Volani do zahranici

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
jeep18
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 09. srp 2012 15:47:55

Volani do zahranici

Příspěvek od jeep18 »

Dobry den,

Mame problemi pri volani do zahranici nemozeme sa nikde dovolat minule sme mali problemi s volanim do iranu a teraz mame problem dovolat sa do italie.

Mozete sa prosim na to pozriet?

ID volani:
64388823
64388907
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volani do zahranici

Příspěvek od xsouku04 »

Děkuji za upozornění a přesné nahlášení problému. Snad jen jste ještě mohl napsat, jestli číslo mohu zkusit volat a pokud ano tak kdy. A také co bylo slyšet ve sluchátku. Předpokládám, že tam bylo ticho.

Zkoušel jsem na číslo volat, bylo tam ale velké zpoždění než to začalo vyzvánět.
Nastavil jsem na Itálii jiného operátora, zvoní to hned a i kvalita hovoru se zdá být lepší.

Hlídat kvalitu hovorů do všech zemí světa není vždy úplně jednoduché, dobře nahlášené a zopakovatelné potíže však dovedeme vždy vyřešit.

Pro Itálii jsme zrovna používali dva různé operátory. 50% přes jednoho 50% přes druhého. My pak vyhodnocujeme průměrné délky hovorů, abychom tak poznali, který má lepší kvalitu. Pokud je kvalita náhodou špatná, zavěste a zavolejte znovu.
Vy jste to zkusil dvakrát a měl jste tu smůlu, že oba pokusy náhodou byly přes toho poruchového.

Pokud se nemůžete dovolat, ve sluchátku je jen ticho, zkuste déle vyčkat, protože poté zkusíme hovor spojit přes jiného operátora, když první v řadě selže.
Můžete to zkusit vícekrát, protože buď my nebo někdo za námi může zkusit spojit hovor jinou cestou.
jeep18
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 09. srp 2012 15:47:55

Re: Volani do zahranici

Příspěvek od jeep18 »

Dobry den,
A mozete preverit aj starsie udalosti?? Vacsinou bolo v sluchatku ticho vyzera to ako keby sa hovor spojil lebo to zacne pocitat cas ale nic nepocut.

TU su dalsie udalosti iran a cina:
63647898
63647711
63647898
64081563
64096333
64267573
64273600
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volani do zahranici

Příspěvek od xsouku04 »

jeep18 píše:Dobry den,
A mozete preverit aj starsie udalosti?? Vacsinou bolo v sluchatku ticho vyzera to ako keby sa hovor spojil lebo to zacne pocitat cas ale nic nepocut.

TU su dalsie udalosti iran a cina:
63647898
63647711
63647898
64081563
64096333
64267573
64273600
17.06.2013 09:26:11 Byl na několik vteřin zdvihnuto, tedy účtováno
17.06.2013 10:53:25 Obsazeno

Ostatní se tváří, jako kdyby to zvonilo.

Mohu na ta čísla zkusit zavolat, jestli jsou nyní dovolatelná, a přes kterého operátora nejlépe?
Mluví na druhé straně anglicky, abych je nevystrašil? Schválně volávám z čísla, na které se nedá dovolat zpět, aby kdyby se mi pokoušeli volat zpět, tak je to nic nestálo.
Pokud víte o nějakém firemním čísle, kde to zdvihá automat, tak to je na testování úplně nejlepší, nikoho tím neruším.

Někdy bývají i dočasné potíže u operátora v koncové zemi.
Např. český Vodafone, když vjedete do tunelu, pouští víc jak půl minuty ticho než řekne svoji hlášku "ať děláme, co děláme".
V každém případě nebojte se, čekejte i déle než minutu a zkuste znovu. Nebo později. To jestli je hovor zdvihnut, by na voip telefonu mělo být poznat. Nezdvihnutý hovor není účtován a pokud to zvihnou a vy nic neslyšíte, nikdy to nestojí více než pár vteřin a je možné to reklamovat. Samozřejmě to předpokládá, že chyba není u vás na počítači nebo v internetu .... Pro jistotu zkuste kontrolní hovor do ČR.

To, když se hovor zkoušíme spojit s náhradním operátorem, poznáte pomocí krátkého pípnutí. Podmínkou ale je, aby to první operátor odmítl, což může výjimečně trvat více než jen pár vteřin, jinak máme za to, že čte nějakou hlášku nebo vyzvání. Pokud voláte neexistující číslo, obvykle slyšíte jen krátká pípnutí, jak jeden po druhém všichni hovor odmítají. Také to může být dočasná porucha ve volané zemi.

To ale není váš případ, tam se první operátor tvářil, jako že zvoní.
jeep18
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 09. srp 2012 15:47:55

Re: Volani do zahranici

Příspěvek od jeep18 »

Dobry den,

Dakujem za info. Neviem co su to za cisla kedze tam volal zakaznik ale urcite budu vediet anglicky a 1-2 zavolania by mozno prezili :D
jeep18
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 09. srp 2012 15:47:55

Re: Volani do zahranici

Příspěvek od jeep18 »

Dobry den,

Dnes mame zase ten isty problem pri volani do Iranu nic nepocut zakaznik cakal minutu a pol a ziadny zvukovy signal nebolo pocut

call id
64445797
64446154

zakaznik je z toho uz dost zufaly. Mozete to prosim preverit
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volani do zahranici

Příspěvek od xsouku04 »

jeep18 píše:Dobry den,

Dnes mame zase ten isty problem pri volani do Iranu nic nepocut zakaznik cakal minutu a pol a ziadny zvukovy signal nebolo pocut

call id
64445797
64446154

zakaznik je z toho uz dost zufaly. Mozete to prosim preverit
Děkuji za nahlášení. Včera jsme provedli nějaké změny a dnes jsem dělal testovací hovory. Některým destinacím totiž dělá potíže, když hovor pošleme jako ALAW, nutný je g729 kodek, je nutné u nás transkódovat. Provedl jsem asi šest hovorů a vždy bylo spojení bez potíží. Na daném čísle je nějaký IVR systém (hlasové menu), které říká "pro angličtinu zmáčkněte 9". To ale s našim hlavním dodavatelem pro tuto destinaci nefunguje, takže jsem na to udělal trouble ticket a budu dále informovat. Předpokládám ale, že po vyslechnutí nějakých informací v perštině budete stejně spojeni s tím stejným člověkem ....
Budu dále informovat.


Hovor s id 63647898 do Číny jsem testoval "I'm testing the telephone." :) Bylo slyšet vyzvánění i samotný hovor bez problémů.

Prosím hlaste jakékoli potíže. Cena v našem ceníku je za dobrou kvalitu. Destinace, pro které nabízíme i horší kvalitu za nižší cenu, jsou v tabulce zde http://www.odorik.cz/w/destinace_s_levnym_predcislim Vytáčí se se třemi nulami na začátku.
severak
Příspěvky: 18
Registrován: pon 24. čer 2013 13:55:33

Re: Volani do zahranici

Příspěvek od severak »

Zdravím.
Dnes jsem volal na Slovensko a spojení bylo špatné, druhou stranu jsem slyšel z výpadkama nebo strašně zkresleně.
moje ID:693468
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volani do zahranici

Příspěvek od xsouku04 »

severak píše:Zdravím.
Dnes jsem volal na Slovensko a spojení bylo špatné, druhou stranu jsem slyšel z výpadkama nebo strašně zkresleně.
moje ID:693468
U vašeho hovoru vidím nějaké ztracené pakety. Prosím zkuste si změřit kvalitu vašeho internetu.

http://www.odorik.cz/w/internet

U Slovenska jsou oprávněné stížnosti na kvalitu vzácné. Můžete také zkusit volat do ČR a pokud to není ono, je téměř jisté, že je problém v kvalitě internetu. Zavolat můžete také na *300116 Nebo *100 a my vám řekneme, jak vás slyšíme. Při volání z počítače to může být často také příliš překřičený nebo ztlumený mikrofon, nebo různé ozvěny.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volani do zahranici

Příspěvek od xsouku04 »

jeep18 píše:Dobry den,

Dnes mame zase ten isty problem pri volani do Iranu nic nepocut zakaznik cakal minutu a pol a ziadny zvukovy signal nebolo pocut

call id
64445797
64446154

zakaznik je z toho uz dost zufaly. Mozete to prosim preverit
Co se týče kvality do Iránu, mělo by být vše OK. Co se týče ale přenášení DTMF, část světových operátorů tohle vůbec nepodporuje. Pokud voláte na linku, kde je DTMF nezbytné, můžete nám poslat konkrétní čísla, která nastavíme pro spojování jinou cestou, kde DTMF (volby v hlasovém menu) fungují.
Odpovědět