hovor s výpadky, prosím o graf

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: hovor s výpadky, prosím o graf

Příspěvek od xsouku04 »

Je to tak, že nezáleží jen na volbě samotného kodeku, ale i na kvalitě konkrétní implementace.
Např. pokud voláte G729 kedekem přes siemens gigaset, zvuk je zastřený a více potichu - oproti ALAW = PCMA =G711A
Pokud to stejné uděláte např. se stolním VoIP telefonem třeba Grandstream nebo ještě lépe Yealink, tak rozdíl je jen stěží postřehnutelný.
A např. fritz box má implementaci G729 naprosto mizernou, je to v podstatě nepoužitelné.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: hovor s výpadky, prosím o graf

Příspěvek od xtonda »

Ale já sem v obou případech použil Zoiper na jednom konkrétním androidu, čili implementaci kodeků bych čekal stejnou, čili někde je nějaký kopanec, bohužel těžko říct na které straně.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: hovor s výpadky, prosím o graf

Příspěvek od xsouku04 »

xtonda píše:Ale já sem v obou případech použil Zoiper na jednom konkrétním androidu, čili implementaci kodeků bych čekal stejnou, čili někde je nějaký kopanec, bohužel těžko říct na které straně.
Jste si jist, že v případě IAX byl též použit ILBC? Jediný způsob jak toho docílit je zakázat všechny ostatní kodeky. I tak to ale může teoreticky být bug. Nastavování kodeků u nás pro IAX nemá vliv.
Jaký byl použit kodek dovedu zpětně poznat jen u SIPu.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: hovor s výpadky, prosím o graf

Příspěvek od xtonda »

V klientu sem vždy nechal povolený jen ten jeden požadovaný kodek, v Odorik administraci mám povolené G729, GSM, PCMA, speex a iLBC.
ency
Příspěvky: 11
Registrován: sob 04. dub 2015 11:40:16

Re: hovor s výpadky, prosím o graf

Příspěvek od ency »

xsouku04 píše:
xtonda píše:Ale já sem v obou případech použil Zoiper na jednom konkrétním androidu, čili implementaci kodeků bych čekal stejnou, čili někde je nějaký kopanec, bohužel těžko říct na které straně.
Jste si jist, že v případě IAX byl též použit ILBC? Jediný způsob jak toho docílit je zakázat všechny ostatní kodeky. I tak to ale může teoreticky být bug. Nastavování kodeků u nás pro IAX nemá vliv.
Jaký byl použit kodek dovedu zpětně poznat jen u SIPu.
Kdyz se v Zoiperu otevre call log, klikne se na hovor, tak je tam polozka "Network quality" a je tam uveden pouzity kodek.
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

Re: hovor s výpadky, prosím o graf

Příspěvek od achil »

Prosím o prověření hovoru ID119146347 .Volaného slyším přerušovaně. Tahle trasa fungovala, ale par dní už to takto zlobí.
Děkuji za případné tipy.
Odpovědět