Paralelni vyzvaneni problem

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Odpovědět
superweb
Příspěvky: 15
Registrován: pon 12. říj 2015 16:08:54

Paralelni vyzvaneni problem

Příspěvek od superweb »

Zdravim, mam svou linku 226633863 presmerovanou na mobil v Hongkongu, stejne tak i 228226842. Naposledy jsem tuto konfiguraci pouzival letos v dubnu a nemohl jsem si sluzbu vynachvalit. Na mobilnim cisle jsem prijimal hovory a videl i cislo volajiciho, kvalita hovoru byla super. Nyni jsou hovory temer nepouzitelne, silene zpozdeni, a ani nevidim cisla volajicich, vse se tvari jako anonymni hovor. I kvalita hovoru realizovanych callbackem je hodne mizerna.
Jedine, co jsem ze sveho pohledu oproti dubnu zmenil, je ze jsem na pevnych linkach nastavil CLIP sve ceske mobilni cislo.

Nevite cim by mohlo byt zhorseni kvality zpusobeno? Koukal jsem, ze hovory do HK pomerne zlevnili, klidne bych platil puvodni vyssi cenu, kdyby kvalita stala za to..
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Paralelni vyzvaneni problem

Příspěvek od xsouku04 »

Snížená kvalita bude pravděpodobně způsobena po cestě. Některý z operátorů se snaží šetřit a posílá hovory méně kvalitní levnější cestou. Můžete prosím uvést ID nekvalitních hovorů. Potřebuji reklamovat konkrétní případy, aby se dalo dohledat, kudy konkrétní hovory šly. Možné je reklamovat i fakt, že není správně vidět číslo volajícího - což je obvykle příznak, že hovor nejde oficiální kvalitní cestou. Proto prosím u každého problematického hovoru napište, co jste viděl za číslo (pokud je to možné). Špatné číslo volajícího se dá lépe reklamovat, protože je to objektivnější kritérium. Budu to reklamovat u našeho dodavatele, případně změním směrování hovorů.
Změna CLIP nemá na kvalitu hovorů vliv.
superweb
Příspěvky: 15
Registrován: pon 12. říj 2015 16:08:54

Re: Paralelni vyzvaneni problem

Příspěvek od superweb »

Slo v podstate o vsechny hovory do te doby nez jsem si stezoval na foru, resp mozna i pak do Vasi odpovedi. Nicmene ted uz se zda vse ok..predpokladam tedy ze k nejake zmene asi uz doslo :)
Pokud by Vam to nejak pomohlo, mohu zitra par hovoru vytipovat a id poslat.
Jinak diky za super sluzby za rozumne ceny, pouzivat bezny roaming by nas stalo asi tak stejne jako cely zbytek pracovni cesty :)
superweb
Příspěvky: 15
Registrován: pon 12. říj 2015 16:08:54

Re: Paralelni vyzvaneni problem

Příspěvek od superweb »

Tak problemy s nezobrazenim cisla volajiciho, vypadky akvalitou se zase asi posledni hdoinu projevuji, napr hovor c 137002508, 137002514 a dalsi
superweb
Příspěvky: 15
Registrován: pon 12. říj 2015 16:08:54

Re: Paralelni vyzvaneni problem

Příspěvek od superweb »

137029037 prichozi hovor, take problemovy.
Je to asi tak, ze kazdy druhy hovor je ok. Kdyz volam callbackem, poznam to podle toho, ze kdyz mi vola anonymni cislo, hovor bude nepouzitelny. Rovnou tedy hovor odmitnu a zkusim znovu.
Horsi je to s prichozimi hovory. Kdyz jde o anonymni hovor, nevim ani komu bych mel volat zpet a kvalita hovoru je tak hrozna, ze mi ani nezvladne sve cislo nadiktovat.
VYpada to tedy, ze jsou dve cesty hovoru do hongkongu, z nichz jedna je ok a druha nepouzitelna
superweb
Příspěvky: 15
Registrován: pon 12. říj 2015 16:08:54

Re: Paralelni vyzvaneni problem

Příspěvek od superweb »

Ted volal zrejme Vas dodavatel z cisla +44... a overoval si jestli vidim jeho cislo. Volal celkem 3x a cislo se vzdy zobrazilo. Tak uvidime behem dnesniho dne zda se to zlepsilo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Paralelni vyzvaneni problem

Příspěvek od xsouku04 »

superweb píše:Ted volal zrejme Vas dodavatel z cisla +44... a overoval si jestli vidim jeho cislo. Volal celkem 3x a cislo se vzdy zobrazilo. Tak uvidime behem dnesniho dne zda se to zlepsilo.
Odpověděli mi, že se jim problém nepodařilo zopakovat, že všechny testovací hovory byly OK. I tak je ale možné, že něco změnili, i když to nepřiznají. (Náš dodavatel, věřím, nelže, ale může lhát někdo za ním, komu problém přeposlali - když jde o peníze, ulhanej je kdekdo.) Prosím tedy hlaste dál, pokud by se to opakovalo. Podobné potíže se vždy nakonec podaří vyřešit, i když někdy to chce trochu trpělivosti.
superweb
Příspěvky: 15
Registrován: pon 12. říj 2015 16:08:54

Re: Paralelni vyzvaneni problem

Příspěvek od superweb »

Po nekolika pobytech, kdy nebyl problem, jsem opet v hongkongu a stejny problem. Kvalita hovoru mizerna, vypadavaji, pri volani pres callback se obcas stava, ze se callbacku nedockame, obcas misto cisla volajiciho vidime nejake nezname mistni cislo, volajici se casto nedovola. Jako prikal napr
id hovoru napr
181326438
Predem diky za pomoc
superweb
Příspěvky: 15
Registrován: pon 12. říj 2015 16:08:54

Re: Paralelni vyzvaneni problem

Příspěvek od superweb »

Opet stejny problem, tentokrat v Thajsku. Hovory prichazi z cizihio cisla, kavalita je mizerna.
ID hovoru 244019821 a 244018301
Nejakou dobu tu jeste budeme a hodilo byse kdyby to fungovalo. Predem diky za provereni..
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Paralelni vyzvaneni problem

Příspěvek od xsouku04 »

superweb píše:Opet stejny problem, tentokrat v Thajsku. Hovory prichazi z cizihio cisla, kavalita je mizerna.
ID hovoru 244019821 a 244018301
Nejakou dobu tu jeste budeme a hodilo byse kdyby to fungovalo. Predem diky za provereni..
Změnil jsem operátora pro Thajsko na operátora, který je zvyklý problémy řešit. (většina firem v telekomunikacích se snaží problémy spíše zatloukat) To by mohlo pomoci, a kdyby to nepomohlo, potřebuji nové příklady, abych to mohl reklamovat. Teď je v Thajsku noc, tedy sám to vyzkoušet nemůžu.
Odpovědět