zpožděné spojení na pevnou

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Odpovědět
r6ak
Příspěvky: 1
Registrován: pon 13. črc 2015 12:14:27

zpožděné spojení na pevnou

Příspěvek od r6ak »

Dobrý den,
při volání z Odoriku na pevnou pozorujeme zpoždění na začátku hovoru. Volaný nás slyší hned, my máme na počátku hovoru "tmu" cca 2-3 sekundy. Čísla hovorů např. 126508246 , 126251645 , 126249579.
Spojení na mobil naběhne hned. Internet 40/20Mb LAN, jitter vynikající, domácí router s NATem, udp:5060, voip gw Siemens c450ip (?) připojena kabelem.
Prosím o radu.
Uživatelský avatar
o-k
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 27. pro 2012 18:16:06
Bydliště: Blanensko

Re: zpožděné spojení na pevnou

Příspěvek od o-k »

Dobry den
Tohoto jsem si taky vsiml ale dela to i pri volani na pevnou linku O2 od jineho voip operatora taky (v mem pripade to delal jiz zruseny mikrotech)
Protoze za 2-3 s volany zpravidla ani neprilozi zvednute sluchatko k hlave ani nezacne mluvit tak jsem neresil jako zadny problem.
Zajimave je ze pokud volany s pevnou linkou (O2) polozi sluchatko na aparat tak se u mne (Odorika) hovor neukonci a dale na displeji telefonu bezi cas. Toto taktez delalo u mikrotechu takze jsem opet neresil protoze stejne zavesit ma hlavne volajici ktery to plati.
Jak pisete tak pri volani na 6 a 7 cisla (mobilni) je to vse OK vcetne ukonceni hovoru volanym.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: zpožděné spojení na pevnou

Příspěvek od mobilemanic »

Zní to jako obvyklé SIP ALG problémy... Zkusil bych Odorik nalogovat na alternativní port, teď si nevzpomenu, kdyžtak mne někdo doplní. Odhadoval bych, že ten router s NATem zasahuje do SIP komunikace (SIP ALG na 5060) a vyloženě to vylepšuje :-)
Uživatelský avatar
o-k
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 27. pro 2012 18:16:06
Bydliště: Blanensko

Re: zpožděné spojení na pevnou

Příspěvek od o-k »

Pro mobilemanica:
No ale jak by to souviselo s telefonnim cislem mobilni vs pevna?
Jak to ze to je pri volani na mobilni cisla ok?
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: zpožděné spojení na pevnou

Příspěvek od mobilemanic »

o-k píše:No ale jak by to souviselo s telefonnim cislem mobilni vs pevna?
Jak to ze to je pri volani na mobilni cisla ok?
Aha, tu část s tím, že na mobily to funguje dobře jsem přehlédnul.. To je dost zvláštní, ale i tak bych SIP ALG asi nevylučoval, člověk nikdy neví, co se tam uvnitř děje.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zpožděné spojení na pevnou

Příspěvek od xsouku04 »

r6ak píše:Dobrý den,
při volání z Odoriku na pevnou pozorujeme zpoždění na začátku hovoru. Volaný nás slyší hned, my máme na počátku hovoru "tmu" cca 2-3 sekundy. Čísla hovorů např. 126508246 , 126251645 , 126249579.
Spojení na mobil naběhne hned. Internet 40/20Mb LAN, jitter vynikající, domácí router s NATem, udp:5060, voip gw Siemens c450ip (?) připojena kabelem.
Prosím o radu.
Díval jsem se na hovor 126508246, vypadá u nás v pořádku. Tedy RTP pakety "samotný zvuk"
Proudí celou dobu bez několikavteřinové přestávky.
Na SIP ALG to také nevypadá, protože již používáte nestandardní porty na obou stranách.

Chci si tedy ještě ujasnit. Volající slyší vyzvánění ale v okamžiku kdy volaný hovor zdvihne dojde k 2-3 vteřinovému hluchému místu, kdy není slyšet vůbec nic ? Je to vyzvánění zkutečné, nebo falešné produkované až sluchátkem?

Totiž vyzvánění je obvykle a případě hovoru 126508246 zvuk jako každý jiný. Jen při volání v rámci sítě nebo v jiných výjimečných případech může vyzvánění generovat přímo koncový telefon a k přenosu samotného vyzvánění nedojde.

Co bych asi zkusil je přenést základnu i sluchátko na nějaké jiné přípojení k internetu. Přestane to dělat? Nebo že by byla závada na DECT části?

Asi dvakrát jsme řešili že při zdvihnutí hovoru se hovor přeruší a ukončí. Závada byla na DECT části.

Zvláštní ale je, že to dělá jen u hovorů na pevnou, což ale o DECT zase vůbec nesvědčí. Proto bych asi vyzkoušel nejdříve internet na jiném místě.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zpožděné spojení na pevnou

Příspěvek od xsouku04 »

o-k píše: Zajimave je ze pokud volany s pevnou linkou (O2) polozi sluchatko na aparat tak se u mne (Odorika) hovor neukonci a dale na displeji telefonu bezi cas. Toto taktez delalo u mikrotechu takze jsem opet neresil protoze stejne zavesit ma hlavne volajici ktery to plati.
Tohle je běžné a normální chování analogových pevných linek. Pokud zavěsí volaná strana co má tuhle analogovou pevnou linku a volající nikoli, trvá to něco jako půl minuty až minutu než dojde k přerušení hovoru. Je to normální.

To že není první 2-3 vteřiny slyšet je něco jiného.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zpožděné spojení na pevnou

Příspěvek od xsouku04 »

Z několikavteřinového ticha na začátku hovoru jsem se setkal ještě u wifi telefonu.

http://www.odorik.cz/obchod/kategorie/w ... nk-dph-541

Tam se šlo tomuto vyhnout následujícím nastavením:

Abyste se vyhnuli několikavteřinovému tichu na začátku hovoru, povolte na použité lince na webu Odorik jako jediný kodek ALAW=PCMA=G711A
Odpovědět