než tablet. Stačilo by, kdyby bylo možné současně tablet nabíjet i využít USB OTG port. Pak by bylo možné připojit různé periferie jako relátka a šla by s tím zařídit chytrá domácnost. Bohužel v google se rozhodli tohle softwarově blokovat. Za normálních okolností můžete buď nabíjet nebo mít k dispozici USB.
To je snad věc výrobce jaké konektory tablet má, já mám na nabíjejí samostatnou zdířku.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Tablet 10.1 palců 1920*1200 IPS s LTE za cca 2500 Kč

Příspěvek od Pitomec »

U LTE chybí pásmo 800 MHz (FDD-LTE 20). WiFi 802.11b/g je taky trochu za zenitem, pokud to tedy není chyba v popisu a je tam aspoň 802.11n, ne-li rovnou v 5 GHz 802.11a. O podvodu s pamětí se pak lze dočíst i v recenzích z odkazu (Feedback).
Obrázek
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Tablet 10.1 palců 1920*1200 IPS s LTE za cca 2500 Kč

Příspěvek od GeBu »

Je tam HDMI? Potřeboval bych něco na spolupráci s projektorem.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Tablet 10.1 palců 1920*1200 IPS s LTE za cca 2500 Kč

Příspěvek od xtonda »

Pitomec píše:U LTE chybí pásmo 800 MHz (FDD-LTE 20). WiFi 802.11b/g je taky trochu za zenitem, pokud to tedy není chyba v popisu a je tam aspoň 802.11n, ne-li rovnou v 5 GHz 802.11a. O podvodu s pamětí se pak lze dočíst i v recenzích z odkazu (Feedback).
Naprosto nepochopitelný, že zboží s fake parametrama má hodnocení 4.7 z 5.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet 10.1 palců 1920*1200 IPS s LTE za cca 2500 Kč

Příspěvek od xsouku04 »

xtonda píše:
Pitomec píše:U LTE chybí pásmo 800 MHz (FDD-LTE 20). WiFi 802.11b/g je taky trochu za zenitem, pokud to tedy není chyba v popisu a je tam aspoň 802.11n, ne-li rovnou v 5 GHz 802.11a. O podvodu s pamětí se pak lze dočíst i v recenzích z odkazu (Feedback).
Naprosto nepochopitelný, že zboží s fake parametrama má hodnocení 4.7 z 5.
Opravdu neuvěřitelné. Ti lidi jsou schopni dát 5 jen za to, že jim to přišlo a dá se to pustit. A pokud dá někdo horší hodnocení, je to obvykle nějaká kravina, jako že dostal klávesnici jiné barvy, než si objednal.
Vypadá to, že všechny parametry snad kromě rozlišení displeje a podporovaných frekvencí jsou falšované. Tedy ROM, RAM zřejmě i výkon procesoru. Mají tam speciálně upravenou verzi androidu, která ukazuje vyšší parametry, než je skutečnost. Dokonce mají předinstalovaný zjevně upravený benchmark, aby na to BFU nepřišel. Antutu, který nejde odinstalovat.
V mém případě nemám 64 GB ROM ale 11.52 GB vnitřní + 14.42GB bude ta přiložená SD karta, aby se neřeklo. RAM bude předpokládám 2GB. Zajímavé je, jak je to s procesorem. Ukazuje to sice 8 jader, přičemž většinou všechna spí a jen jedno pracuje. Tablet se mi ale jeví docela pomalý.
S tou pamětí si vystačím bohatě, wifi je také OK, větší rychlosti nepotřebuji. To LTE jsem si opravdu naběhl, nejpoužívanější 800 MHz LTE opravdu chybí a zrovna o tomhle nelžou. A mají jiné modely, co mají i pásmo 20, takže jsem si prostě měl vybrat jinak. Takhle mám LTE jen ve větších městech, kde by stejně bylo i 3G, tedy pokrytí mizerné jako u 3G. Oproti 3G modelu žádné zlepšení.

Ono ale i kdyby přiznali skutečné parametry, tak by to pořád mohla být dobrá koupě, jen by se dalo lépe vybírat. Ono pro občasné běžné použití to v podstatě pořád stačí.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Tablet 10.1 palců 1920*1200 IPS s LTE za cca 2500 Kč ?

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše:Stačilo by, kdyby bylo možné současně tablet nabíjet i využít USB OTG port. Pak by bylo možné připojit různé periferie jako relátka a šla by s tím zařídit chytrá domácnost.
Není na to mnohem lepší nějaké RPI nebo *duino? Pohodlnější napojení, menší spotřeba, čistý linux bez šmírování googlem.. a ten dotykový tablet jako dálkový ovladač přes net nebo BT jde použít vždycky :-)
xsouku04 píše:Opravdu neuvěřitelné. Ti lidi jsou schopni dát 5 jen za to, že jim to přišlo a dá se to pustit. A pokud dá někdo horší hodnocení, je to obvykle nějaká kravina, jako že dostal klávesnici jiné barvy než si objednal. Vypadá to, že všechny parametry snad kromě rozlišení displeje a podporovaných frekvencí jsou falšované.
Číňanům nevěřit ani nos mezi očima, viz třeba https://www.google.com/search?q=%22made ... 2&tbm=shop . To neznamená, že se tam nedá občas něco dobře koupit..
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tablet 10.1 palců 1920*1200 IPS s LTE za cca 2500 Kč ?

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:
xsouku04 píše:Stačilo by, kdyby bylo možné současně tablet nabíjet i využít USB OTG port. Pak by bylo možné připojit různé periferie jako relátka a šla by s tím zařídit chytrá domácnost.
Není na to mnohem lepší nějaké RPI nebo *duino? Pohodlnější napojení, menší spotřeba, čistý linux bez šmírování googlem.. a ten dotykový tablet jako dálkový ovladač přes net nebo BT jde použít vždycky :-)
U Rasbery mi vadí, že nemá zabudovanou baterii, displej a případně slot na SIM. Pokud si vše pořídím k RP, už jsem na vyšší ceně, než kolik stojí android mobilní telefon nebo nejlevnější tablet, a není to úplně ono, je to stále takový bastl.
Nejpodstatnější je pro mne ta baterie. Protože fakt, že může v jakémkoli momentu přestat jít elektřina, podstatně snižuje spolehlivost SD karty. Pokud přestane jít elektřina v době, kdy zapisujete na SD kartu, asi dost možná skončíte s nebootovatelným systémem. Tohle riziko lze snížit, pokud budete zapisovat jen občas po dávkách. Také je dobré mít ty paměti dvě, z jedné bootovat a na jinou zapisovat. Když pak bude ve špatném stavu ta, na kterou se zapisuje, prostě ji znovu zformátujete a přijdete jen o uložená data (které můžete mít zazálohovaná).
Tedy Raspbery je fajn, ale pokud chcete mít profi řešení, musíte řešit baterii nebo SD kartu bez zápisů. A řešit uživatelsky přívětivé ovládání jinak než přes webové stránky je také docela nepříjemné.
Kdyby existovala nějaké industry verze android mobilu/tabletu s možnosti připojit ethernet a více USB a zabudovat to do panelu, myslím že by si to kupce našlo. V androidu lze provozovat Linux pouhým chroot a kdyby byl zdokumentovaný postup, mohlo by to skloubit výhody obojího. Tady jako doma by se cítili jak vývojáři androidu tak Linuxu.

Dalo by se tím řídit kotel, měřit teplotu, otvírat dveře, číst otisky prstů, číst čipy, zhasínat světla, hlídat pohybová čidla. Dokonce by to mohlo fungovat i jako telefon, či videotelefon. Na většinu věcí stačí obyčejná relátka, které lze bez potíží řídit přes USB.
To by se pak chytrá domácnost programovala o poznání lépe, zapojit by se mohla část vývojářů pro android se svými aplikacemi. Nainstalovat aplikaci a zapojit např. USB relátka, aby něco řídila, by pak zvládl už i kdejaký BFU.

Ale hold ze strany výrobců není zájem. Přitom je tak hrozně módní mluvit o internetu věcí. Asi je to tím, že chytrých lidí, co by to dovedli využít, je relativně málo. I tak ale věřím, že za těch pár změn by to stálo.
ender
Příspěvky: 34
Registrován: pát 12. říj 2012 8:50:44

Re: Tablet 10.1 palců 1920*1200 IPS s LTE za cca 2500 Kč ?

Příspěvek od ender »

Jestli Vám stále běží od aliexpressu ochranná doba (=jestli už neuvolnili peníze prodejci), tak zkuste tablet reklamovat. Uveďte deklarované parametry a ty naměřené. Je docela možné, že Vám bude část peněz vrácena.
Odpovědět