Druhá strana mě neslyší GXP 280

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Odpovědět
Kamil76
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 23. srp 2012 10:28:11

Druhá strana mě neslyší GXP 280

Příspěvek od Kamil76 »

Dobrý den,

mám následující problém mám dvě telefonní čísla odorik, jedno je připojeno na internet s telefonem Grandstream GXP280, druhé používám z mobilů přes klienta CSipSimple. V určité době mě přestala druhá strana na GrandStream GXP280 slyšet když jsem hovor inicioval já. Když volala mě, bylo vš ok. Zkoušel jsem různé telefony, různé SIP klienty. Nyní používám Zoiper přes IAX a PROBLÉM PŘETRVÁVÁ. Zjistil jsem ale, že když druhá strana zmáčkne na telefonu tlačítko hlasitého příposlechu (reproduktor), tak mě slyší, tedy to asi nebude SIP klientem na telefonu ani firewallem, sítí atd. Nastavení telefonu jsem ověřoval, vše je správně zapojeno a nastaveno. Posílám id hovoru kdy se to tak chovalo. Navíc byl tento problém i jiného hovoru z pevne linky, na zařízení GXP280 nebylo slyšet druho stranu. Podotýkám, že sluchátko je ve správné zdířce (ne headset) na telefonu zespodu a při zvednutí sluchátka je zobrazena ne menu telefonu ikona sluchátka.

ID hovoru: 85257221

status: ANSWERED
kodek: PCMA


Kde by mohl být problém, děkuji za pomoc při řešení tohoto problému, Kamil
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana mě neslyší GXP 280

Příspěvek od xsouku04 »

U nás byl zvuk ještě v pořádku oběma směry.
Alaw.

Jaký máte router?

Vidím, že máte jako poskytovatele internetu Netbox. Má v domě optiku?
Přílohy
netbox.png
netbox.png (14.13 KiB) Zobrazeno 4095 x
Kamil76
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 23. srp 2012 10:28:11

Re: Druhá strana mě neslyší GXP 280

Příspěvek od Kamil76 »

Dobrý den, děkuji za reakci,

připojení je netbox. Optika je dotažena do domu a do bytu pak RJ45. Za ním je switch (kvůli IPTV) a za ním router Linksys WRT54GL s nainstalovaným DD-WRT. Nicméně toto předtím fungovalo, dřív jsem měl dojem že za to může sw telefonu, než jsem jich vyskoušel více i na různých telefonech. Zaráží mě, že na grandstreamu s hlasitým příposlechem slyšet jsem (když volám ze ZOPIERu).

Kamil P.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana mě neslyší GXP 280

Příspěvek od xsouku04 »

Kamil76 píše:Dobrý den, děkuji za reakci,

připojení je netbox. Optika je dotažena do domu a do bytu pak RJ45. Za ním je switch (kvůli IPTV) a za ním router Linksys WRT54GL s nainstalovaným DD-WRT. Nicméně toto předtím fungovalo, dřív jsem měl dojem že za to může sw telefonu, než jsem jich vyskoušel více i na různých telefonech. Zaráží mě, že na grandstreamu s hlasitým příposlechem slyšet jsem (když volám ze ZOPIERu).

Kamil P.
Je možné ten problém libovolně opakovat, nebo se projeví jen někdy?
Že se nám rád grandstream se zoiperem, je možné, protože pakety zvuku se u nás nepřekódovávají, když je použitý stejný kodek.
Kamil76
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 23. srp 2012 10:28:11

Re: Druhá strana mě neslyší GXP 280

Příspěvek od Kamil76 »

Ano, od určité doby to nefunguje takto pořád. Nemůže být problém v zařízení Grandstream? Např. aktualizace firmware atd?

Kamil.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Druhá strana mě neslyší GXP 280

Příspěvek od ViR »

Kamil76 píše:Ano, od určité doby to nefunguje takto pořád. Nemůže být problém v zařízení Grandstream? Např. aktualizace firmware atd? Kamil.
Jestliže po přepnutí na hlasitý příposlech zvuk slyšet je, pak s pravděpodbností blížící se jistotě je problém právě u GXP 280.

Osobně bych to skoro viděl na nějakou primitvní mechanickou závadu, jako je vadný kabel ke sluchátku a podobně. To že se to projevuje takto: "V určité době mě přestala druhá strana na GrandStream GXP280 slyšet když jsem hovor inicioval já. Když volala mě, bylo vše ok." může být při náhodném přerušování kontaktu (např.) v kabelu jen zdánlivé, protože při odchozím hovoru patrně uživatel GXP 280 nezačne volit číslo, pokud neslyší ve sluchátku tón.

A také může být, aniž si to příliš uvědomuje, třeba v jiné poloze, než když sluchátko "zvedá", takže natočení a natažení kabelu i síly působící na konektory mohou být jiné... Vadná může být ale samozřejmě i jiná součástka, než kabel. Třeba spínač, zajišťující sepnutí při zvednutí sluchátka (zažil jsem to - stačilo vyčistit kontakty).
Odpovědět