Vteřinový Anonymous

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
jadu
Příspěvky: 153
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Vteřinový Anonymous

Příspěvek od jadu »

Dobrý den,
již několik měsíců (možná i let, nevím) mi jednou za čas zavolá Anonymous na některé mé číslo; mobilní, VOIP, pevná O2. Jen to cinkne a nic. Není to nic zásadního, ale docela by mne zajímalo, zda se dá zjistit, kdo to je. jako by zjišťoval, zda je číslo živé. Zrovna včera byl takový příchozí hovor - 135 344 726.
Děkuji.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od Kabek »

Máte-li na Vašem zařízení (brána, telefon atd.) na příjmu nastaven SIP port 5060, pak to možná vyřeší nastavení jiného portu. Například v intervalu 10000 až 40000, co Vám vaše zařízení umožní. Tím se řeší ovšem jen VoIP.
jadu
Příspěvky: 153
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od jadu »

A lze zjistit, kdo to volal?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud je číslo 135 344 726 id hovoru, jednalo se o skutečný hovor. Tedy nikoli jen skenování internetu na otevřené porty 5060. U nás je číslo, které volalo, uložené, nesmíme jej ale sdělit, leda že byste hovor označil za obtěžující.
Jedno prozvonění lze ale jen těžko považovat za obtěžující ...
jadu
Příspěvky: 153
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od jadu »

Ano, je to číslo hovoru. Děje se to občas a je to Anonymous, tak nevím, zda mne 'obtěžuje' stále jeden zdroj. Až se to stane znova, poprosím Vás o porovnání, a pokud to bude shodné, označím to za obtěžování. Děkuji.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od Pitomec »

Ty příchozí anonymní hovory jdou v uživatelském nastavení vypnout, ne?
Obrázek
jadu
Příspěvky: 153
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od jadu »

Vzhledem k tomu, že sám velmi často volám anonymně i na vlastní linky (ale zvoním déle než 1 vteřinu), tak to není pro mne optimální řešení. Ta četnost není nijak denervující, jen by mne zajímalo, co/kdo to je.
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od evid »

Opravdu se najde někdo, kdo přijme anonymní hovor? Přece snad takový hovor takzvaně s....í a je lepší ho nebrat, nebo se snad mýlím?
A proč vlastně někdo potřebuje volat anonymně, co je cílem - účelem?
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od vlk »

evid píše:Opravdu se najde někdo, kdo přijme anonymní hovor? Přece snad takový hovor takzvaně s....í a je lepší ho nebrat, nebo se snad mýlím?
A proč vlastně někdo potřebuje volat anonymně, co je cílem - účelem?
Různé úřady takto volají. Např. policie mi volala zpět, když jsem jim nahlásil nález auto klíčů.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Vteřinový Anonymous

Příspěvek od konrad »

Finančák volá zásadně anonymně. Nikdy jsem nedostal plně pochopitelné vysvětlení proč.
Odpovědět