Nespolehlivé faxování ze zahraničí do ČR

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nespolehlivé faxování ze zahraničí do ČR

Příspěvek od xsouku04 »

Dva nezávislí zákazníci si stěžovali, že jim nyní funguje nespolehlivě naše služba fax2mail u některých příchozích faxů ze zahraničí.
Abychom byli schopni problém zopakovat, provedli jsme registraci na službě http://www.myfax.com.
A opravdu poslat z ní faxy na naše čísla se nedaří. Ale nespolehlivé je i posílání faxu přímo na čísla T-mobile/GTS i Dial Telecomu.

Pokud si fax pošleme pomocí "SMS na pevnou linku", tak vždy spolehlivě přijde.

Přestože služba myfax.com slibuje podporu 24/7, odpovídá zhruba druhý den, pokud vůbec (stále stejná písnička, ať to zkusíme později), a fakt, že jí nefunguje faxování spolehlivě do ČR, je nijak netrápí.

Myfax.com, zdá se, není schopen spolehlivě poslat fax ani na svá vlastní faxová čísla, která nabízí i v ČR. Tato čísla - ze všech krajů - má od Dial Telecomu.

Vypadá to, že se nejedná jen o problém služby myfax.com, ale potíže má velká část faxů ze zahraničí do ČR.
Pravděpodobně je po cestě nějaký velkooperátor, který faxování kazí.

Nezbývá, než problém reklamovat v zahraničí, protože o tom, kudy hovor půjde, rozhoduje operátor volající strany. Což může být velmi obtížné.
Asi budu muset začít psát na facebooku, abych je přiměl k činnosti.

Jinak obecně mohu doporučit se vyhnout tomu, aby váš obchod závisel na fungování FAXu. Je to zastaralá a ne úplně spolehlivá služba. Spolehlivost nemáte zaručenou s nikým. Ano, naslibovat je možné leccos včetně 24/7. Velcí operátoři mají poměrně běžně potíže i s tím, aby hovor spojili v rozumné kvalitě, spoléhat se na to, že bude vždy spolehlivě fungovat FAXování, prostě moc nejde. Je to také jeden z hlavních důvodů, proč se do faxovacích služeb nijak nehrneme.
Přílohy
Selection_036.png
Selection_036.png (71.16 KiB) Zobrazeno 8638 x
Selection_037.png
Selection_037.png (30.06 KiB) Zobrazeno 8638 x
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nespolehlivé faxování ze zahraničí do ČR

Příspěvek od xsouku04 »

Mé neskutečné zážitky s podporou Myfax.com pokračují. Na email, že jim nefunguje posílání faxu ani na jejich vlastní faxová čísla v ČR, mi po několika dnech jejich 7/24 podpora odpověděla, ať jim raději zavolám. Tak jsem dělal cca dvacetiminutový hovor do USA na jejich podporu a opravdu nejsou schopni si poslat fax na svá vlastní čísla v ČR. Uznali problém, a že mi dají vědět emailem. Za několik dní mi přišlo, že mám volat jejich podporu na neexistující české číslo, poté opět do USA...
No abych to zkrátil. Dnes poté, co uběhlo několik dalších dní, mi slavnostně oznámili, že faxování na mé vlastní číslo funguje, upravili routování.

Ale faxování na všechna ostatní čísla v ČR stále nefunguje :) !!!! Neuvěřitelné. Firma, co se živí faxováním, vůbec není zvyklá zjevně prokázané problémy s faxováním opravovat.

Vypadá to, že je to ta stejná firma, co provozuje i službu http://efax.com, kde na mne vyskočí (když kliknu na jejich reklamu na googlu) to stejné neexistující pražské číslo, na které se nedá dovolat a které mi radila volat podpora myfax.com. Chlubí se, že mají 11 miliónů zákazníků a mohou nabídnout faxová čísla z 4600 regionů.

Podle našich zkušeností podobně špatně funguje naprostá většina firem v telekomunikacích (a možná nejen tam). A je to často příšerný boj snažit se něco napravit. Doufám, že to stihnou opravit za 30 dní, abych nemusel platit následující měsíc.

Kód: Vybrat vše

Hello,

The problem is not solved at all. I don't really need to send fax to my own faxnumber. I need to be able to send faxes to other phone numbers in Czech Republic, which still does not work.

The problem is, sending faxes to Czech Republic mostly does not work. To demonstrate the issue and make sure there is not an issue on the other end I have send FAX to my own phone number. So I can demonstrate sending faxes to Czech Republic with your service is not working.

What I and other customers of yours need is to fix sending faxes to all Czech Republic phone numbers. Not just my own phone number. Please change the routing for all faxes to Czech Republic. The prefix is 420.  Or even better, make your existing supplier fix his issue and transmit faxes correctly.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nespolehlivé faxování ze zahraničí do ČR

Příspěvek od helmut.niederman »

A bude to ještě horší, pokud Američané Evropu přitlačí ke zdi a donutí Evropské úředníky podepsat smlouvu TTIP.

Absolutně zhoršení postavení spotřebitele vůči jakýmkoliv firmám.

Takže se máme nač těšit.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nespolehlivé faxování ze zahraničí do ČR

Příspěvek od xsouku04 »

Anabáze pokračuje. Aby si založili nový trouble ticket na to, že jim v podstatě vůbec nefunguje faxování do ČR, se mi přes email nepodařilo. Jejich podpora 24/7 odpovídá až po dvou dnech obvykle krátkým nesmyslem. Trouble ticket založili až po dalších dvou dvou cca 15 minutových telefonátech. Myslím že tak tupá firma je snad specialita USA. S tímto levlem jsem se ještě v ČR nesetkal. Prostě i takové O2 v ČR i při špatné konstelaci je na tom několikanásobně lépe. Připomínám, že pro tuhle firmu není ČR až tak okrajová, protože zde má čísla ze všech krajů a na ČR cílí i google reklamou.

Oni opravdu mají telefonní podporu 24/7 a zjevně miliony aktivních zákazníků, a spousta telefonistů s americkým přízvukem sedí někde v callcentru a vodí své zákazníky za nos. Ale místo aby byli schopni a ochotni řešit naprosto zjevný a prokázaný problém přes email (nebo hned po prvním telefonátu), nutí mne tam vyvolávat znovu a znovu. Už jsem s nimi strávil na telefonu celkem více jak hodinu - nečekal jsem ve frontě na operátora, většinu času jsem by "on hold", když oni si něco ověřovali. Když si představím, že jejich telefonista bere cca 10 dolarů na hodinu, bylo pro ně mnohem levnější problém už dávno vyřešit přes emaily. A to podotýkám, že anglicky rozumím dobře. Rozuměl jsem jim každé slovo a překvapivě i oni mě. Vypadá to, že plně chápou moje argumenty a ani je moc nezpochybňují, jen jaksi vůbec nejsou zvyklí problém řešit. A jsou natolik svázáni vnitřními firemními nesmyslnými postupy, že mají téměř zakázáno cokoli řešit. A co může být snadnějšího než si ověřit že zkušební fax na různá čísla v ČR to většinou vůbec neodešle, přestože každé odeslání má několik pokusů? Podobný zážitek mám při komunikaci s goDaddy.com ohledně certifikátu a firmou Verizon (telekomunikace - kradou při volání do některých afrických zemí).
A takové molochy mají zjevně budoucnost...

Co nechápu, že takové naprosto neschopné firmy z USA mají celosvětově často velmi slušný podíl. Ne-li téměř monopol. Na první pohled to vypadá, že jejich podpora je špičková 24/7, ve skutečnosti řeší hlavně problémy, které si nesmyslně způsobují sami (např. špatně fungujícím webovým rozhraním) a pokud se po nich žádá řešit něco méně obvyklého, jsou z toho hrozně zaskočeni...
Přílohy
nefunguje_fax.png
nefunguje_fax.png (102.96 KiB) Zobrazeno 8428 x
MY_fax_fail.png
MY_fax_fail.png (64.28 KiB) Zobrazeno 8428 x
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Nespolehlivé faxování ze zahraničí do ČR

Příspěvek od mobilemanic »

xsouku04: Pokud máte milion aktivních zákazníků, tyto postupy se pro Vás stanou standardem.. Řekl bych, že je to tak všude :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nespolehlivé faxování ze zahraničí do ČR

Příspěvek od xsouku04 »

Dnes mi už došla trpělivost a účet jsem zrušil. Naposledy se mi snažili namluvit, že problém přece nemohou spravit, když je někde po cestě a nakonec řekli, že na opravu mají 48 hodin a třískli telefonem. Samozřejmě nic neopravili. Jen prostě typicky vodí za nos, asi na nic jiného nejsou školeni. To mne vždy fascinuje jak jsou lidi na podpoře udiveni tím, že po nich někdo požaduje něco opravit. Inspirující jsou též lidé pracující na informacích co nemají rádi, když se lidi na něco ptají ...

Situace se nepatrně (zjevně na můj popud) zlepšila už před cca týdnem, když mezi čísla z kterých se pokouší odeslat fax (nikdy to není to číslo co si u nich koupíte to je asi nad jejich chápání a možnosti) objeví české číslo 225990921 v tom případě fax většinou dorazí v pořádku. Každý fax se pokouší doručit třikrát. Celkem je tedy nyní cca 50% šance úspěšného doručení faxu do ČR se službou MYfax.com a efax.com.


Nicméně zásadní problém, že nějak velký operátor nejspíš v USA kazí faxování do ČR nadále trvá. A Myfax to stále zkouší doručovat přes toho nefunkčního operátora. Je třeba se smířit s tím, že do ČR se nyní velká část faxů ze zahraničí nezadaří ... Obávám se že kdybych si stěžoval u nějaké schopnější a dražší faxovací firmy, problém buď nemají, nebo jej vyřeší tím, že hovor pošlou jinudy. Velkomoloch kazící faxy do ČR jen tak někdo nedonutí svůj problém napravit . Prostě doba faxová z půli světa do ČR asi právě skončila ...

Čísla zjevně patřící Myfax z kterých se doručit faxy do ČR stále nedaří: +447879702262, +14046019001, +447879702262, +4915166258467, +4915163203503, +14803836933, +4915145372071
Odpovědět