Vteřinový Anonymous

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od Pitomec »

Anonymně volají i policajti. A právě proto mám anonymní volání zablokované. Když něco chtějí, ať si pošlou obsílku nebo dojedou :D
Obrázek
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od MaT »

Proč? To je jednoduché. Když něco potřebují oni od Vás, tak prostě zavolají. Když něco potřebujete Vy, tak... Snad si nemyslíte, že jim můžete jen tak volat kdykoliv si vzpomenete a otravovat je? To máte jako s penězi - když jim budete něco dlužit, budete platit penále. Když budou oni něco dlužit Vám, tak už to s tím penále není tak jisté...
masekemail
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 16. dub 2015 13:17:52

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od masekemail »

Neznám policajta, co by byl nadšený z toho, že volá z anonymního čísla. Nepřináší to nic dobrého, jen samé mínusy. Nikdo nikdy nedokázal vysvětlit, proč to tak je a zároveň s tím nikdo nic nedělá.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od xsouku04 »

masekemail píše:Neznám policajta, co by byl nadšený z toho, že volá z anonymního čísla. Nepřináší to nic dobrého, jen samé mínusy. Nikdo nikdy nedokázal vysvětlit, proč to tak je a zároveň s tím nikdo nic nedělá.
Přesně.
Jde hlavně o to, že když volá policajt ze skrytého čísla, nikdo mu moc nevěří, že je policajt, také by to mohl být hloupý žert. A on se na nikoho za to nemůže zlobit. Často mu nezbude, než na sebe dát číslo zpět, aby se zbavil té anonymnosti a alespoň trochu tím prokázal nějakou identitu. Zvláště, když volá proto, aby se vyptával k něčemu, co třeba šetří, fakt, že volá ze skrytého čísla, mu akorát komplikuje život.

Myslím, že policajti měli i další vychytávky, které jim hodně komplikují život, jako přerušování hovoru po pěti minutách, telefony, z kterých není skoro slyšet a podobně ... To prostě musí být radost u nich pracovat.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od mobilemanic »

Třeba je to prostě tím, že chtějí mít jednotnou identitu odchozích hovorů.. Ale pak stejně nechápu, proč anonymní hovor a ne třeba jednotný CLIP odchozích hovorů s číslem na nějakou ústřednu.. Holt tam mají ty "ajťáky" nějaké divné... :-D
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od jadu »

Já volám anonymně velmi často, z mobilu skoro pořád - kromě velmi úzkého okruhu lidi, které to číslo znají (rodina, kolegové, banky, PCO), odhadl bych to na cca 15 lidí + instituce + automatizované systémy jako je IB. Je to jedno z mála privilegií, které mi podnikání přináší. Důvod je ten, že jsem dost citlivý na vyrušování, pokud na něčem pracuji, a jestliže má klient potřebu ihned něco řešit, zavolá kolegům. Pokud chce mluvit se mnou, zavolá na pevnou, kde to buď zvednu, nebo to zvednu na paralelním zvonění na mobilu, když jsem mimo kancelář, a pokud ne, tak spadne do schránky a já se mu ozvu ve chvíli, kdy se mi to hodí; snažím s reagovat do 10 minut. Funguji takto od začátků mobilní telefonie bez problémů.

Ostatně valnou většinu hovorů provádím z pevné linky s identifikací. Pokud volám z mobilu a narazím na někoho, kdo skrytá čísla nezvedá, zavolám mu s id pevné linky (*31#číslo*linka). Ale to se mi za těch cca 15 let stalo asi 3x, ještě před Odorikem. Pak jsem musel odložit hovor až do chvíle, kdy jsem dorazil na pevnou nebo jsem zavolal kolegovi, aby ho kontaktoval.

Z výše uvedeného vyplývá, že mi u Odorika chybí věci, které asi ostatní nepostrádají. Obecně jsem se vším více jak spokojen, ale kdyby se případně dalo něco z toho lehce implementovat...
  • *31# na VOIPu - tedy mít standardně anonymní volání a pomocí prefixu ho zrušit (stejně jako v GSM)
  • *088 by neměla zrušit fungování všeho při nepřihlášeném zařízení. Takto nefunguje záložní číslo ani záznamník. Pokud není přihlášené zařízení, mělo by se *088 ignorovat
  • rozdílné CLIP pro moibil a VOIP u stejné linky. U VOIPu bych si nastavil CLIP pevné linky do kanceláře a s touto identifikací bych volal i na účet SIMky; nyní se mi firemní hovory nezapočítávají do útraty SIM.
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od jadu »

Dobrý den,
tak mám zase vteřinový příchozí Anonymous hovor, viz. Id 135 803 830. Je to, prosím, stejné číslo jako minule?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od xsouku04 »

jadu píše:Dobrý den,
tak mám zase vteřinový příchozí Anonymous hovor, viz. Id 135 803 830. Je to, prosím, stejné číslo jako minule?
Ano.
Pokud nyní v emailu prohlásíte, že Vás tím obtěžuje, mohu vám emailem sdělit, jaké číslo to bylo.
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od vlk »

Dobrý den, dneska mi na mobilní číslo u Odorika volalo anonymní číslo někdy něco málo po 4. hodině (bohužel používám jen svou pamět, protože mobil mi hovory sgrupil a nejsem schopen zjistit čas prvního volání). A znovu v 7:43. Kupodivu vůbec tyto zmeškané hovory nejsou ve výpisu volání - je to tam se zpožděním? u pevné se mi zmeškané příchozí zobrazují), nezobrazuje se mi ani jeden příchozí zmeškaný hovor a to bych se divil, kdybych zatím všechny zvedl :-) Nebo se nezobrazují vůbec u mobilu (vím, že nejdou přes vás)?
Celkem by mě zajímalo, kdo mi volá ve 4 hodiny.

Dodatek: Další dva hovory, tentokrát jsem u toho i byl, vteřinový anonymous (23:45 a tuším někdy v 18).
Jedná se o prozvánění stejného tel. číslo, ze které byl proveden i tento hovor: ID hovoru: 140052261.
Odpovědět