Cisty zvuk z Androidu?

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Cisty zvuk z Androidu?

Příspěvek od Kristovec »

Mám Samsung Galaxy S s Androidem 2.1 a pres kvalitní 3G to nekdy víc nekdy méne sumí
,je zkreslení,no - hi-fi urcite ne.Ve srovnání s Nokiáckym Symbiane
m nanic.
Napadlo mne ale,jestli novejsí vydání Androidu,tedy od 2.2 nahoru
na tom nejsou lépe,ze bych koupil novejsí mobil.2.1 ani není schopná pracovat se
Skype,nedokáze se vubec prihlásit. Jaké zkusenosti máte Vy ostatní?
Jak s temi vyssími Androidy,tak s urcitymi modely mobilu?
A také,co vydrz baterie?
Zlaty Symbian! Nebo i S40!
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Cisty zvuk z Androidu?

Příspěvek od luky »

už to tady bylo mnohokrát psáno, že Nokie jsou v tomto nedostižné (filtry). Nezbude než vyzkoušet co se dá a najít nejlepší aplikaci, nejlepší kodek a nastavení aplikace. Mě se nejvíce na 3g osvědčil Media5-fone, toho šumu má nejméně a zní přirozeně. Zkoušel jsem Csipsimple, Sipdroid, Mizudroid, Frig, Skype, Nimbuzz.... Ten zabudovaný androidový klient je otřesný, a to i na cyanogenmodu. Nedá se to ale říct paušálně, vždy je výsledný efekt vztažen ke konkrétnímu telefonu.
Někdy pomůže při telefonování zvýšit frekvenci procesoru. Myslím, že na 3g to nikdy nebude ono - jsou tam dlouhé odezvy (ping) a navíc kolísají (jitter).
Mám wildfire S s 600MHz přetaktovaný na 800MHz, volaného slyším vždy skvěle, volaný mě občas upozorní, že neslyšel nebo že hovor je příliš tichý. Používám už jen Coolback a volám callbackem - tam je to paráda, kvalita na 100 %.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cisty zvuk z Androidu?

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel je to tak. S Androidem je obvyklá kvalita VoIP hovoru o poznání horší než GSM hovoru.
Android je nyní v módě, nicméně většina lidí používá android stále jen na volání a posílání sms.

A právě tyto základní funkce může taková asha 303 (nebo i jiná levnější nokia) zvládnout překvapivě stále lépe a
hlavně je uživatelsky mnohem přívětivější než pod rukami se měnící Android.



Cena od 2500 Kč. http://mobilni-telefony.heureka.cz/nokia-asha-303/

Další info zde:
http://www.odorik.cz/obchod/kategorie/m ... a-303-asha
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Cisty zvuk z Androidu?

Příspěvek od luky »

s příchodem LTE se snad kvalita internetu zlepší. Pokud žijete ve velkém městě a koupíte si nový mobil, který tuto technologii podporuje (už se prodávají), tak vám voip pojede pěkně (doufám). Zatímco 3g mi dnes jede až na 600-700kB/sec, tak na LTE bude minimálně 20MB/sec a snad i ten ping bude jakž takž solidní
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Cisty zvuk z Androidu?

Příspěvek od Kristovec »

Díky za odezvu.Já tu 303 mám taky,ten Samsung mi slouzí totiz jako pocítac,
na webování a emailování je lepsí,proto ta snaha nacpat do nej i volání.
Ale asi to teda vzdám a obojí od sebe oddelím,volání a práci na internetu.
Nez se rozsírí LTE to pár let asi bude trvat,ani 3G jeste neni vsude.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cisty zvuk z Androidu?

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:Díky za odezvu.Já tu 303 mám taky,ten Samsung mi slouzí totiz jako pocítac,
na webování a emailování je lepsí,proto ta snaha nacpat do nej i volání.
Ale asi to teda vzdám a obojí od sebe oddelím,volání a práci na internetu.
Nez se rozsírí LTE to pár let asi bude trvat,ani 3G jeste neni vsude.
Jako počítač na cesty může být dobrý tablet. Má větší displej a i na tu jeho nakreslenou klávesnici se mnohem lépe strefuje. Bohužel tablety co se umí připojit na internet přes sim kartu jsou pořád dost drahé. Snad se to co nevidět změní.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Cisty zvuk z Androidu?

Příspěvek od Pitomec »

K tomu stačí i Wi-Fi tethering v mobilu, stejně ho každý tahá sebou :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Cisty zvuk z Androidu?

Příspěvek od Pitomec »

luky píše:s příchodem LTE se snad kvalita internetu zlepší. Pokud žijete ve velkém městě a koupíte si nový mobil, který tuto technologii podporuje (už se prodávají), tak vám voip pojede pěkně (doufám). Zatímco 3g mi dnes jede až na 600-700kB/sec, tak na LTE bude minimálně 20MB/sec a snad i ten ping bude jakž takž solidní
Takže měsíční datový tarif u Vodafone (150MB) to sosne za ani ne 10 vteřin a pak čekat 30 dní na obnovu...
Obrázek
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Cisty zvuk z Androidu?

Příspěvek od luky »

když se člověk dívá na mapu světa, kde je LTE (http://cs.wikipedia.org/wiki/LTE) tak je to u nás špatné. Hlavně s tím ujetým FUP. Sám mám FUP 3GB za 230Kč (za to, že zůstanu) a někdy se stane, že ho přečerpám. Wifi tethering je dobrá věc, akorát musíte mít ideálně obě zařízení v nabíječce, protože jsou baterie za chvíli vybité - takže to není až tak mobilní. To LTE určitě zásadně změní telefonování - už nebude třeba GSM hovorů
jirka
Příspěvky: 87
Registrován: stř 09. lis 2011 12:02:03

Re: Cisty zvuk z Androidu?

Příspěvek od jirka »

Prosím o prověření následujících hovorů v rámci sítě. Hovor se značně seká a je velmi zašuměný. Id: 56083979 , 56084069, 56084162. Volám z HTC na HTC přes CSipSimple, wifi se jeví taky v pořádku 5Mb odchozí, příchozí, stabilní pingy kolem 18-30ms.
Kodeky jsou na obou zařízení nastaveny na PCMA 8kHz, redukce šumu zapnuta.
Po změně kodeku na G729 ID56085448 nepatrné snížení šumu (stále je šum jako venku při husté dopravě), sekání stále značné (při počítání do 20 rozumím sotva polovině).

Standardně tyto hovory bývají bezproblémové, seknutí je vyjimečné, šum srovnatelý s voláním v rámci mobilů. Dalších změn v nastavení si nejsem vědom.

Po vrácení kodeku na PCMA (ID 56086966) hovor už se neseká, šum je podstatně menší.

Díky Jirka
Odpovědět