Cisty zvuk z Androidu?

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Cisty zvuk z Androidu?

Příspěvek od Pitomec »

xtonda píše:Máš to v palici nějaký pomotaný, za cenu shitoidního Androidu jako je Vodafone 858 koupím velmi slušný normální telefon. Možná je po HW stránce stejný, ale má řádově jednodušší a méně náročný systém, pro běžné volání je rozhodně lepší solidní klasický telefon s klávesnicí, než křáp s Androidem za stejnou cenu, který bude kontraproduktivní. Masochismus je používání těch laciných Androidů, ne normálních telefonů na mnoha lety ověřené platformě jako měl SonyEricsson nebo je Nokia S40. Tablet jen s wifi a tethering je z nouze ctnost, výchozí situace zakladatele vlákna je stejná jako moje, na volání dumbphone (on Nokia Asha 303, já Sony Ericsson Cedar) a na chytré věci a internet slušnější smartphone (on Samsung Galaxy S, já Samsung Galaxy Note). Předpokládám, že má stejně jako já v dumbphone SIMku pouze na hlas a ve smartphone druhou pouze na data.

Každopádně Asha 303 má WiFi i podporu VoIP, takže na WiFi bych jednoznančne doporučil používat na VoIP Ashu 303. A 3G je často přetížené nebo nestabilní, takže hovor stojí za prd, mimo dosah prověřené wifi bych využil callback.
Za cenu Vodafone 858 (dnes Vodafone Smart II) koupíš akorát tentýž krám. Tedy ty možná ne, protože máš nějaký tajný přísun zázračných telefonů, ale běžný člověk za těch cca 2.500,-Kč prostě nic lepšího nepořídí.

Pokud jde o ten tablet, tak vzhledem k prodejnosti, kde naprosto dominují modely s only-WiFi, můžu klidně tvrdit, že jako vhodný doplněk je právě smartphone s WiFi tetheringem. Pochopitelně pro člověka tvého kalibru, který si kupuje tablety za cca 15.000Kč to není řešení, ale ne každý je tak bohatý a může si dovolit podobné výstřelky (resp. nechce si je dovolit, když všechny tyto desetitisícové hračky nemají ve skutečnosti cenu ani pár stokorun a za rok po nich pes neštěkne, když přijde něco novějšího).

Celkově ale platí, že si každý může zvolit řešení dle svého uvážení a nemusí se řídit tím, co někdo napíše v diskuzi...
Obrázek
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Cisty zvuk z Androidu?

Příspěvek od xtonda »

Nikoliv, smartphone za 2 500 Kč je šrot, je to to nejlevnější co se dá sehnat, dumbphone za 2 500 Kč už je minimálně střední třída, stačí se podívat do ceníků, levné dumbphony jsou hluboko pod 1000 Kč.

Tím, že mám dvě nezávislé SIM na data můžu ušetřit třeba s takovýmito balíčky http://www.expert.cz/vodafone-internet-12m-fup-600mb/. Kdybych sis stejný tarif aktivoval za plnou cenu na hlasové SIMce, tak zaplatím trojnásobek, takže o cenové výhodnosti provozu wifi tabletu přes telefon s tetheringem by se dalo polemizovat.

WiFi tethering u křápu jako je zmíněný Vodafone vyšťaví baterku za pár hodin a dotelefonoval sem, dumbphone vydrží klidně tejden a to druhé zařízení se samostatnou SIM mi ho nebude ovlivňovat.

Ono vůbec tablet + smartphone s tetheringem je poněkud jiný (méně flexibilní) scénář použití než dumbphone + minitablet (phablet nebo jaké názvy to ještě dostalo, prostě zařízení typu Dell Streak a Galaxy Note). To bychom pak mohli přejít od tabletu k netbooku, od netbooku k notebooku. tím sice vroste užitná hodnota toho internetového zařízení (komfort práce a produktivita), ale zároveň klesá flexibilita a mobilita.

A Galaxy Note se už dá koupit od 9 000 Kč, což už vzhledem ke kvalitám toho zařízení taková darda není, já ho kupoval v červnu za 11 000 Kč.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Cisty zvuk z Androidu?

Příspěvek od Pitomec »

Kdo si koupí tablet s připojením pouze na WiFi, kde to taky využívá nejčastěji, ale občas potřebuje připojení k netu i přes mobilního operátora, tak si kvůli tomu nemusí kupovat žádnou datovou SIMku s nějakým balíkem a modem k tomu, ale stačí mu v pohodě Androidí telefon s tetheringem (ostatně telefony s Androidem v prodejnosti zcela dominují, takže to zase není nijak neobvyklé, když ho někdo vlastní). Navíc na tom Androidím telefonu mám internet k dispozici i přímo a nemusím k tomu sebou všude tahat tablet, takže výhodnost provozu tady je bez debat. Nejlevnější krám je pak za 2.116,-Kč: http://www.alza.cz/zte-blade-d238255.htm

Pokud jde o baterku, tak není samozřejmě problém napájet smartphone přímo z tabletu nebo netbooku/notebooku přes USB.

Každopádně jestli se někdo připojuje s tabletem hlavně přes mobilního operátora, tak samozřejmě řešení s extra datovým tarifem bude lepší. To vůbec nezpochybňuji.
Obrázek
Odpovědět