UPC a odorik

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
jan.hradil
Příspěvky: 51
Registrován: stř 03. dub 2013 22:13:31

Re: UPC a odorik

Příspěvek od jan.hradil »

@MaT: Díky za popis vaši situace. Souhlasí to s mojí variantou, kdy mi to funguje, pokud použiju ještě druhý router.

Ještě jsem vypnul šifrování, ale to taky nepomohlo. I s šifrováním se z mobilu dál bez problémů surfovat... Taky mi není jasné, jak by se SIP ALG mohlo projevovat, resp. bych čekal že se bude projevovat na všech zařízeních za UPC routerem a nikoliv jen na těch přímo připojených.

Nedal by se u odoriku pustit nějaký tcpdump na linku 415851?
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: UPC a odorik

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
koukal jsem do logu co vcera (26.10.2014) prislo na sip.odorik.cz a linku 415851.
Prisly pouze 2 hovory a to v 22:01 a 22:02 a oba na port 5060, a jsou ve vypise.
Takze dle logu vcera na port 6688 nic neprislo.

Dump muzu pustit, abychom overili online, jestli opravdu nic neprijde, ale budu potrebovat Vasi asistenci.
Napiste mi na kovarik_na_odorik.cz, muzete to provest klidne vecer, jestli mate cas a chut.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: UPC a odorik

Příspěvek od MaT »

jan.hradil píše:Ještě jsem vypnul šifrování, ale to taky nepomohlo. I s šifrováním se z mobilu dál bez problémů surfovat...
No právě že surfování není zdaleka tak časově náročné. Některé telefony jsou výkonově tak slabé, že mají-li se připojit někam přes WiFi a řešit ještě šifrování pomocí WPA, tak už jim pak nezbývá moc výkonu současné nahrávání a přehrávání zvuku za pomoci nějakého kodeku pro VoIP. S nějakým dvoujádrem či čtyřjádrem (jo, i to dnes v telefonech je) už to obvykle není problém, ale měl jsem i jednojádrový Android a ještě s docela malým množstvím paměti a s CSIPSimple byl už někdy trochu problém...
Odpovědět