Skype vyžaduje PIN

Za ceny Odorik.cz je možné volat ze Skypu, nebo je též možné z běžných telefonů volat na Skype.
Odpovědět
ales6
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 11. kvě 2017 16:49:00

Skype vyžaduje PIN

Příspěvek od ales6 »

Dobrý den,
poslední dobou (cca 1 měsíc) pozoruji, že Skype (při volání kontaktu Odorik a Odorik 9) vyžaduje zadání pinu i přesto, že Skype jména jsou zadána v konfiguraci linky. Problém se projevuje často, ale ne vždy. Někdy je pin vyžadován na obou kontaktech, někdy jen na odorik.cz a někdy jen na odorik9.cz. Někdy se stane, že při jednom volání vyžadován není a o 5 minut později, při dalším už vyžadován je.

Zkoušel jsem:
* Skype preview (Windows 10), verze 11.15.597.0
* Skype klasic (Windows 10), verze 7.35.0.103
* Skype android (Android 4.4.2), verze 7.09.0.903

Používám tuto službu už roky a vždy fungovala spolehlivě. Nicméně neustálé zadávání pinu (a pak se člověk ještě překlepne v číle) je dost otravné. Moli by jste se, prosím, na problém podívat? Pokud by jste potřebovali další informace k odstínění problému, jsem k dispozici.

Děkuji, Aleš
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skype vyžaduje PIN

Příspěvek od xsouku04 »

Víme o tom, Skype nám z nějakého důvodu, který znají snad jen v Microsoftu, přestali u jejich služby Skype connect posílat Skype jméno toho, kdo volá. Tedy nezbývá než si vyžádat zadání PINu.
Problém jsem popsal na skype fóru, ale spíše bych si tipl, že nápravy nedosáhneme.
Microsoft totiž usilovně pracuje na destrukci Skypu. Cca před rokem to několik týdnů nefungovalo vůbec, protože se Microsoft rozhodl zrušit Skype Managed Account a trochu to nedomyslel. Zrušením Skype Manager účtů totiž znefunkčnil Skype for asterisk a měsíc nešlo též použít Skype to SIP (placená služba Skype connect). Jo jejich client pro Linux se při velkém zatížení chová naprosto podivně. Dlouhodobě to se Skypem vypadá špatně.

Pokud budete volat Skype jména odorik9, odorik.cz2, odorik.cz3 a odorik.cz3 tak ani nyní pin zadávat nemusíte. Otázka ale je, jak to bude spolehlivé. Před rokem to byla mizérie, ale nyní se to mohlo zlepšit. Jde to přes obyčejný Skype pro Linux a tam ten problém s nepřenášením skype jména volajícího není. Pokud by se ukázalo, že používá těchto skype jmen je nyní spolehlivé, mohlo by to být řešení.
ales6
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 11. kvě 2017 16:49:00

Re: Skype vyžaduje PIN

Příspěvek od ales6 »

Dobrý den,
děkuji za podrobný rozbor situace. Zkoušel jsem odorik.cz2 a odorik.cz3 a zatím to vypadá dobře.
Mám poměrně špatný internet (malý upload a ještě sdílený). Jediný Skype je schopen přenést horor, tak aby mě druhá strana slyšela. I když použiji CSipSimple s kodekem G.729 tak mě druhá strana občas neslyší.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skype vyžaduje PIN

Příspěvek od xsouku04 »

ales6 píše:Dobrý den,
děkuji za podrobný rozbor situace. Zkoušel jsem odorik.cz2 a odorik.cz3 a zatím to vypadá dobře.
Mám poměrně špatný internet (malý upload a ještě sdílený). Jediný Skype je schopen přenést horor, tak aby mě druhá strana slyšela. I když použiji CSipSimple s kodekem G.729 tak mě druhá strana občas neslyší.
Skype může být dobrý hlavně v tom, že dovede projít firewaly někdy i tam, kdy SIP nebo IAX selže. Skype také umí dobře provést vyrušení ozvěny a kompenzovat nekvalitní zvukovou kartu. Skype také bývá běžně nainstalován na cizích počítačich, tabletech a telefonech, které je někdy možné využít pro hovor bez toho, abychom tam museli něco přiinstalovávat.

Ve Vašem případě, kdy problém vzniká nekvalitou internetu, doporučuji při hovoru z CSIPSimple použít nestandardní port 6699. Ten zajistí, že u odchozích hovorů bude použit extra jitter buffer, tedy volaný by měl slyšet OK. Otestovat se to dá předčíslím *089 před volané číslo. Tedy např. *089533533533 volá 533533533.

Viz citace z http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla
Extra jitter buffer - Pokud Vaše internetové připojení není příliš kvalitní, můžete zlepšit to, jak Vás slyší druhá strana zapnutím extra fixed jitter bufferu 300 ms. Tento prefix je možné rovnou vytáčet nebo přidat do paralelních zvonění. Pokud se Vaše SIP zařízení přihlašuje na speciálně k tomu určenému portu 6699 (tedy sip.odorik.cz:6699), bude tento prefix u odchozích hovorů přidáván automaticky. Nově od srpna 2016 je možné tohle též nastavit u SIP linky.
*089XXXXXX
ales6
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 11. kvě 2017 16:49:00

Re: Skype vyžaduje PIN

Příspěvek od ales6 »

Děkuji za podporu. Ten port 6699 vypadá dobře. Skype si tedy nechám jen pro případ nouze za firewallem.
Odpovědět