Z jedné linky obsazeno, druhá zvoní

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Odpovědět
pzajic
Příspěvky: 6
Registrován: pát 28. pro 2012 12:50:47

Z jedné linky obsazeno, druhá zvoní

Příspěvek od pzajic »

Dobrý den.
Pro telefonování momentálně aktivně používám dva telefony Samsung S4 Mini s Androidem 4.4.4 a programem CSipSimple. Oba telefony jsou nastaveny stejně (propojené na odlišné linky) ovšem teď jsem zaregistroval, že z jednoho telefonu se vůbec nemůžu dovolat na jedno konkrétní číslo. Vždy mi to hlásí obsazeno. Při gsm volání (mobilní číslo stejné jako CLIP linky) je vše v pořádku. Hned poté jsem zkusil zavolat z druhého telefonu (linky) na stejné číslo a telefon na druhé straně normálně zvonil. Přitom z té první linky se můžu na jiná čísla dovolat v pořádku.
ID hovoru, kdy bylo obsazeno: 143812880
ID hovoru, který normálně vyzváněl: 143813332
Můžete prosím tyto hovory porovnat a podívat se, kde by mohla být chyba?
Děkuji
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Z jedné linky obsazeno, druhá zvoní

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
z naseho pohledu jsou hovory totozne, krome cisla volajiciho, a obsazeno prijde od dalsiho operatora.

Neda se poznat, co se stalo, protoze zaveseni nedela Odorik.
Podle historie hovoru jsou vsechny `spatne` hovory obsazeny po 10-12s. Napada me, jestli to cilove cislo nema to Vase v nejakem blacklistu.

Vic bohuzel nezjistim.
pzajic
Příspěvky: 6
Registrován: pát 28. pro 2012 12:50:47

Re: Z jedné linky obsazeno, druhá zvoní

Příspěvek od pzajic »

Děkuji za odpověď. Blokování čísla mě taky napadlo a proto jsem udělal test i běžného volání z čísla, které je přes CLIP přidruženo ke "špatné" lince a vše proběhne v pořádku. Ještě zkusím prohodit na telefonech v CSipSimple linky a uvidím, jestli "špatný" hovor zůstane závislý na lince nebo na telefonu.
pzajic
Příspěvky: 6
Registrován: pát 28. pro 2012 12:50:47

Re: Z jedné linky obsazeno, druhá zvoní

Příspěvek od pzajic »

Tak teď jsem zkusil prohodit linky mezi přístroji a 486 Busy Here dostávám pořád ze stejné Odorik linky 72**** na obou telefonech. Druhá linka 41**** se chová korektně také na obou telefonech. Chybu 486 vrací ovšem jen a pouze jedno volané číslo. Blacklist můžeme vyloučit, když jde z obou mobilů přes gsm na toto číslo volat. Oba telefony jsou připojeny do stejné wifi sítě (router Asus RT-N16, Tomato firmware).

Opravdu můžete s jistotou říci, že i nastavení obou linek u Vás je totožné?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Z jedné linky obsazeno, druhá zvoní

Příspěvek od xsouku04 »

Volané číslo je v síti T-mobile. Zdroj ověření - https://www.o2.cz/osobni/199148-overte_ ... 99159.html
Pokud jsou hovory na čísla T-mobile odmítnuty volaným, chová se to právě takto. Tedy obsazeno bez jakékoli hlášky.

Na obou linkách jsou jiná čísla jako CLIP, obě vodafone.
Čím se hovory na těch dvou linkách liší, je právě rozdílný CLIP. Hovory jdou jinak stejnou cestou.

Kolik dní to pozorujete? Nemůže to být dočasně divně kousnutý telefon volaného?

Náhody někdy udělají divné věci.

Např. o hovoru 144124324 obsazeno vráceno nebylo, hovor přerušil volající.

Doporučil bych zkusit dát SIM volaného čísla do jiného telefonu, jestli problém přetrvá.
Už jsme se s tím setkali, tohle byl vždy důkaz, že "blokace" je v telefonu.
pzajic
Příspěvky: 6
Registrován: pát 28. pro 2012 12:50:47

Re: Z jedné linky obsazeno, druhá zvoní

Příspěvek od pzajic »

Všiml jsem si toho až někdy asi před týdnem, ale jak jsem tak projížděl výpis volání, tak jsem si všiml, že z linky 72**** se mi nikdy nepodařilo spojit na to číslo 605*****0. To, že tam je včera hovor se statutem NO ANSWER (144124324) je proto, že to je hovor z "dobré" linky 41****.
Každopádně, linku 72**** jsem zřizoval pro mou ženu a ta mi zarytě tvrdila, že její mobilní telefon zvoní na to problémové číslo normálně. Taky jsem tomu nemohl uvěřit a tak jsem ji dokopal k tomu, aby to ještě pořádně prozkoušela a přišli jsme na to, že někdy to zvoní normálně, někdy dostane BUSY tón i když je druhá strana na příjmu.
Takže nějaká temná voodoo magie se tedy asi opravdu odehrává na druhé straně a proto zkusím ještě prověřit cílový telefon, jestli není opravdu nastaveno nějaké přesměrování/blokování/zaklínání případně ještě ověřím u operátora a pak bych se ozval zpět s výsledkem vymítání.
Musíme na to přijít. Cílové číslo je moje tchyně a pokud bude manželka volat z mé linky, tak pak bude tchyně volat nazpátek mě, pokud hovor zmešká a to opravdu nechci :lol:
Prozatím díky za podporu, dám vědět, jak jsem dopadl.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Z jedné linky obsazeno, druhá zvoní

Příspěvek od kovik »

Dobry den, diffoval jsem packety a jsou totozne, az na cislo volajiciho.
Odpovědět