Rakousko - mobil - chybí signalizace

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Odpovědět
NedCZ
Příspěvky: 3
Registrován: stř 04. lis 2015 16:20:11

Rakousko - mobil - chybí signalizace

Příspěvek od NedCZ »

Dnes jsem při používání Odorika pro volání na rakouská mobilní čísla narazil na velmi nepříjemnou situaci.

Rakouská (mobilní) čísla se obvykle udávají ve formátu 0xxxxxxx. Snažil jsem se některá vytočit ve formátu 00430xxxxxxxxx.

U všech volaných čísel došlo k tomu, že jsem dostal pouze vyzváněcí tón - dokud jsem hovor neukončil. Po několika neúspěšných pokusech už mě bylo divné, že mi telefon nikdo nebere a začal jsem tušit nějakou zradu.

A opravdu, po vytočení daného čísla přes mobilního operátora je signalizováno, že číslo neexistuje - je nutné ho volat bez nuly na začátku.

Ve výpisu hovorů lze ke každému pokusu dohledat 2 hovory - jeden trvající cca 4 sec s kódem 404 a druhý, trvající tak dlouho, dokud jsem nezavěsil.
Např.
244676211
244676682
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rakousko - mobil - chybí signalizace

Příspěvek od xsouku04 »

To falešné zvonění způsobuje Váš SIP klient. Vyměňte jej, nebo si nastavte: "Auto-answer u odchozích hovorů".

Vysvětlení k té volbě:

Vhodné pro zabagované nebo arogantní SIP klienty, které mají problém s přenášením zvuku během vyzvánění. Naše ústředna hovor zdvihne ihned po vytočení, tedy máte jistotu, že uslyšíte různé nezpoplatněné hlášky mobilního operátora, které bývají slyšet místo vyzvánění - např. o nedostupnosti volaného. Hovor samozřejmě platíte až od okamřiku, kdy je zdvižen doopravdy protistranou. Známí problémoví softwarové SIP klienti: integrovaný SIP klient v OS android, linphone, https://ring.cx/ a další.
Vyzkoušet si to můžete přidáním prefixu *051 před volané číslo.
NedCZ
Příspěvky: 3
Registrován: stř 04. lis 2015 16:20:11

Re: Rakousko - mobil - chybí signalizace

Příspěvek od NedCZ »

Máte pravdu, díky.

Změnil jsem klienta na csipsimple a nyní už dostávám hlášku, že číslo neexistuje.
Odpovědět