Kolize s aplikací při volání mimo síť Odorik? (Android)

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
raduz
Příspěvky: 16
Registrován: stř 31. črc 2013 10:23:49

Kolize s aplikací při volání mimo síť Odorik? (Android)

Příspěvek od raduz »

Dnes jsem přišel na zajímavý problém: Pokud volám na jiné interní číslo v síti Odorik, nebo třeba *0811, vše je bez problému. Pokud ale zavolám číslo mimo síť, typicky mobilní číslo, tak příjemce slyší jen hlasitý randál, nejlépe bych to přirovnal asi k zapnuté elektrocentrále :) . Já slyším jen velmi cukané útržky, nepoužitelné.

Ovšem: Na druhém telefonu, stejný model, stejná wifi, stejný port 6699 mi to samé funguje. Vyzkoušel jsem i jiného SIP poskytovatele (jen port 5060) a naprosto stejný problém (mimo síť prostě přijemci jen hlasitě chrčí). Hledal jsem proto a zjistil, že na telefonu který dělá problémy je instalována aplikace Total Recall pro nahrávání hovorů. Pokud ji vypnu, hovory fungují i mimo síť Odorik. Pokud ji zapnu, tak zase použitelné jen pro volání v síti :-)

Může mi prosím někdo vysvětlit, jak je to technicky možné? Chápal bych, kdyby to nefungovalo nikam. Ale že aplikace "rozbije" jenom hovory mimo siť Odorik, to mi hlava nebere. Každopádně dávám sem i jako upozornění, pozor na něj - Total Recall, teď snad přejmenováno na Call Recorder (podotýkám Android)

Pro úplnost: Mobilní telefon Gigaset GS185 německé výroby, Android 8.1.0, vestavěný SIP klient v rámci default telefonní aplikace.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolize s aplikací při volání mimo síť Odorik? (Android)

Příspěvek od xsouku04 »

U hovorů v rámci sítě se nepřenáší zvonění jako zvuk, ale jen signál "zvoní to". A to zvonění si generujet telefon/aplikace.
Kdežto když se volá na mobil, naopak se vždy přenáší zvonění jako zvuk - někdy tam může být nějaká hláška.
Proto je možné, že se nějaký bug projeví jen v jednom případě a ve druhém ne.
Setkal jsem se s tím, že Grandstreamu nefungovala korektně náhlavní souprava s jistým firmware a odchozím hovorem mimo síť.
raduz
Příspěvky: 16
Registrován: stř 31. črc 2013 10:23:49

Re: Kolize s aplikací při volání mimo síť Odorik? (Android)

Příspěvek od raduz »

Děkuji za vysvětlení, to dává smysl. Ono to bude asi souviset s aktivací odpolechu na Androidu, kdy se někde v systému ta aplikace patrně "přilepí" na mikrofon nebo stream. Je tam prostě nějaký bug, takže až to bude někdo hodiny řešit jako já, snad mu toto vlákno ušetří čas :-)
Odpovědět