Nepřihlášení po restartu routeru

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
otos
Příspěvky: 18
Registrován: pát 11. dub 2014 9:45:55

Re: Nepřihlášení po restartu routeru

Příspěvek od otos »

E4200v2 je jenom router. O2 router Comtrend je přepnutý do módu Bridge, takže se těchto aktivit nijak nezúčastňuje..

Teď jsem na lince 706XXX nastavil lokální a proxy port na 5060, po nastavení to, samozřejmě naběhlo, po rebootu routeru už ne.. Zato naběhla linka 704XXX na které jsem nic neměnil..
otos
Příspěvky: 18
Registrován: pát 11. dub 2014 9:45:55

Re: Nepřihlášení po restartu routeru

Příspěvek od otos »

No, takze jsem prehral firmware v routeru, zresetoval konfigurace ve vsem, co by mohlo mit vliv. A nic.. Jeste zkuzim dat Sipuru prd router a navazovat PPPoE Sipurou. Drbani pravou rukou za levym uchem..
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepřihlášení po restartu routeru

Příspěvek od xsouku04 »

otos píše:No, takze jsem prehral firmware v routeru, zresetoval konfigurace ve vsem, co by mohlo mit vliv. A nic.. Jeste zkuzim dat Sipuru prd router a navazovat PPPoE Sipurou. Drbani pravou rukou za levym uchem..
A kdyby jste funkci routeru předal přímo VDSL modemu ? Sipura má opravdu nic moc router.
Nebo zkusil jestli je ten stejný problém i jiným přípojením na internet ?
otos
Příspěvky: 18
Registrován: pát 11. dub 2014 9:45:55

Re: Nepřihlášení po restartu routeru

Příspěvek od otos »

xsouku04 píše:
otos píše:No, takze jsem prehral firmware v routeru, zresetoval konfigurace ve vsem, co by mohlo mit vliv. A nic.. Jeste zkuzim dat Sipuru prd router a navazovat PPPoE Sipurou. Drbani pravou rukou za levym uchem..
A kdyby jste funkci routeru předal přímo VDSL modemu ? Sipura má opravdu nic moc router.
Nebo zkusil jestli je ten stejný problém i jiným přípojením na internet ?
No, to je to posledníï ce ještě muzu zkusit. Jiny router v tuhle chvili nemam, tudíž zkusim prepnout tu slupku Comtrend zpatky na router, Spiuru zapojim do nej a budu doufat, ze se mi mi podari naforvardovat porty tak, aby mi chodily i VPNky...

Zkusil jsem tam dat ATA172 a ta se chova uplne stejne. Proc to ale na tu 802.cz chodi jako vino?

Mimochodem Ta sipura chodila krasnych 6Mb/s. Linka chodi 20 Mb/s..
otos
Příspěvky: 18
Registrován: pát 11. dub 2014 9:45:55

Re: Nepřihlášení po restartu routeru

Příspěvek od otos »

Takže závěr:

Přepnul jsem Comtrend do režimu router, a začalo to chodit in Linksysu, přes dva NATy a Firewally. Takže teď už těžko soudit, kde ta chybka nakonec byla. Nemám už čas na další experimenty.

No hlavně, že to teď chodí.

Díky za pomoc!!!!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepřihlášení po restartu routeru

Příspěvek od xsouku04 »

otos píše:Takže závěr:

Přepnul jsem Comtrend do režimu router, a začalo to chodit in Linksysu, přes dva NATy a Firewally. Takže teď už těžko soudit, kde ta chybka nakonec byla. Nemám už čas na další experimenty.

No hlavně, že to teď chodí.

Díky za pomoc!!!!
Jasný jsem rád že to pomohlo. Jinak můj závěr by mohl být, že v tom má prsty ten Comtrend VDSL modem ve spojitosti s PPPoE.
Nikoli Linksys router. Protože ten modem to dělal i pokud jako router sloužila samotná Sipura. Adsl/vdsl modemy bývají poměrně těžce zabagovány i když i tohle se postupně zlepšuje. Pamatuji i takové typy ADLS modemů, které po jednom SIP hovoru prostě celé restartovaly. To se pak špatně zákazníkům vysvětlovalo, že za to nemůžeme my.
otos
Příspěvky: 18
Registrován: pát 11. dub 2014 9:45:55

Re: Nepřihlášení po restartu routeru

Příspěvek od otos »

No i já bych spíše věřil, že problém je v tom Comtrendu. Pokud se mi podaří zapůjčit Huawei VDSL router, zkusím to ještě s ním. I když si nedělám velké iluze ani o jeho kvalitě.

Jenom nemám rád nevyjasněné záhady :)
otos
Příspěvky: 18
Registrován: pát 11. dub 2014 9:45:55

Re: Nepřihlášení po restartu routeru

Příspěvek od otos »

A ještě bych poprosil o smazání tohoto tématu, kvůli linkám a IP adresám. Pro širší veřejnost nemá asi hlubší význam.

Díky...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepřihlášení po restartu routeru

Příspěvek od xsouku04 »

otos píše:No i já bych spíše věřil, že problém je v tom Comtrendu. Pokud se mi podaří zapůjčit Huawei VDSL router, zkusím to ještě s ním. I když si nedělám velké iluze ani o jeho kvalitě.

Jenom nemám rád nevyjasněné záhady :)
Souhlasím. Je to přesně tento typ ?


Comtrend VR-3026e v2

Obrázek

https://www.o2.cz/osobni/techzona-modem ... 3026e.html

Problém VDSL modemu comtrend ve spojitost s PPPoE připojením přes další zařízení. Není to úplně běžné použití, takže na bug se zatím nepřišlo. Navíc projeví se zjevně jen někdy.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepřihlášení po restartu routeru

Příspěvek od xsouku04 »

otos píše:A ještě bych poprosil o smazání tohoto tématu, kvůli linkám a IP adresám. Pro širší veřejnost nemá asi hlubší význam.

Díky...
Linky a veřejné ip adresy jsem se pokusil všude smazat. Vlákno může být užitečné nejen lidem se stejným problémem, ale i těm co mají podobný problém a může je to inspirovat k tomu co je možné všechno zkusit. A to nejen našim zákazníkům. Pro toho kdo si pročítá sekci "Kvalita a přerušování hovorů" to inspirace být může.
Odpovědět