Skype > VoIP

Za ceny Odorik.cz je možné volat ze Skypu, nebo je též možné z běžných telefonů volat na Skype.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Skype > VoIP

Příspěvek od GeBu »

Zdravím,
jaký je, prosím, aktuální stav volání Skype > VoIP? Četil jsem si toto téma: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=3768 ale moudrý z toho nejsem. Nefunguje mi to.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Skype > VoIP

Příspěvek od GeBu »

Teď se to rozběhlo. Že by to chtělo trochu čas?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skype > VoIP

Příspěvek od xsouku04 »

GeBu píše:Zdravím,
jaký je, prosím, aktuální stav volání Skype > VoIP? Četil jsem si toto téma: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=3768 ale moudrý z toho nejsem. Nefunguje mi to.
Se Skypem máme dvě různé služby. Jedna se týká odchozích hovorů ze Skypu na kredit u Odorik.cz. Ta funguje bez potíží, kromě možnosti iniciovat hovor přes chat - objednávání hovoru přes chat nefunguje vůbec. Popsána zde http://www.odorik.cz/w/skype

Druhá služba jsou příchozí hovory na vlastní Skype jméno, které si můžete směrovat, kam je libo. Tato služba by měla fungovat, ale díky změnám, co provedl Microsoft, poněkud nespolehlivě. Ale jste už třetí, kdo si stěžuje, tedy mám podezření, jestli ještě navíc není nějaký problém u nás, nechávám to tedy prověřit kolegu. V každém případě tato služba nemá budoucnost, protože Skype pro Linux, který na to používáme, bude dříve nebo později odstaven a nahrazen novou zjevně stále nevyladěnou verzí.
Zde je asi otázka, že bychom měli ohlásit ukončení této služby, protože s tím máme nemalé náklady, je to nespolehlivé a vyhlídky do budoucna špatné...

Jo a třetí služba je, že lze volat ze SIP voip telefonu nějaké skype jméno. Zde to funguje nespolehlivě. Tohle ale rušit neplánujeme, s provozem jsou zanedbatelné náklady. Zrušíme to, až to přestane fungovat úplně.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skype > VoIP

Příspěvek od xsouku04 »

GeBu píše:Teď se to rozběhlo. Že by to chtělo trochu čas?
Tedy vypadá to tedy spíše na nespolehlivost Microsoftu. Jinými slovy. Když se ve Skypu pro Linux používá API, stává se Skype naprosto nespolehlivý s náhodnými projevy.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Skype > VoIP

Příspěvek od 4smart.cz »

GeBu píše:Teď se to rozběhlo. Že by to chtělo trochu čas?
Jak se problém projevoval? Můžete mi zaslat Váš skype login, který má u nás běžet?
podpora[zv]4smart.cz
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Skype > VoIP

Příspěvek od GeBu »

Chvilku Skype účet vypadal on-line (dalo se volat, ale na telefonu to nezvonilo), chvilku off-line (nedalo se na něj samozřejmě volat).
Zkoušel jsem tam zadat jiné telefonní číslo - přímo to, které je na lince zaregistrované v SIP zařízení. Nepomohlo nic. Pak jsem to vyzkoušel po určité době a fungovalo.
Je potřeba říct, že službu jsem delší dobu nepoužíval a teď by se mi asi na měsíc hodila. Ale kdyby ne, tak nevadí.
admin píše:Jak se problém projevoval? Můžete mi zaslat Váš skype login, který má u nás běžet?
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Skype > VoIP

Příspěvek od 4smart.cz »

Pokud provedete změnu v nastavení této služby, dojde k restartu přihlášeného workera (přechody online-offline).
Pokud dojde k nějaké interní chybě mezi skype-ústřednou ve VPS, má to za následek opět restart workera.
Současná implementace této služby je zastaralá a vyžaduje provedení aktualizací z mé strany, které trochu zlepší spolehlivost.
Ovšem případná (ne)dovolatelnost a (ne)duročování zpráv z chatu na email je v tomto případě škraloupem na straně Microsoftu.
Do budoucna je také v plánu (s odvoláním na pana Soukupa), že tato služba, tedy volání s vlastním skype jménem, přejde plně pod 4smart.cz.
Kdo bude chtít tuto službu používat, bude se muset zaregistrovat na 4smart.cz, dobít si zde kredit a vytvořit si VPS na základě šablony, jenž bude zveřejněna.

J.M.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Skype > VoIP

Příspěvek od GeBu »

Jen za sebe: Já tu službu využívám naprosto minimálně. Dříve jsem ji používal dost, ale jak se rozšiřují smart founy, tak je důležitá méně a méně.
Včera jsem ji znovu vyzkoušel, protože se mi aktuálně bude na pár týdnů hodit. Ale přežil bych to bez ní.
JirkaS
Příspěvky: 1
Registrován: stř 16. srp 2017 1:32:04

Re: Skype > VoIP

Příspěvek od JirkaS »

Dobrý den,
používal jsem službu volání ze Skype na vlastní Odorik číslo pomocí chatu. Bylo to velmi pohodlné. Protože jsem Odorik delší dobu nepoužíval, tak jsem až nyní zjistil, že toto už nefunguje a příspěvky k tomuto tématu jsou cca rok staré. Doporučujete také službu Skype nepoužívat pro její nestabilitu.

Uvažovali jste o tom Skype nahradit např. službou Viber nebo nějakou jinou podobnou?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Skype > VoIP

Příspěvek od xsouku04 »

JirkaS píše: Uvažovali jste o tom Skype nahradit např. službou Viber nebo nějakou jinou podobnou?
Předpokládám, že u viber to nepůjde, protože oni o takové použití nestojí. Jediné, kde by to mělo jít, je google talk, pokud se nepletu, ten ale mnoho lidí nepoužívá.

Ze Skype se na vlastní číslo stále můžete dovolat, ale ne pomocí chatu, ale zadáním DTMF. Pro celý odorik jsou k dispozici 4 kanály, tedy 4 současné hovory.
Používáme službu Skype connect, která ale nefunguje dvakrát dobře, dlouho se čeká na spojení a dokonce nám ani nepošlou, jaké že to skype jméno volá, tedy nefunguje volání bez zadávání PINu.
Odpovědět