Samsung S9 velikost přílohy v MMS

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
ThomasGrace
Příspěvky: 1
Registrován: pát 06. bře 2020 10:08:07

Samsung S9 velikost přílohy v MMS

Příspěvek od ThomasGrace »

Zdravím Vás,
Chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám nový telefon Samsung galaxy S9 a řeším problém s odesíláním fotografie jako přílohy v MMS. U staré S5 se vložená fotografie automaticky konvertovala do velikosti pro odeslání. U S9 mi pouze vyskočí chyba, že příloha je příliš veliká. Sice existují jiné možnosti jak fotografii odeslat, ale u některých osob důchodového věku s tlačítkovým telefonem je bohužel MMS jediná možnost.
Děkuji za případnou radu
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Samsung S9 velikost přílohy v MMS

Příspěvek od 5uch »

Maximální velikost MMS u nás je 300 kB.
Pokud vím, je to horní limit velikosti standardu MMS jako takového, ale někteří zahraniční operátoři ho mohou snížit.
Do té velikosti se musí vejít vše, co je MMS obsahem - zvuky, obrázky, text, obecné (binární) přílohy. (ano, MMS může obsahovat více obrázků nebo jakýchkoli binárních příloh. A lze ji poslat na mail... kam dorazí jako mail s těmi přílohami).

S tou S9 vám neporadím - naznám ji. Tak jen pár obecných postřehů...:
Někdy telefon povolí volné vytváření zprávy, včetně velikostí příloh a teprve při odesílání se určuje, jakou cestou to má jít. Pokud třeba jako mail, projde skoro vše, pokud jako MMS, musí se zpráva vejít do těch 300 kB. Když je větší, může nastoupit různá logika - buď se uživatel jen suše varuje, že to s velikostí přešvihl a zpráva nejde odeslat, nebo se použije nějaká chytrost, která se po odsouhlasení (nebo i bez něj) pokusí komprimovatelné a zmenšitelné přílohy zmenšit (jde prakticky jen u obrázků). Jak se to bude chovat - to může být schované někde hluboko v nastaveních telefonu/zpráv.

Další možnost je, že se zpráva vytváří rovnou jako MMS. A zase - různé telefony mají různě ošetřené hlídání limitu velikosti. Některé vkládají dokud to jde... a pak řeknou, že se vyčerpala velikost MMS. Některé rovnou obrázky zmenšují... a to tím víc, čím méně volného místa v MMS zbývá. Zase to může být někde v nastaveních.

Pro inspiraci - jak jsem to měl nastavené na svých telefonech já (a byl jsem v zásadě spokojen, obrázkové MMS jsem normálně odesílal):

Honor 6x:
aplikace Zprávy (SMS a MMS) -> Nastavení -> Pokročilé -> Režim vytvoření (možnosti: Zakázáno, Varování, Volné). Nastaveno mám "Varování".

Nokia 6303:
Zprávy -> Nastavení zpráv -> Multimediální zprávy -> Velikost obrázku v MMS (volba různé velikosti, ale v případě nedostatku zbývajícího místa stejně obrázky zmenšuje)

Siemens CX65:
Zprávy -> Nastavení zpráv -> Nastavení MMS -> Uživatelská nastavení -> Vytvořit (možnosti: Volné, Varování, Omezeno)
a pro každou z možností šly nastavit tři mezní hodnoty (v kB) a u každé z nich zvlášť možnosti: Vypnuto, Limit, Pozor.

Sony Ericsson C702:
aplikace Zprávy (SMS a MMS) -> Nastavení -> Zpráva MMS -> Režim vytvoření (možnosti: Neomezeno, Upozornit, Omezeno). Nastaveno mám "Upozornit".
aplikace Zprávy (SMS a MMS) -> Nastavení -> Zpráva MMS -> Rozlišení obrázku (možnosti: Standardní, Vysoké)

P.S.
O tom, že editor zpráv může používat různou až hrůznou logiku mne přesvědčil telefon SE C702 z distribuce T-mobile, který měl zvláštně upravený firmware - pokud délka SMS přesáhla tři segmenty, překlopil ji do MMS a nešlo jinak (protože v té době vycházela u TM cena jedné MMS lépe než cena tří SMS v jakémkoli tarifu). Že se tím znemožní odesílání vizitek přes SMS komukoli a zpráv na telefony bez podpory MMS jaksi soudruzi z TM zapomněli...
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět